Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Dwór Jego Królewskiej Mości

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Miguel de Catalan » 02 cze 2021, 19:43

Obrazek


Wasze Królewskie Mości,
Wasze Królewskie Wysokości,
Wasze Ekscelencje,
Panie i Panowie Szlachta,
Panie i Panowie Mieszczanie,
Dostojni Goście,
Przyjaciele,


Oto i Wielki Bal Królewski dobiegł końca. Bardzo dziękuję Wam wszystkim za obecność. Pragnę teraz podziękować personalnie niektórym osobom.

Po pierwsze serdecznie dziękuję Patriarsze Piusowi VII za udzielenie mnie oraz mojej v-żonie i królowej v-ślubu rotryjskiego. Cieszy mnie bliskość Złotego tronu z tym w Warszawie. Jestem w pełni przekonany o dobrych relacjach pomiędzy Rzeczpospolitą a Państwem Kościelnym.
Dziękuję również za relikwię oraz toskańskie wino. My również pragniemy dać Waszej Świątobliwości prezent: piękny biały różaniec.

Pragnę podziękować za przybycie na królewski Bal także i Cesarzowej Teutonii oraz słowa a także wyjątkowy prezent. Sztylet dany nam przez Waszą Cesarską Mość posiada czarny trzon zakończony zdobną głowicą w kształcie lwa, który jest symbolem potęgi, majestatu, dumy, zwycięstwa oraz odwagi. Kolor czarny zaś np. w kulturze japońskiej jest kolorem szlachetności, wieku i doświadczenia. Miło było nam gościć Panią w naszych progach. Serdecznie zapraszamy do częstych odwiedzin. Także i cesarzowej pragniemy ofiarować prezent. Proszę przyjąć od nas pięknie zdobiony dzban wraz z czerniną zrobioną specjalnie na te okazję przez małopolskich kucharzy. Prosimy zabrać smaki polskiej kuchni i rozkoszować się tą wyjątkową potrawą.

Niegrzecznością byłoby nie podziękować Ekscelencji Andrzejowi Swarzewskiemu, administratorowi Brodrii. Podzielam pańskie zdanie o rozwoju naszych relacji i mogę zapewnić iż postaram sie podczas mojego panowania odwiedzić Brodrię. My Michał IV chcielibyśmy dać zdobny muszkiet zrobiony przez gdańskich rusznikarzy.

Miło było nam gościć JKM Bruna Petrowicza Catalana na naszym dworze. Dziękujemy za pamięć oraz słowa. Ze swojej strony chcielibyśmy zapewnić o naszych dobrych intencjach oraz o tym, że z przyjemnością odwiedzę Santerę podczas wakacji.

Dziękuję za przybycie również Arkadiuszowi Maksymilianowi, księciu Sarmacji. Z dużą radością przyjąłem wiadomość, że pomimo, że miedzy naszymi koronacjami był dzień różnicy i miał WKM napięty harmonogram znalazł dla nas czas i pojawił się. Chciałbym jeszcze raz złożyć najlepsze życzenia z okazji objęcia tronu sarmackiego. Jestem przekonany o naszych dobrych relacjach oraz przyjaźni pomiędzy naszymi krajami.

Jego Ekscelencji Prezydentowi Republiki Bialeńskiej, oraz bardzo wspaniałemu królowi Hirschbergii i Weerlandu również pragniemy podziękować za przybycie i za życzenia. Obiecuję wypełniać jak najlepiej tylko będę mógł to o czym Pan wspomniał w swoim przemówieniu.

Swoje słowa podziękowania kieruję także do Ekscelencji Heinza-Wernera Grünera, Nicolaasa Pietera oraz Gagika Bagratydy. Cieszy mnie fakt obecności Panów na uroczystościach i balu. Jest mi naprawdę miło i obiecuję nie zapomnieć o tym fakcie.

Zakończyć chciałbym dziękując niemniej ważnemu przedstawicielowi Rządu i obywateli Związku Winkulijskiego za obecność i słowa przekazane nam. Cieszy mnie, iż rzeczpospolita posiada przyjaciół w różnych zakątkach mikroświata.

Na sam koniec dziękuję szlachcie i mieszczanom za przybycie na bal. Dziękuje za każde miłe słowo, za każdy miły gest oraz za wsparcie. Obiecuje odwdzięczać się za każdy pozytywny gest. Pamiętajcie dobro wraca. Gościom zagranicznym dziękuję również za słowa nadpływające z forów różnych mikronacji. Cieszę się, z tego że chcecie z nami współpracować oraz utrzymywać kontakty i relacje dyplomatyczne. Pozdrawiam Was wszystkich ciepło i serdecznie.

Obrazek
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Joanna Izabela » 03 cze 2021, 09:21

Wasza Królewska Mość,

Dziękuje za prezent. Dzban postawimy w pokoju od dzisiaj nazywanym waszym imieniem. Natomiast obawiam się, że mimo sprezentowania WKM ulubionego posiłku, który podawany był nie raz podczas waszych nieformalnych wizyt w naszych progach nie dotrwałby trudów podróży. Ze względu na to, że muszę wracać do Cesarstwa pozwolę sobie jeszcze raz podać tą zacną zupę w której WKM rozsmakował się. Mam nadzieje, że ten ostatni wspólny obiad będzie u WKM w pamięci.



Gość zagraniczny
 
Posty: 17
Dołączył(a): 04 lut 2020, 13:08
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Maciej Gerwazy Lisewicz » 06 cze 2021, 15:00

Wasza Królewska Mość,
Gratuluję i życzę udanego panowania.

Serdecznie dziękuję za dary. :)
chor. Maciej Gerwazy Lisewicz
Podskarbi Wielki
Burmistrz Królewskiego Miasta Krakowa
Goniec Herbowy
Pisarz Skarbowy ds. Miast Królewskich





Avatar użytkownika
Burmistrz
Burmistrz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 31 gru 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków
Medale: 5
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Wielki
Stopień: Chorąży

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Jan Heweliusz » 07 cze 2021, 21:36

Wasza Królewska Mość,
Serdecznie dziękuję za nagrody. Niewdzięcznym byłbym człowiekiem gdybym nie podziękował.
:D

Pozdrawiam
Jan Heweliusz
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 74
Dołączył(a): 26 maja 2021, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk
Medale: 2
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: samouk

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości