Komunikat Dworu nr 6/2013

Komunikat Dworu nr 6/2013

Postprzez August Medycejski » 29 gru 2013, 00:17

Obrazek


My, August Ludwik II, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski, etc. etc. etc. a także Książę Bari i Salty pragniemy ogłosić, co następuje poniżej:

Obrazek


Powróciliśmy już z Królestwa Surmeńskiego, gdzie przebywaliśmy na zaproszenie Jego Królewskiej Mości Viktorjosa Paulosigosa.

Spotkanie z Szlachetnym Rodem Zep upłynęło nam w miłej atmosferze, a porozumienia jakie przywozimy Braci Szlacheckiej z tej dalekiej krainy z pewnością przypadną każdemu do gustu:

Primo: Uwzględniając opór szlachty na Sejmie związany z naszym planowanym małżeństwem z kuzynką naszą oraz królową Skarlandu- Eleonorą de Medici, postanowiliśmy odstąpić od tych zamiarów. Dodatkowo w czasie pobytu w Surmenii do naszych uszu doszły informacje, że oto książę Marek z Zepów, ceniony zarówno w Rzeczypospolitej, jak i Królestwie Surmeńskim, już od dawna był zainteresowany naszą szlachetną kuzynką. Postanowiliśmy szczerze pobłogosławić zaręczonej już parze.

Secundo: Z ust Jego Królewskiej Mości Viktorjosa Paulosigosa usłyszeliśmy, że Królestwo Surmeńskie jest żywo zainteresowane bliżą współpracą z Rzecząpospolitą. Zaproponowaliśmy Jego Królewskiej Mości przystąpienie Królestwa do Wielkiej Biblioteki Współpracy, za zgodą naszego serdecznego przyjaciela Wielkiej Polondii, oraz sojusz militarny. Kancelarii naszej polecamy oczekiwać oficjalnej poczty dyplomatycznej z Królestwa Surmeńskiego w wyżej wymienionych kwestiach.

/-/ August Ludwik II, Rex et Magnum Dux

Dano dnia XXVIII grudnia A. D. MMXIII w Warszawie
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie KrakowskimAvatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron