List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 12 sty 2013, 22:51

Ryga, 12 stycznia 2013 Anno Domini

Aleksandra Dorota z Zamoyskich
Kurator Wielka


do

Jego Magnificencji prof. net. kard. Michała Sforzy apo Zepa
Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie


Szanowny Rektorze,

Od 23 października 2012 jest Wasza Eminencja Rektorem najlepszej uczelni w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jestem głęboko zaniepokojona wciąż obniżającym się poziomem uczelni. Nie widzę od tego czasu jakichkolwiek prób reformowania uczelni. Zabiegi polegające na przenoszeniu wykładów z miejsca na miejsce nie można uznać za czyny godne uwagi i mające coś wnieść do rozwoju uczelni. Również zwróciłam szczególną uwagę, że Wasza Eminencja nie robi nic by sprowadzić nowych studentów do naszego kraju.

Z ogromnym rozczarowaniem chciałabym również wspomnieć, iż nie widzę naszej rodzimej uczelni na konferencjach naukowych poza granicami RON. Ten stan nie powinien się utrzymywać. Sygnalizuję, że w mojej ocenie czas na zmiany i głębokie reformy uczelniane.

Natomiast Wasze zaangażowanie w Rotrii czy nawet w Surmenii jest godne podziwu, szkoda, że Eminencja wyszedł z założenia, że piastując urząd Rektora UJ można sobie wiele spraw, kolokwialnie to ujmując, odpuścić.

Niemniej jednak, wyczekuję szczegółowego raportu dotyczącego przyszłości i założeń Waszej Eminencji odnośnie kadencji rektorskiej na rok 2013. Prosiłabym o odpowiedź w najbliższych dniach, bowiem jak widać - sprawa jest dość pilna.

Z wyrazami największej estymy,
(-) Aleksandra Dorota Zamoyska
Kurator Wielka
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Michał apo Zep » 12 sty 2013, 23:33

Kraków, dn. 12 stycznia A.D. 2012

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie
profesor Michał Sforza apo Zep


do

Jaśnie Wielmożnej Pani Kurator Wielkiej
Aleksandry Doroty Zamoyskiej



Wielce Czcigodna Pani Kurator,


Z najwyższą czcią i pietyzmem odczytałem list Wielmożnej Pani, uznający stan Uniwersytetu Jagiellońskiego za agonalny. Spieszę z wyjaśnieniami dotyczącymi powodów tegoż stanu.

Po pierwsze, nasza uczelnia przeżywa stan uśpienia, spowodowany brakiem studentów. Może to być spowodowane brakiem nowych obywateli, którzy mogli by zasilić poczet żaków. Jedyną młodą i aktywną obywatelką jest osoba Dostojnej Pani Kurator, jednak ona, zajmuje się raczej nauczaniem, niż przyswajaniem wiedzy.

Drugim, dostrzeganym przeze mnie problemem, może być chwilowy zastój wśród kadry pedagogicznej, do której zalicza się również Wielce Szanowna Pani Kurator. Międzyuczelniany Instytut Latynistyki, z nieznanych mi powodów, nie spełnia norm przyjętych przez Uniwersytet Jagielloński, za wystarczające do stworzenia podstawy programowej na magisterium.

Odnosząc się do zarzutów o brak aktywnego udziału uczelni w wydarzeniach na szczeblu międzynarodowym, rzeknę, iż takie konferencje się nie odbywają zbyt często, a na żadną z nich, Uniwersytet Jagielloński nie dostał zaproszenia. Ostatnio jednak odbywała się jakaś konferencja, organizowana przez Dostojną Celestynę Sinalenno z Surmenii, na tym jednak spotkaniu, reprezentantką Rzeczypospolitej była Szanowna Pani Kurator.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź zaspokoiła głód wiedzy Szanownej Pani Kurator. Jeśliby się tak jednak nie stało, zapraszam via GG.


Z najserdeczniejszymi wyrazami rewerencji,
(-) Sforza
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 12 sty 2013, 23:48

Ryga, 12 stycznia 2013 Anno Domini

Aleksandra Dorota z Zamoyskich
Kurator Wielka


do

Jego Magnificencji prof. net. kard. Michała Sforzy apo Zepa
Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Szanowny Rektorze,


Nie mogę zrozumieć w takim razie jak inne uczelnie mogą i znajdują studentów? Myślę, iż Eminencja nie zrobiła nic w kierunku zareklamowania naszej uczelni w miejscach, gdzie takiej możliwości obywatele mikroświata nie mają.

Zgodnie z prawdą, dr Ganganelli otrzymał mój wniosek o urlop dziekański do końca lutego. Została wyrażona takowa zgoda. Nie wiem więc dlaczego temat mojej pracy pedagogicznej został tutaj podniesiony.

Odnośnie konferencji Anixi 2013. Konferencja ta się jeszcze nie odbyła. Proszę również zwrócić uwagę, że nie jest to panel dyskusyjny odnośnie prac badawczych czy wymiany informacji na temat uczelni. Jest to konferencja, przede wszystkim o szeroko pojętej kulturze. Profesor Sinalenno najwidoczniej nie widziała potrzeby zapraszania kogoś spoza Ministrów Kultury.

Nie przyjmuję również do wiadomości argumentu, iż Uniwersytet Jagielloński czeka na zaproszenie na konferencję. Nie łaska już zorganizować czegoś samemu? Spodziewałam się czegoś więcej po Waszej Eminencji i po zaangażowaniu w życie uczelni.

Wciąż będę wyczekiwać Eminencji założeń i planów na kadencję na rok 2013 bo ich dotychczas nie dostałam.

Z wyrazami szacunku,
(-) Aleksandra Dorota Zamoyska
Kurator Wielka
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Michał apo Zep » 13 sty 2013, 00:01

Droga Pani Kurator,

Ne będę się wdawał w polemiki na temat pracy innych uczelni mikroświatowych, bo nie ma to żadnego związku z dyskusją.

Jako, że MIL podlega zarówno pod UJ, jak i pod UR, informacja o Pani urlopie, powinna wypłynąć również do biura Rektora UJ. Tak się nie stało, nad czym ubolewam.

Na ew. plan działalność proszę zaczekać, do zakończenia zebrania Senatu UJ.

Wnoszę również o nieco więcej szacunku dla mojej osoby w dyskusjach.

Z wyrazami szacunku,
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 13 sty 2013, 00:05

Eminencja czuję się dotknięty? Bardzo mi przykro jednakże, Eminencji rozbuchane ego nie daje o sobie zapomnieć. Ja zawsze mówię to co myślę z poszanowaniem drugiej osoby.

Liczę na szybkie zakończenie obrad Senatu i wyciągnięcie odpowiednich wniosków co do dalszej działalności Uniwersytetu. Chciałabym również Waszą Eminencję poinformować, że w nadchodzących tygodniach będę się bacznie przyglądała poczynaniom całego ciała pedagogicznego UJ.

Z pozdrowieniami
(-) A. Zamoyska
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Michał apo Zep » 13 sty 2013, 02:40

Pani bezczelność pozostawię bez komentarza.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Karol Radziwiłł » 13 sty 2013, 09:47

Szanowni Państwo!

Proszę zaprzestać tych uszczypliwości. Nie godzi się, aby dwie tak znamienite osoby kultury, odnosiły się do siebie bez wzajemnego poszanowania.

Podobnie jak panna Aleksandra wyczekuję zakończenia obrad Senatu i podźwignięcia Uniwersytetu z kryzysu. A więc, do pracy. Temat uważam za zamknięty.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Michał apo Zep » 26 sty 2013, 23:27

Kraków, dn. 26 stycznia A.D. 2013

Obrazek
Jego Królewska Wysokość
Mihael Markosigos książę apo Zep
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego




Wielce Czcigodnej Pannie
Aleksandrze Dorocie z Zamoyskich
Kurator Wielkiej Pieczęci Edukacji


Wielmożna Panno,

W związku z Panny uprzejmą prośbą, o przedstawienie planu rozruchu Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwoławszy uprzednio zebranie senatu uczelni, przedstawiam niniejszym efekty prac dziekanów.
Ustalono, że najlepsza droga do wprowadzenia uczelni w stan rozkwitu jest zorganizowanie następujących wydarzeń:
1. Krakowskie Targi Międzyuczelniane - spotkanie w auli UJ, pozwalające członkom różnych uczelni mikronacyjnych na przedstawienie swojej oferty. Liczymy na wsparcie Pieczęci Edukacji w kwestiach organizacyjno-technicznych oraz zgodę króla.
2. Konferencja naukowa nt. mikronacyjnych uczelni wyższych - spotkanie mające na celu przedyskutowanie kwestii związanych z wirtualną nauką. Temat wymaga dopracowania, czym zajmie się specjalny zespół, powołany przez rektora UJ.
Mam nadzieję, że propozycje przeze mnie przedstawione są dla Wielce Czcigodnej Panny zadowalające.

Z mikronacyjnym pozdrowieniem,
Obrazek
(-) profesor Mihael apo Zep
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: List Kurator Wielkiej do Rektora UJ

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 27 sty 2013, 17:28

Ryga, 27 stycznia 2013 Anno Domini

Aleksandra Dorota z Zamoyskich
Kurator Wielka Pieczęci Edukacji


do

Jego Magnificencji prof. net. kard. Michała Sforzy apo Zepa
Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie


Szanowny Rektorze,

Cieszy mnie fakt, iż Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął decyzje wiążące mające na celu wprowadzenie naszego Uniwersytetu na mikronacyjne salony wirtualnej edukacji. Mam nadzieję, że Panu Rektorowi nie zabraknie samozaparcia w realizacji niniejszych celów. Mam nadzieję, że niedługo stan uczelni się poprawi. Oczywiście Pieczęć Edukacji pomoże w miarę swoich możliwości w organizacji KTM.

Z pozdrowieniami,
Aleksandra Dorota Zamoyska

Kurator Wielka Pieczęci Edukacji
Pierwszy Sekretarz Rady Nauki i Kultury
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość