Bonsoir !

Bonsoir !

Postprzez Jean-Louis de Murville » 21 gru 2012, 00:21

Mości Panie i Panowie, wszystkie stany Rzeczypospolitej reprezentujący !
Nazywam się Jean-Louis de Murville i zostałem mianowany Ambasadorem Republiki Francuskiej przy Jego Królewskiej Mości Karolu Józefie I. W mojej Ojczyźnie sprawowałem funkcje ministerialne, w tym szefa francuskiej dyplomacji, szefa rządu, a do tej pory jestem również Deputowanym do Zgromadzenia Narodowego. Kilka miesięcy temu byłem delegatem podczas Kongresu Vaarlandzkiego, a obecnie mam ponowny zaszczyt reprezentować Republikę Francuską w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jak i Państwie Kościelnym Rotria. Rzeczpospolita jest krajem szczególnie mi bliskim, zważywszy na wielokrotny pobyt podczas Kongresu, jak również z wcześniejszych okresów, dzięki czemu miałem przyjemność nieco poznać Waszą kulturę i historię. Czas spędzony na słowiańskiej ziemi wspominam z sentymentem, toteż i rad jestem, że mogę ponownie być obecnym, tym razem w roli Ambasadora.
Jeśli czas pozwoli, to z wielką chęcią zwiedziłbym ten jakże różnorodny kraj, zgłębiając tym samym Wasze obyczaje, nastroje, korzystając z wielkiej gościnności, która jest wszystkim znana.
Wraz ze mną do Rzeczpospolitej przybędzie Pan Paul Pugnace w stopniu Radcy, który będzie wspomagał działania naszej misji i zapewne również powie nieco o sobie.
Mam nadzieję, że zostaniemy serdecznie przyjęci przez zacnych Państwa, ja natomiast chciałbym przesłać Wam Wszystkim wyrazy pozdrowienia w imieniu własnym, jak i Narodu Francuskiego.
Vive le francais! Vive les Slaves ! Vive l’amitie entre la France et la Pologne !
(-) Jean-Louis de Murville
Prezydent Republiki Francuskiej



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 maja 2012, 21:12
Lokalizacja: Paris
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Re: Bonsoir !

Postprzez Michał apo Zep » 21 gru 2012, 14:18

Ekscelencjo ambasadorze,

Cieszę się z waszego przybycia do Rzeczypospolitej. Jako wojewoda ruski, mogę jedynie zaprosić Pana do rozległych ziem południowych, by zobaczyć najwspanialsze twierdze naszego oręża. Nie będę ukrywał, że raduje mnie wielce pogłębiająca się przyjaźń między Rzecząpospolitą Obojga Narodów, a Rzecząpospolitą Francuską, wyrażona w obecności Pana ambasadora i zapowiedzi przybycia Pana radcy. Mam nadzieję, że dobre stosunki między naszymi ojczyznami będą się pogłębiać i przysłużą się naszym narodom.

Z pozdrowieniem
Michał Sforza apo Zep,
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Bonsoir !

Postprzez August Medycejski » 22 gru 2012, 09:54

Ekscelencjo!

Rad jestem witać Ekscelencję na ziemi Rzeczypospolitej. Podobnie, jak mój Szanowny Przedmówca również zapraszam Ekscelencję na południe Korony. A mówię to ja, wojewoda kijowski, pierwszy wśród Kozaków. Jeśli tylko Ekscelencje chce poczuć prawdziwą wolność, to tylko na Zaporożu, gdzie nad sobą ma się nieba błękity, a pod sobą szybkiego konia, u boku szablę i przed oczyma zielone stepy Ukrainy! Z serca więc zapraszam do Kijowa. Nabyć tam można ciekawe rzeczy i upominki, od Żydów i Ormian.

Jestem niezwykle szczęśliwy słysząc te miłę słowa. Każdy na Litwie i w Polsce pragnie, aby Francja zawsze była przyjacielem. Wszak na tronie Rzeczypospolitej zasiadał francuski książę ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Bonsoir !

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 23 gru 2012, 10:07

Witam Wielmożnego Pana w RON i życzę miłego pobytu
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3475
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Bonsoir !

Postprzez ks. Otto Kent » 23 gru 2012, 11:25

Witam Ekscelencję ;)



 

Re: Bonsoir !

Postprzez Marek Wiktorowicz » 27 gru 2012, 17:02

I ja również witam :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Bonsoir !

Postprzez Pius IV » 31 gru 2012, 14:26

Witam serdecznie, Ekscelencjo :).
Radem widzieć Ekscelencję tym razem nie na paryskim, lecz polskim terytorium :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Bonsoir !

Postprzez Emilia Radziwiłłówna » 31 gru 2012, 16:28

Witam Ekscelecję! Liczę na to, że pobyt u nas będzie Ekscelnecji sprawiał tylko same przyjemności i miłe niespodzianki :)
(-) Jej Książęca Wysokość Emilia Maria Katarzyna Elżbieta apo Zep z domu Radziwiłł, księżna surmeńska i mediolańska etc.,



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 124
Dołączył(a): 01 lip 2012, 20:54
Medale: 1
Order Świętego Stanisława (1)
Wykształcenie: brak


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości