Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 08 maja 2013, 17:35

Juan Pablo Morales napisał(a):SD: Przy okazji obiło mi się o uszy, że Pańskie dzieła po wielu próbach w końcu trafiły do zbiorów Akademii Nordyjskiej. ;)


Owszem Ekscelencjo, dostąpiłem tego zaszczytu. Postaram się również jak najszybciej opublikować dzieła nordyjskie ;)

Z tym się zgodzę, ale praktycznie będzie to pewnie wyglądało, że będzie to "wystawiane" w dwóch miejscach. W regionalnych galeriach, muzeach etc. i Bibliotece. Trzeba by chyba to jakoś określić "prawnie". :)


Witam serdecznie Waszą Ekscelencję :) . Zapewne taka będzie praktyka, przy czym chyba nie wszystkie państw mają swoje ośrodki kulturalne... Tak czy inaczej to już wola autorów gdzie będą umieszczać swoje dzieła i osobiście tego bym nie regulował, ale się nie upieram.


Również nie określałbym tego "prawnie", nie powinnismy tworzyć rozbudowanej biurokacji i mnóstwa przepisów ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Juan Pablo Morales » 10 maja 2013, 19:06

Panowie, ja również jestem daleki od zbędnej biurokracji. Bardziej chodziło mi o to, żeby nikt nie rościł sobie praw do "oryginału" poza autorem, ale to chyba jasne ;P

Owszem Ekscelencjo, dostąpiłem tego zaszczytu. Postaram się również jak najszybciej opublikować dzieła nordyjskie

A mnie nic do tego ;)
Juan Pablo Morales
El Presidente Republica de Palma



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 23
Dołączył(a): 04 lis 2012, 00:56
Wykształcenie: niepełne wyższe

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 14 maja 2013, 20:11

Ekscelencje! Jak mam rozumieć, więcej poprawek nikt nie zgłasza? trakat jest do zaakceptowania? :)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Malcher Estery Naw » 14 maja 2013, 20:41

Owszem. :) Przepraszam za zwłokę.
Obrazek
Gubernator Wielkiej Polondii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 38
Dołączył(a): 06 gru 2010, 18:06
Lokalizacja: Oxbay (WP)
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 25 maja 2013, 09:56

Ekscelencje!

Minął już majowy zawrót głowy. Czy może przejść do przyjęcia traktatu? Podkreślam, że "wstęp wolny" ;) Dodatkowo trzeba zastanowić się nad aktywną promocją samej inicjatywy.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Karol Radziwiłł » 08 cze 2013, 19:23

Na wniosek Kanclerza Wielkiego podpisujemy traktat powołujący bibliotekę:

/-/ Karol I Józef Radziwiłł,
z Bożej łaski i woli Narodu Król
Polski, Wielki Książę Litewski,
Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki,
Żmudzki, Kijowski, Wołyński,
Podolski, Podlaski, Inflancki,
Smoleński, Siewierski, Czernihowski,
Książę Parmy, Rex Catholicae etc.
etc. etc.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Malcher Estery Naw » 08 cze 2013, 21:53

Ze swojej strony informuję, że traktat trafił już do Zgromadzenia Deputowanych, gdzie rozpocznie się proces ratyfikacyjny. O postępach w procesie będę na bieżąco informował.
Obrazek
Gubernator Wielkiej Polondii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 38
Dołączył(a): 06 gru 2010, 18:06
Lokalizacja: Oxbay (WP)
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 13 cze 2013, 18:54

Należy zastanowić się nad promocją inicjatywy. Sądzę, że najpierw należy stworzyć plakaty, które porozwiesza się na forach mikroświata. Należałoby również dobrać do nich odpowiednią grafikę. W odpowiednim linku znajduje się nowa strona Biblioteki. Zachęcam do korekt i zmian. Taki proponowałbym tekst:

WIELKA BIBLIOTEKA WSPÓŁPRACY
Jednoczy artystów z całego mikroświata!

1. Czym jest Biblioteka Współpracy?
Jest to projekt powstały z inicjatywy Rzeczypospolitej Obojga Narodów i Wielkiej Polondii. Biblioteka ma zbierać dzieła pisarzy z całego mikroświata, bez względu na pochodzenie, czy polityczną lub religijną przynależność. Każdy również ma wolny dostęp do zbiorów Biblioteki. Jeśli jakieś państwo chce przystąpić do projektu, powinno podpisać traktat regulujący działanie Rady Biblioteki. Podpisanie tego traktatu daje możliwość wydelegowania kandydata do Rady Biblioteki spośród artystów, którzy zgłoszą swoje działa i zasilą tym samym zbiory Biblioteki.

2. Gdzie mieści się Biblioteka Współpracy i jej Rada?
Biblioteka Współpracy mieści się w Krakowie, w Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Natomiast Rada znajduje się w Lordaeron, w Wielkiej Polondii. Oto linki:
a) Strona Biblioteki
b) Forum Rady.

3. Jakie państwo jest depozytariuszem traktatu?
Są nim Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz Wielka Polondia. Oto link do treści traktatu:
a) na stronie Rzeczypospolitej,
b) na stronie Polondii.

4. Czym zajmuje się Rada Biblioteki?
Rada jest organem naczelnym i autonomicznym, który zarządza zbiorami i stronami. Na czele Rady stoi wybierany Lord Kustosz, który reprezentuje Radę na zewnątrz. Członkami Rady mogą zostać jedynie artyści, którzy umieścili swoje dzieła w zbiorach Biblioteki i pochodzą z kraju, który przystąpił do projektu przyjmując traktat.

5. Czy tylko artyści z krajów, które przyjęły traktat mogą zgłaszać swoje dzieła?
Oczywiście, że nie. Każdy chętny może zgłosić swoje dzieła. Nie będzie jednak miał możliwości zasiadania w Radzie.

6. Czy warto?
Owszem, Biblioteka powinna stać się centrum kulturalnym całego mikroświata. Dziś artyści słowa pisanego liczyć mogą na sławę i uznanie jedynie w kręgach swojego państwa, czas, żeby sięgnęli po sławę światową, żeby każdy wirtualny naród pochwalił się własną kulturą i dokonaniami.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Malcher Estery Naw » 15 cze 2013, 16:24

Zawsze można połączyć grafikę (podstawowe informacje) i treść (szczegółowe informacje o inicjatywie).

WKM, świetna praca. Zabrakło mi wprost informacji, że bycie sygnatariuszem umożliwia posiadanie realnego wpływu na rozwój i formę biblioteki. Oprócz tego nie mam większych uwag.

Wracając do kwestii promocji... myślę, że patronat medialny może objąć Gazeta Polondzka, jak będzie potrzeba można porozumieć się z innymi gazetami mikroświata. Tak jak jednak rozmawialiśmy główny nurt powinna być promocja inicjatywy na wewnętrznych forach i listach dyskusyjnych konkretnych mikronacji oraz na forum mikronacyjnym. Zdecydowanie to powinno wystarczyć. Mogę spróbować przygotować konspekty graficzne.

Jeszcze informacyjnie, strona polondzka ratyfikowała traktat oraz utworzyło miejsce dla Rady.
Obrazek
Gubernator Wielkiej Polondii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 38
Dołączył(a): 06 gru 2010, 18:06
Lokalizacja: Oxbay (WP)
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Karol Radziwiłł » 16 cze 2013, 14:29

Kolejny ważny krok na drodze powstania Wielkiej Biblioteki! Gratuluję! :) Mam nadzieję, że powstała instytucja będzie się już tylko rozwijać i służyć mieszkańcom mikronacji.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron