Ogłoszenia archidiecezjalne

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Severino Castiglioni » 29 gru 2017, 13:46

Dobrze, mnie ten termin odpowiada. Myślę, że możemy zaprosić wszystkich do Katedry Wawelskiej 30 grudnia na godzinę 19.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Severino Castiglioni » 25 sty 2018, 11:06

Drodzy Bracia w Chrystusie!


W Rotrii rozpoczął się okres sede vacante. Jego Eminencja Kamerling zwołał konklawe na sobotę 27 stycznia (godz. 21:00). Od tamtej chwili będę nieobecny, aż do wyboru następcy Patriarchy Piusa VI. Jeszcze raz zachęcam do śledzenia obrzędów tej niezwykłej elekcji oraz do wyczekiwania na biały dym z Kaplicy Sykstyńskiej.

/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Wilhelm Orański » 28 mar 2018, 06:58

Tych wiernych, którzy jeszcze nie zapoznali się z listem apostolskim Jego Świątobliwości, wydanym w niedzielę palmową, serdecznie do tego zapraszam:


Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez August Medycejski » 28 mar 2018, 07:47

Bóg zapłać, Panie Kanclerzu. Niemniej, czy ktoś mógłby przybliżyć powody schizmy?
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Severino Castiglioni » 28 mar 2018, 11:50

Między innymi tutaj. Zachęcam do przeczytania mojego Listu Apostolskiego.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Wilhelm Orański » 28 mar 2018, 13:05

August Medycejski napisał(a):Bóg zapłać, Panie Kanclerzu. Niemniej, czy ktoś mógłby przybliżyć powody schizmy?

Oczywiście, Mości Książę. Pan Severino nie został obrany Patrairchą. Jest znany ze swojej żądzy władzy, czemu niejednokrotnie dawał wyraz. Urzeczywistnił więc tą żądzę w stworzeniu własnego państwa. To już trzeci, czy nawet czwarty odłam, który tworzy pan Severino. Wszyscy dobrze wiemy, jak skończyły wszystkie poprzednie ;)
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Severino Castiglioni » 28 mar 2018, 13:17

Na ostatnim konklawe nie liczyły się cechy kandydata, jego aktywność i zaangażowanie tylko układ. Konklawe było fikcją, celowo przeciąganą, by zaciekawić wiernych. Wybór nieaktywnego przez cały poprzedni pontyfikat Alberta był od dawna ustawiony. Argument Alberta Orańskiego na ponowne kandydowanie: "Bo Ty byłeś jedyną alternatywą i nie mogłem na to pozwolić". Albert Orański traktuje Rotrię jako swój folwark.

Moja wizja Kościoła w mikroświecie jest inna niż forsowana przez rotryjczyków. Bez zamordyzmu, zakazów i nakazów, ale zgodnie z miłosierdziem, porozumieniem, wzajemnym szacunkiem własnych pomysłów i idei. Równość, powszechność, a nie stawienie siebie na równi z Panem Bogiem.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez August Medycejski » 28 mar 2018, 14:52

Jak widzę, obie strony mają swoje racje. Nie mnie oceniać, po czyjej stronie leży słuszność, niemniej nawiać będą do pojednania. Wasza Świątobliwość, jeszcze jako rotryjski kardynał, doszedł do wielkich zaszczytów i uznania. Lepiej byłoby reformować Kościół od wewnątrz niż z zewnątrz.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Severino Castiglioni » 28 mar 2018, 15:03

Od wewnątrz nie da się reformować przy absolutnej władzy Patriarchy w Kościele i zapewnieniach ze strony Alberta Orańskiego, że dopóki on jest w mikroświecie, ja nie obejmę Złotego Tronu. Ma taką przewagę w kolegium (rodzina i jego poplecznicy np. Mariusz tzn. Karol Wawrzyniec, ewentualnie może mianować kardynałem honorowym jednego ze swoich synów, nic nie stoi na przeszkodzie, zresztą zasługi Maurycego Orańskiego dla Rotrii są bardzo duże).

Przełknąłem już ten brak wpływu, przełknąłem zniesmaczenie wywołane ustawionym perfidnie wbrew woli wiernych konklawe, ale czarę goryczy przelało uczepienie się Nowego Wienisławowa. Nie wiem jak fakt założenia wtenczas jednoosobowej mikronacji o zupełnie niezagrażającym Rotrii formacie mógł wywołać taką wściekłość i atak nieuzasadnionej nienawiści ze strony rotryjskich dostojników - Alberta Orańskiego i Karola Wawrzyńca Medyceusza. Widocznie moja osobowość nie pozwoliła więcej uginać przed nimi karku. Mikroświat to nie real, w zabawie nie muszę za każdym razem ulegać zwierzchnikom. Straszenie odebraniem przywilejów tym razem nie okazało się wobec mnie skuteczne.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Ogłoszenia archidiecezjalne

Postprzez Karol Wawrzyniec Medici-Zep » 20 sie 2018, 16:03

Obrazek


Wasza Królewska Mość,
Czcigodna Szlachto i Magnaterio Rzeczypospolitej!


Zgodnie z wolą Jego Świątobliwości Sylwestra I, Ojca Królów i Książąt, skromny pracownik Pańskiej Winnicy został posłany do pracy w Największej Owczarni Mikroświata. Zaszczyt mnie spotkał, że będę mógł współpracować z tak zacnymi personami, w tak zacnym państwie jaką jest Rzeczypospolita Obojga Narodów, kraina, która wydała wielu królów, patriarchów, a i świętych rzesze. Raduj się więc Matko Polsko, jak serce moje raduje się, że będę mógł poświęcić się tutejszej Wspólnocie Wiernych. Ogromnie proszę o nadanie mi funkcji moderatorskich w działach Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Na czas współpracy pragnę wszystkim z serca pobłogosławić: Benedicat vos omnipotens Deus, Pater, et Filius (+), et Spiritus Sanctus!


(+) In Christo,
Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep,
Prymas Rzeczypospolitej Obojga Narodów,
arcybiskup gnieźnieński i biskup wileński
Pio Maria Facibeni vel Karol Wawrzyniec Medici-Zep
Doktor Nauk Teologicznych



Avatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 1
Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 34757559
Wykształcenie: Profesor Teologii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archidiecezja Gnieźnieńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron