Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Dwór Jego Królewskiej Mości

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Katarzyna Radziwiłłówna » 31 maja 2021, 19:06

- Drogi Mężu, zatańczymy ? - zapytała Katarzyna podchodząc do Jego Królewskiej Mości..
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 206
Dołączył(a): 03 mar 2020, 10:38
Lokalizacja: Turów
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Miguel de Catalan » 31 maja 2021, 19:13

Michał odwrócił się i skierował wzroku ku swej małżonce. Po wysłuchaniu pytania rzekł:
- Droga żona, z przyjemnością. - powiedział wesoło i skinął na grajków. Ci zaś zaczęli uderzać w struny swych instrumentów, a goście łączyli się w pary i z lekką powabnością tańczyli razem.




Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Anna Ostrogska » 31 maja 2021, 19:16

Piękny Bal Wasze Królewskie Mości. Życzę wam wielu miłych chwil oraz spełnienia w tym co robicie.
Oby Rzeczpospolita pod waszym berłem stała się najjaśniejszą perłą Polinu. :D
A wasze imiona zostały zapisane jako imiona monarchów złotego wieku Rzeczpospolitej.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 31 paź 2020, 22:17
Lokalizacja: RON
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Gadu-Gadu: 0
Skype: annaostrogska
Wykształcenie: brak

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Jan Heweliusz » 31 maja 2021, 19:38

Na bal przybył spóźniony Jan Heweliusz. Niestety ale jego kareta uległa zniszczeniu w dobrze na bal. Stąd też spóźnienie. Wszedł zatem pośpiesznym krokiem do sali i skierował się do tronu Ich Królewskich Mości. Tam uklęknął i rzekł kilka słów po cichu. Po tej wstał i po otrzymaniu kieliszka wzniósł toast za Monarchów.
Vivat!
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 74
Dołączył(a): 26 maja 2021, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk
Medale: 2
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: samouk

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Miguel de Catalan » 31 maja 2021, 20:44

Wasze Królewskie Mości,
Wasze Królewskie Wysokości,
Wasze Ekscelencje,
Panie i Panowie Szlachta,
Panie i Panowie Mieszczanie,
Dostojni Goście,
Przyjaciele,


Oto i Wielki Bal Królewski dobiega końca. Bardzo dziękuję Wam wszystkim za obecność. Zanim jednak wszyscy rozjedziemy sie do naszych krajów, majątków, pragnąłbym, byście panowie i panie nagrody odebrali, zgodnie z Naszym przemówieniem tronowym, za obecność oraz za dotychczasową pracę na rzecz Rzeczypospolitej.

Gościom zagranicznym nadać pragniemy:
Ich Ekscelencjom: Andrzejowi Swarzewskiemu, Brunowi Petrowiczowi Catalanowi, Arkadiuszowi Maksymilanowi, Nicolaasowi Pieterowi, Aureliuszowi de Medici y Zep (Pius VII), Gagikowi Bagratydzie, Erykowi Otton von Hohenburgowi i Aleksandrowi Novakowi : Order Przyjaźni i Współpracy III klasy.

Szlachcie nadać pragniemy:
Xięciu Samuelowi Radziwiłłowi: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Michałowi Franciszkowi Lubomirskiemu-Lisewiczowi: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Aleksandrowi Trzasce-Chojnackiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Maurycemu Orańskiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Józefowi Wilhelmowi Potockiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Hubertowi Szablarczykowi-Hrychowiczowi: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Xięciu Adriano Vittorino: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Xiężniczce Beacie Adriannie Zep: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sama on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Dominikowi Ostrogskiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Tadeuszowi Hippogriff-Piccolominiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Ludwikowi Potockiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Pani Eugenii Ostrogskiej: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sama on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Pani Katarzynie Radziwiłłównie: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sama on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Wilhelmowi Orańskiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.
Panu Karolowi von Tauer - Sienickiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i stodołą oraz kościołem.

Mieszczanom nadać pragniemy:
Panu Maciejowi Gerwazemu Lisewiczowi: parcele nr. 15 i 16 w Królewskim Mieście Krakowie oraz 10 000 DPL.
Panu Janowi Heweliuszowi: parcele nr. 50 i 51 w Królewskim Mieście Gdańsku oraz 10 000 DPL.
Pannie Annie Ostrogskiej: parcele nr. 37, 39, 40 w Królewskim Mieście Krakowie oraz 10 000 DPL.
Pannie Aleksandrze Potockiej: parcelę nr. 4 w Królewskim Mieście Lwowie oraz 5 000 DPL.
Panu Konradowi Sokolskiemu: parcele nr. 6 i 7 w Królewskim Mieście Lwowie oraz 10 000 DPL.



Stosowny dekret wydamy wkrótce. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Ludwik Potocki Catalan » 31 maja 2021, 21:17

WKM, ojcze dziękuję za nadanie. :)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 284
Dołączył(a): 14 wrz 2020, 19:17
Lokalizacja: Wiśniowiec
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Oficer pokładowy
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: średnie

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 31 maja 2021, 21:24

Wasza Królewska Mość, bardzo dziękuję za ten dar! :)

Czy każdy z nas powinien oznajmić, o jakąż to wieś i z jakimi zabudowaniami prosimy, coby uporządkowanie zawrzeć to w dekrecie? ;)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Miguel de Catalan » 31 maja 2021, 21:33

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Wasza Królewska Mość, bardzo dziękuję za ten dar! :)

Czy każdy z nas powinien oznajmić, o jakąż to wieś i z jakimi zabudowaniami prosimy, coby uporządkowanie zawrzeć to w dekrecie? ;)

Nie trzeba tego oznajmiać, lecz dobrze by było jakby gdzieś na forum pojawiła sie informacja o tym jaka to wieś, coby w przyszłości nikt nie zainsynuował, że dodał sobie Pan bezprawnie wieś. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 31 maja 2021, 21:43

Spichlerz sami musimy zakupić?
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Bal Królewski JKM Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny

Postprzez Miguel de Catalan » 31 maja 2021, 21:50

Józef Wilhelm Potocki napisał(a):Spichlerz sami musimy zakupić?

stodoła i spichlerz to to samo.
W dekrecie zmienię te nazwy aby nie było niedomówień.
A projekt brałem z dawnego projektu JKM Sebastian Januarego II. :)
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron