Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 20 kwi 2013, 19:32

Wasza Królewska Mość!
Ekscelencjo Naw!
Waćpanny i Waszmoście!


Wczoraj odbyłem niezwykle miłą i udaną rozmowę z Namiestnikiem ds. polityki zagranicznej Wielkiej Polondii, Ekscelencją Malcherem Naw. Owocem naszej rozmowy stało się głębokie postanowienia zbliżenia Wielkiej Polondii oraz Korony i Litwy na niwie kultury i edukacji. Zaprosiłem Ekscelencję do Warszawy, abyśmy wszyscy wspólnie mogli ustalić zasady naszej współpracy.

Zapraszam chętnych do rozmów, zarówno ze strony Rzeczypospolitej, jak i Wielkiej Polondii. Razem możemy ustalić korzystne warunki wymiany doświadczeń oraz wzajemnej polityki edukacyjnej.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Malcher Estery Naw » 20 kwi 2013, 22:56

Wasza Królewska Mość,
Wasze Waszmości i Ekscelencje,


przed chwilą przybyłem do Warszawy prosto z serca Wielkiej Polondii - Oxbay na zaproszenie Jego Królewskiej Mości Augusta Madycejskiego. Jak JKM wspomniał owocem naszej rozmowy gabinetowej była wspólna chęć ożywienia i wzmocnienia obustronnych relacji, czego efektem była rozmowa o możliwych formach współpracy naszych państw. Wspólnie z Jego Królewską Mością udało nam się określić możliwe niwy do zbliżenia, do których zaliczyć możemy edukację i kulturę. Obie dziedziny, mając na uwadze wszechobecne problemy związane z demografią i aktywnością mogą przyczynić się do obok wzmocnienia wzajemnych relacji do konkretnych korzyści naszych państw (np. ożywienie wewnętrzne).

Przechodząc do konkretów zaproponowałem JKM rozwój Uniwersytetu Jagielońskiego o placówkę w republice polondzkiej. Obie placówki w ramach jednej wspólnej mogłyby wzbogacić ofertę edukacyjną i umożliwić uznanie wzajemnych tytułów i przepływ osób zainteresowanych nauką w naszych państwach. Jeżeli współpraca w ramach uczelni byłaby owocna (w co nie wątpię) byłoby to zaplecze pod wspólne inicjatywy naukowe, np. konferencje i wymiana doświadczeń. Oczywiście doświadczenie Waszych Waszmości w tej sferze jest większe, jednakże uważam, że możliwa jest owocna współpraca. Oczywiście jestem ciekawy zdania Waszych Waszmości odnośnie tej inicjatywy.

Nawiązując do współpracy kulturalnej chciałbym zapytać Waszych Waszmości czy jest możliwa wymiana kulturalna na wzór popularnych swego czasu wymianie kulturalnej z Monarchią Austro-Węgierską? Dla przypomnienia obie strony udostępniały sobie wystawy i inne dzieła. Jeżeli byłaby taka możliwość to co konkretnie Rzeczpospolita mogłaby wymieniać? Strona Polondzka posiada obecnie jedną wystawę, jednakże w planach jest realizacja następnych inicjatyw. Przyznam szczerze, że jestem ciekawy zainteresowania Waszych Waszmości.

Pozostaję otwarty również na kontrpropozycje, wszelkie pytania i uwagi. Przedstawione inicjatywy to tylko ich wstępny konspekt, wszystko jest do uzgodnienia. Zapraszam serdecznie do rozmowy.
Obrazek
Gubernator Wielkiej Polondii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 38
Dołączył(a): 06 gru 2010, 18:06
Lokalizacja: Oxbay (WP)
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 21 kwi 2013, 10:01

Malcher Estery Naw napisał(a):Przechodząc do konkretów zaproponowałem JKM rozwój Uniwersytetu Jagielońskiego o placówkę w republice polondzkiej. Obie placówki w ramach jednej wspólnej mogłyby wzbogacić ofertę edukacyjną i umożliwić uznanie wzajemnych tytułów i przepływ osób zainteresowanych nauką w naszych państwach. Jeżeli współpraca w ramach uczelni byłaby owocna (w co nie wątpię) byłoby to zaplecze pod wspólne inicjatywy naukowe, np. konferencje i wymiana doświadczeń. Oczywiście doświadczenie Waszych Waszmości w tej sferze jest większe, jednakże uważam, że możliwa jest owocna współpraca. Oczywiście jestem ciekawy zdania Waszych Waszmości odnośnie tej inicjatywy.


Ekscelencjo! Na naszym sławnym Uniwersytecie mieści się wiele wydziałów. Możemy ulokować część w Wielkiej Polondii, choć nie wiem, co na to Kurator Wielki (urzędnić ds. edukacji i kultury). Mam nadzieję, że niedługo wypowie się na ten temat.
Jak pisałem, jestem osobiście za przeniesieniem części wydziałów UJ do Wielkiej Polondii. Umożliwy to większych rozwój tej uczelni, wzbogaci naszą, jak i Waszą kulturę.

Nawiązując do współpracy kulturalnej chciałbym zapytać Waszych Waszmości czy jest możliwa wymiana kulturalna na wzór popularnych swego czasu wymianie kulturalnej z Monarchią Austro-Węgierską? Dla przypomnienia obie strony udostępniały sobie wystawy i inne dzieła. Jeżeli byłaby taka możliwość to co konkretnie Rzeczpospolita mogłaby wymieniać? Strona Polondzka posiada obecnie jedną wystawę, jednakże w planach jest realizacja następnych inicjatyw. Przyznam szczerze, że jestem ciekawy zainteresowania Waszych Waszmości.


Hmm... Z tego co wiem, nigdy nikt tego nie robił w naszym kraju :) A co powiedziałby Ekscelencja na Bibliotekę Mikroświata. Otóż od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł stworzenia takiej ogólnomikronacyjnej biblioteki, która gromadziłaby dzieła literackie z różnych zakątków mikroświata. Niestety nie mam czasu dla realizacji tego pomysłu. Potrzebuję również lepszego "zaplecza informatycznego". Na początek zawsze możemy również stworzyć wzajemną wymianę dziełami (czy też wystawami). Ja dysponuję dwoma, mojego autorstwa. Kroniką Rzeczypospolitej oraz spisem wszystkich patriarchów Rotrii.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Karol Radziwiłł » 21 kwi 2013, 13:21

Ekscelencjo Naw!

Miło widzieć przedstawiciela odradzającej się Polondii w Warszawie. :) Jestem niezwykle rad z faktu, iż nasz bliski sojusznik podnosi się z kryzysu. Z tego miejsca chciałbym życzyć wszystkiego dobrego mieszkańcom Wielkiej Polondii oraz powodzenia w odbudowie struktur Waszego państwa.

Wracając do właściwego tematu, cieszę się z przedstawionych pomysłów współpracy. Trafioną ideą wydaje mi się utworzenie placówki dydaktycznej na ziemiach polondzkich, współpracującej z naszym Uniwersytetem. Nie jestem pewien, czy dobrze to zrozumiałem, ale ze słów Ekscelencji wynika, iż UJ miałby otworzyć filię w Polondii, tak? ;)

Co do wymiany kulturowej, również jestem na tak. Z tym jednakże, jak już wspomniał Jego Wysokość August, w Rzeczypospolitej nikt nie zajmował się tworzeniem wystaw itp. Co oczywiście nie stoi na przeszkodzie temu, by udostępniać wystawy polondzkie u nas.

Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię współdziałania na innym polu. Mam na myśli sport. Rzeczpospolita ma już pewne doświadczenie, aczkolwiek niezbyt duże dotyczące takiej współpracy międzynarodowej. Nie wiem jak strona polondzka, ale myślę, że warto byłoby spróbować. Co Waszmościowie na to? ;)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez August Medycejski » 21 kwi 2013, 14:52

Mój Królu, osobiście nigdy nie interesował mnie wirtualny sport, ale jeśli znajdują się w naszym kraju ludzie chętni do takich inicjatyw, to możemy tylko na tym skorzystać ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Malcher Estery Naw » 21 kwi 2013, 16:09

Hmm... Z tego co wiem, nigdy nikt tego nie robił w naszym kraju :) A co powiedziałby Ekscelencja na Bibliotekę Mikroświata. Otóż od pewnego czasu chodzi mi po głowie pomysł stworzenia takiej ogólnomikronacyjnej biblioteki, która gromadziłaby dzieła literackie z różnych zakątków mikroświata. Niestety nie mam czasu dla realizacji tego pomysłu. Potrzebuję również lepszego "zaplecza informatycznego".


Trzeba przyznać idea archiwizacji dziedzictwa mikronacyjnego w ramach Biblioteki Mikronacyjnej jest bardzo ciekawa i warta przedyskutowania. Pierwszą jednak wątpliwością jaka mi się nasuwa jest dostępność do zbiorów w zgodzie z prawem autorskim. Jak Wasza Królewska Mość chciała rozwiązać ten problem, poprzez porozumienia z bezpośrednio autorami, czy z poziomu porozumień z państwami będący spadkobiercami twórczości społeczeństwa? W pierwszym przypadku kolejnym problemem może okazać się brak kontaktu (osoby często opuszczają i zmieniają państwa), w drugim natomiast państwa raczej niechętnie będą udostępniały swoje skarby na rzecz obcej inicjatywy. Jak Wasza Mość proponowałby to rozwiązać?

Ekscelencjo! Na naszym sławnym Uniwersytecie mieści się wiele wydziałów. Możemy ulokować część w Wielkiej Polondii, choć nie wiem, co na to Kurator Wielki (urzędnić ds. edukacji i kultury). Mam nadzieję, że niedługo wypowie się na ten temat.
Jak pisałem, jestem osobiście za przeniesieniem części wydziałów UJ do Wielkiej Polondii. Umożliwy to większych rozwój tej uczelni, wzbogaci naszą, jak i Waszą kulturę.

Wracając do właściwego tematu, cieszę się z przedstawionych pomysłów współpracy. Trafioną ideą wydaje mi się utworzenie placówki dydaktycznej na ziemiach polondzkich, współpracującej z naszym Uniwersytetem. Nie jestem pewien, czy dobrze to zrozumiałem, ale ze słów Ekscelencji wynika, iż UJ miałby otworzyć filię w Polondii, tak? ;)

Wasze Królewskie Mości,
nie będę ukrywał, że obecne Polondia nie posiada ani swojej bazy dydaktycznej, ani większego doświadczenia w sferze edukacyjnej, w przeciwieństwie do Rzeczpospolitej. Uważam zatem, że uczciwie będzie utworzenie filii przy dużej pomocy strony polondzkiej.Jednak w chwili wytworzenia wymagającej kadry i zdobycia niezbędnego doświadczenia przekształcenie placówki w odrębną jednostkę dydaktyczną, korzystającej jednak ze współpracy obu uczelni w ramach jednego, spójnego projektu edukacyjnego. Uważam, że jest to uczciwe i kompromisowe rozwiązanie mogące usatysfakcjonować obie strony. Pozostaję otwarty na inne propozycje, szczegóły myślę, że są jak najbardziej do ustalenia, o ile przyjmiemy wspólną wizję współpracy.

Na początek zawsze możemy również stworzyć wzajemną wymianę dziełami (czy też wystawami). Ja dysponuję dwoma, mojego autorstwa. Kroniką Rzeczypospolitej oraz spisem wszystkich patriarchów Rotrii.

Co do wymiany kulturowej, również jestem na tak. Z tym jednakże, jak już wspomniał Jego Wysokość August, w Rzeczypospolitej nikt nie zajmował się tworzeniem wystaw itp. Co oczywiście nie stoi na przeszkodzie temu, by udostępniać wystawy polondzkie u nas.

Wasze Królewskie Mości, skoro Rzeczpospolita dysponuje już dwoma pozycjami, również Polondia ma do zaprezentowania wystawę, jeżeli są Wasze Mości zainteresowane taką formą współpracy, proponuję ustalenie wcześniejszych szczegółów wymiany na poziomie MSZ - Namiestnictwo, a realizację na poziomie naszych ambasad. Nie wiem jak praktycznie widzieli by to Wasze Królewskie Mości, jednak ja jestem zdania, że póki co nie jest konieczna odrębna umowa o wymianie, bo traktat uznaniowy umożliwia nam dość swobodne prowadzenie swoich placówek, z czego nasze państwa mogą skorzystać przy tej inicjatywie... Chyba, że Wasze Waszmości mają inne zdanie.

Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię współdziałania na innym polu. Mam na myśli sport. Rzeczpospolita ma już pewne doświadczenie, aczkolwiek niezbyt duże dotyczące takiej współpracy międzynarodowej. Nie wiem jak strona polondzka, ale myślę, że warto byłoby spróbować. Co Waszmościowie na to? ;)

Polondia posiadała niegdyś organizację związku piłkarskiego, jednakże nie udało nam się zorganizować turnieju. Kluby więc próbowały swoich sił w lidze międzynarodowej Primera Confederacion. Ciekawa inicjatywa, jednak żeby ją urzeczywistnić za pomocą menażera xperteleven potrzebne byłoby 6 drużyn. Damy radę? :)

Miło widzieć przedstawiciela odradzającej się Polondii w Warszawie. :) Jestem niezwykle rad z faktu, iż nasz bliski sojusznik podnosi się z kryzysu. Z tego miejsca chciałbym życzyć wszystkiego dobrego mieszkańcom Wielkiej Polondii oraz powodzenia w odbudowie struktur Waszego państwa.

Również witam serdecznie Waszą Królewską Mość i dziękuję za miłe przywitanie i życzenia. Robimy wszystko, by stawiać czoła problemom i na dłużej współtworzyć mikroświat. Do odważnych świat należy :).
Obrazek
Gubernator Wielkiej Polondii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 38
Dołączył(a): 06 gru 2010, 18:06
Lokalizacja: Oxbay (WP)
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 22 kwi 2013, 13:05

Ekscelencjo Naw,

Pozwolę sobie jednym głosem z moim królem wyrazić radość z faktu, że Wielka Polondia podnosi się z upadku. Życzę wszystkiego dobrego!

Cieszy mnie także zbliżenie między naszymi krajami i wierzę, że wyda ono owoce :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Karol Radziwiłł » 22 kwi 2013, 16:03

Malcher Estery Naw napisał(a):Wasze Królewskie Mości,
nie będę ukrywał, że obecne Polondia nie posiada ani swojej bazy dydaktycznej, ani większego doświadczenia w sferze edukacyjnej, w przeciwieństwie do Rzeczpospolitej. Uważam zatem, że uczciwie będzie utworzenie filii przy dużej pomocy strony polondzkiej.Jednak w chwili wytworzenia wymagającej kadry i zdobycia niezbędnego doświadczenia przekształcenie placówki w odrębną jednostkę dydaktyczną, korzystającej jednak ze współpracy obu uczelni w ramach jednego, spójnego projektu edukacyjnego. Uważam, że jest to uczciwe i kompromisowe rozwiązanie mogące usatysfakcjonować obie strony. Pozostaję otwarty na inne propozycje, szczegóły myślę, że są jak najbardziej do ustalenia, o ile przyjmiemy wspólną wizję współpracy.


Myslę, że Rzeczpospolita jest gotowa do podjęcia współpracy w tej formie. ;)

Malcher Estery Naw napisał(a):Wasze Królewskie Mości, skoro Rzeczpospolita dysponuje już dwoma pozycjami, również Polondia ma do zaprezentowania wystawę, jeżeli są Wasze Mości zainteresowane taką formą współpracy, proponuję ustalenie wcześniejszych szczegółów wymiany na poziomie MSZ - Namiestnictwo, a realizację na poziomie naszych ambasad. Nie wiem jak praktycznie widzieli by to Wasze Królewskie Mości, jednak ja jestem zdania, że póki co nie jest konieczna odrębna umowa o wymianie, bo traktat uznaniowy umożliwia nam dość swobodne prowadzenie swoich placówek, z czego nasze państwa mogą skorzystać przy tej inicjatywie... Chyba, że Wasze Waszmości mają inne zdanie.


Również uważam, że wszelkie umowy są na razie zbędne. Szczegóły do ustalenia. ;)

Malcher Estery Naw napisał(a):Polondia posiadała niegdyś organizację związku piłkarskiego, jednakże nie udało nam się zorganizować turnieju. Kluby więc próbowały swoich sił w lidze międzynarodowej Primera Confederacion. Ciekawa inicjatywa, jednak żeby ją urzeczywistnić za pomocą menażera xperteleven potrzebne byłoby 6 drużyn. Damy radę? :)


Wszem i wobec ogłaszam ogólnonarodową mobilizację. :D
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Aleksandra Zamoyska » 22 kwi 2013, 22:04

Szanowne Ekscelencje,

A teraz kilka słów prawdy od osoby, która zajmuje się resortem nauki i kultury w Rzeczpospolitej, a także od osoby, pod którą pieczą znajduje się Uniwersytet Jagielloński.

Zacznę jednak tego ostatniego mianowicie - UJ. Niestety, nie posiadam pełni praw jako Rektor naszej akademii. Jestem bowiem tylko i wyłącznie pełniąca obowiązki. Większość w tej materii ma Senat Uczelni, a co jak co - nim się on zbierze i zarządzi odpowiednie uchwały może minąć miesiąc nawet dwa. Uniwersytet Jagielloński owszem, może otworzyć filię na terenach innych krajów jeżeli znajdują się w Radzie Nauki i Kultury, przez co uczelnia państwowa jest uznawana a tytuły tam nadawane są prawomocne w innych krajach członkowskich.

Ostudzę również zapał Ekscelencji Naw - proponuję metodę małych kroków, a nie wszystko na chybcika bo nic z tego nie będzie. Proszę z skorzystać z tej rady.

Z pozdrowieniami,
Aleksandra Dorota Zamoyska
Kurator Wielka Pieczęci Edukacji
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Pierwszy Sekretarz Rady Nauki i Kultury
Umiłowana Córa kurlandzkiej ziemi,
Aleksandra Dorota z rodziny Zamoyskich


Mylimieji dukra Kuršo žemės
Dorothy Aleksandras Zamoyska šeima


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 273
Dołączył(a): 23 paź 2012, 10:11
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Zasługi dla Kultury II (1)
Gadu-Gadu: 45570083
Wykształcenie: doktor

Re: Współpraca kulturowa z Wielką Polondią.

Postprzez Malcher Estery Naw » 22 kwi 2013, 23:04

Ekscelencjo Naw,

Pozwolę sobie jednym głosem z moim królem wyrazić radość z faktu, że Wielka Polondia podnosi się z upadku. Życzę wszystkiego dobrego!

Cieszy mnie także zbliżenie między naszymi krajami i wierzę, że wyda ono owoce :)


Dziękuję za dobre słowo. Relacje naszych państw chyba zawsze były bliskie i partnerskie, cieszy jednak ich ożywienie i wzmocnienie. Głęboko wierzę, że będą z tego owoce, co jednak zależy od determinacji obu państw do realizacji naszych zamierzeń.

Wasza Królewska Mość,
strona polondzka w obecnej chwili może zaproponować jedną lub dwie drużyny w lidze. Nawiązując do wymiany... do ustalenia, proponuje WKM tutaj je ustalić czy poprzez PW z osobą odpowiedzialną za sprawy kultury?

Jaśnie Wielmożna Pani Kurator,
dziękuję za zabranie głosu i dołączenie do rozmowy, gdyż trudno rozmawiać o współpracy edukacyjnej naszych państw bez udziału tak ważnej osobliwości nauki i kultury.
Jeżeli dobrze zrozumiałem słowa Szanownej Damy utworzenie filii wymaga dołączenie Wielkiej Polondii do wspomnianej Rady? Jeżeli zmierzam w dobrym kierunku, czy mogłaby przybliżyć mi Pani zadania, kompetencje i uprawnienia tego podmiotu? Bardzo chętnie poznałbym opinię Wielmożnej do zaproponowanej formy współpracy.

Dyskusja rozwarstwiła się na kilka wątków, przez co można odnieść wrażenie prowadzenie dyskusji "na chybcika", pragnę jednak zapewnić, że nad każdą propozycją współpracy strona polondzka mocno się pochyli. Rozumiem jednak obawy Dostojnej i proponuję ustanowić ważność (kolejkę) konkretnych propozycji i obradować nad nimi kolejno do omówienia wszystkich najważniejszych kwestii, by realizacja mogła odbyć się, jak radzi Wielmożna, "małymi krokami".
Obrazek
Gubernator Wielkiej Polondii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 38
Dołączył(a): 06 gru 2010, 18:06
Lokalizacja: Oxbay (WP)
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Wykształcenie: ...

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron