Dzieje Korony i Litwy...

Re: Dzieje Korony i Litwy...

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 02 lis 2012, 09:55

Przeczytałam i widzę, że jest to dzieło monumentalne, choć wuczyć mogę pewną stronniczność Waszej Wysokości wobec Radziwłłów.
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak

Re: Dzieje Korony i Litwy...

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 02 lis 2012, 10:26

Dość rzetelna analiza dziejów RON. Serdeczne gratulacje dla twórcy. Nie zgodzę się również z Jej Arcyksiążęcą Wysokością - nie jest to aż tak stronnicze. Zostały przywołane opinie innych na temat władców. Każdy może mieć zdanie na jakiś temat. Niektórzy będą chwalić inni besztać.
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Dzieje Korony i Litwy...

Postprzez August Medycejski » 02 lis 2012, 20:02

Emilia Radziwiłłówna napisał(a):Przeczytałam i widzę, że jest to dzieło monumentalne, choć wuczyć mogę pewną stronniczność Waszej Wysokości wobec Radziwłłów.


Wasza Arcyksiążeca Mość, proszę tak nie myśleć. Również moje panowanie miało wzloty i upadki, jednak zawsze starałam się podchodzić do wielu kwestii z dystansem, być może zbyt wielkim.

Aleksandra Zamoyska napisał(a):Dość rzetelna analiza dziejów RON. Serdeczne gratulacje dla twórcy. Nie zgodzę się również z Jej Arcyksiążęcą Wysokością - nie jest to aż tak stronnicze. Zostały przywołane opinie innych na temat władców. Każdy może mieć zdanie na jakiś temat. Niektórzy będą chwalić inni besztać.


Dziękuję za te miłe słowa :)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości