List Kanclerza do Państw Kontynentu.

List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez August Medycejski » 01 kwi 2013, 11:50

Pieczęć Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Obojga Narodów

uprzejmię proszę JE Ambasador Generalną o zamieszczenie treści listu na forach lub innych miejsach publicznych wszystkich krajów Nowego Kontynentu.

Obrazek

Wasze Królewskie Mości i Wasze Eksclenecje Prezydenci!
Wasze Książęce Mości i Wasze Eksclenecje Premierzy i Ministrowie!
Obywatele Nowego Kontynentu!


Przesyłam Wam wszystkim szczere pozdrowienie!
Rozporządzeniem królewskim Karola Józefa I zostałem powołany na stanowisko Kanclerza Wielkiego, którzy stoi na straży pieczęci spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wielu mnie zna i ja wielu z Was znam. Cieszę się, że będziemy mogli znowu współpracować na arenie dyplomatycznej. Tych, których jeszcze nie poznałem, z wielką radością poznam.

Mieszkańcy Nowego Kontynentu! Mikroświat cierpi obecnie na kryzys aktywności, czego wyrazem mógł być choćby stan nadzwyczajny wprowadzony w Monarchii Austro - Węgierskiej. Również i naszego Kontynentu kryzys nie ominął. Szczególnie, czego nie mogę ukrywać, dał się we znaki w Rzeczypospolitej. W mojej ocenie, kryzyz spowodował wiele innych szkód, jak upadek Organizacji Polckich Mikronacji, czy wymieranie Królestwa Scholandii. Powstało już wiele teorii mówiących o przyczynach kryzysu, nie powinniśmy ich mnożyć, powinniśmy wspólnie przeciwdziałać.

Od zawsze stałem na straży przekonania, że Nowy Kontynent powinien współpracować. Osobiście widzę coraz większą izolację sąsiadów Rzeczypospolitej, nad czym ubolewam. Szczególnie w dobie kryzysu powinniśmy współpracować, stanowić współny front dla wielkich mikronacji. Dlatego zapraszam Wasze Królewskie Mości i Wasze Ekscelencje do Warszawy na rozmowy poświęcone aktywności obywatelskiej, ekonomii oraz współpracy. Liczę, że nie odrzucicie mojego zaproszenia, nie powinniśmy dać zginąc idei mikronacyjnej dyplomacji, jak i idei wypracowanej na I Kongresie Kontynentalnym. Bardzo liczę również na to, że uda się nam wprowadzić postanowienia z Aktu Końcowego I Kongresu. Mam nadzieję, że wszyscy zasiądziemy do rozmów w duchu pokoju i wzajemnego zrozumienia, tak, żeby stare waśnie i spory poszły już w zapomnienie.

Podpisano:

Obrazek
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 01 kwi 2013, 13:32

Jej Ekscelencja nie pełni już tego urzędu, utworzonego dekretem wykonawczym króla bez umocowania w ustawie. Z prawnego punktu widzenia, tego urzędu nie ma.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez Karol Radziwiłł » 01 kwi 2013, 13:42

Najlepszym wyjściem będzie więc, jeżeli Kanclerz we własnej osobie przekaże list władzom państw kontynentu, z pominięciem Republiki Francuskiej, gdzie naszym przedstawicielem jest panna Aleksandra Zamoyska. :)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 01 kwi 2013, 15:21

Naturalnie. List zostanie przekazany dzisiaj w godzinach wieczornych władzom Republiki.

Poprawka: Przekazane. :)
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez August Medycejski » 01 kwi 2013, 16:14

Marco Sforza apo Zep napisał(a):Jej Ekscelencja nie pełni już tego urzędu, utworzonego dekretem wykonawczym króla bez umocowania w ustawie. Z prawnego punktu widzenia, tego urzędu nie ma.


Wielka szkoda, chciałem, żeby księżna Emilia bardziej się zaangażowała :)

Aleksandra Zamoyska napisał(a):Naturalnie. List zostanie przekazany dzisiaj w godzinach wieczornych władzom Republiki.

Poprawka: Przekazane. :)


Dziękuję Pani Ambasador i proszę o informowanie, jeśli Francja przedsięweźmie jakieś kroki ku nam. Mam nadzieję, że Paryż szybko odpowie :)

I mam jeszcze pytanie. Czy Republika Palmowa ostatecznie uzyskała zgodnę na przystapienie do naszego Kontynentu? Z tego co wiem, Aguria znalazła się na własnej wyspie.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez August Medycejski » 01 kwi 2013, 20:42

Uprzejmie proszę Panią Ambasador w Paryżu o dostarczenie poniższego aide-mémoire Ekscelencji Jean-Louis de Murville, jako mojej odpowiedzi na oświadczenie. Uczyniłbym to sam, niestety nie mogę, z winy mojego komputera, zarejestrować się na stronie Republiki. Proszę o dostarczenie drogą wiadomości prywatnej.

Aide-mémoire

Ekscelencjo Prezydencie!

Rzeczypospolita Obojga Narodów dziękuje za wyrazy szacunku, jakie otrzymała od Ekscelencji w oświadczeniu na kanclerski list. Z wielką przyjemnością przeczytałem o trwającym kongresie w Paryżu oraz tak wielkich postępach w pracach. Jednocześnie bardzo ubolewam nad faktem, że nie mogłem uczestniczyć w obradach od początku, dlatego proszę Ekscelencję Prezydenta o romowę przez GG, w celu omówienia spraw związanych z kongresem i tworzącą się radą, a przede wszystkim kwestii gospodarczych. Mam nadzieję, że Ekscelencja uczyni mi ten honor i zechce mnie przyjąć.
Przesyłam przez naszego ambasadora numer gg: 12360609.
Załączam również wyrazy szacunku i uznania.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 01 kwi 2013, 22:07

Ekscelencjo Kanclerzu, w skład delegacji wchodzi Jego Królewska Mość i ja. Zobowiązuję się powiadomić Ekscelencję o wszystkich sprawach pod koniec tego tygodnia, możliwe, że będziemy mieli poważniejsze ustalenia już :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: List Kanclerza do Państw Kontynentu.

Postprzez August Medycejski » 02 kwi 2013, 07:05

Marco Sforza apo Zep napisał(a):Ekscelencjo Kanclerzu, w skład delegacji wchodzi Jego Królewska Mość i ja. Zobowiązuję się powiadomić Ekscelencję o wszystkich sprawach pod koniec tego tygodnia, możliwe, że będziemy mieli poważniejsze ustalenia już :)


Dobrze, umówmy się na spotkanie na gg w weekend lub jeszcze dziś.

Mimo to utrzymuję moją prośbę do Pani Ambasador ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość