Propozycja

Re: Propozycja

Postprzez Andrzej Trzaska-Chojnacki » 09 gru 2011, 23:03

Wasza Królewska Mość
Szanowni Waszmociowie
Po przeczytaniu postów w AW na temat zmany statutu RON oraz po przeczytaniu prywatnych listów, które otrzymałem w tej sprawie proponuję aby szanowne gremium zastanowiło się czy ostatnia zmiana Konstytucji nie zaszkodzi wizerunkowi RON.
z poważaniem
Andrzej Trzaska-Chojnacki
Komtur Dyneburga Zakony Kawalerów Mieczowych



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 350
Dołączył(a): 19 gru 2010, 23:35
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Propozycja

Postprzez Pius IV » 10 gru 2011, 01:17

Rozmawiałem z Jego Cesarską i Królewską Mością Franciszkiem Józefem II.
W swoich wypowiedziach zapewniał, że żadna zmiana wewnętrzna państwowości nie wpłynie negatywnie na dobre zdanie o RON na wiedeńskim dworze.
Poza tym, za każdy razem, kiedy dokonuje się większych zmian, jest o tym głośno w całym mikroświecie (np. "pierestrojka" w Królestwie Francuskim, obecnie zaś Republice). Zawsze tak jest - to normalna kolej rzeczy, że jeśli w mikroświecie wydarzy się coś równie wielkiego, to bębnią o tym wszyscy na wszystkie strony świata :). Stąd też nie widzę powodów do obaw :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Propozycja

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 21 cze 2012, 18:01

Wasza Królewska Mość
Szanowni Waszmościowie
Proponuję żeby zamiast księstw, hrabst były województwa, kasztelanie starostwa. Będzie to powrót do administracji prawdziwego RON
Wydaje mi się że jak coś mamy i działało nie ma co zmieniać
Wacatów nie ma co się obawiać, mogą być
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3475
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Propozycja

Postprzez Pius IV » 21 cze 2012, 19:33

Dlaczego Mości Panie Pośle nie wypowiecie się w sali obrad :D?

Województwa i starostwa są teraz, w realnej Polsce. Kasztelanie zniesiono. Dlatego lepszym historycznym odstępstwem będzie powrót to księstw, które w Rzeczpospolitej istniały - ażeby stworzy odskocznię od tego, co mamy teraz :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Propozycja

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 22 cze 2012, 23:58

Wasza Królewska Mość
Proszę wybaczyć ale nie zgadzam z WKMości wypowiedzią. Województwa , kasztelanie i starostwa są rozwiązaniem staropolskim. Od średniowecza mielismy taki podział. Księstwami żadzili udzielni książeta z rodu panującego. hrabst wogóle nie było.
W tradycji jest siła.
I na koniec, dlaczego nie wypowiadam sie w izbie poselskiej.
Czy wypowiadam się tu czy w Izbie, prosze wybaczyć, i tak nie są brane pod uwagę moje wnioski, tutaj może mie jeszcze ktoś wesprze np. Ojciec
pozdrawiam
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3475
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Propozycja

Postprzez Michał apo Zep » 23 cze 2012, 13:22

Zgadzam się z Panem Aleksandrem, gdyż co do podłoża historycznego ma on rację. Faktycznie istniał podział na województwa, kasztelanie (głównie w pierwszych wiekach państwa) i starostwa (które nota bene mamy dzięki królowi czeskiemu panującemu na naszych ziemiach - Wacławowi II [1300-1305]). Sądzę więc, że taki podział będzie odpowiedniejszy dla naszego państwa.
Panie Aleksandrze, jest Pan posłem, ma Pan prawo przebywania na Sali Plenarnej, zatem serdecznie tam Pana zapraszam. Jeśli Pański głos ma być w ogóle wzięty pod uwagę w takich dyskusjach, to tam jest ku temu odpowiednie miejsce. Tak to już w życiu jest, że mamy pomysły lepsze i gorsze, z którymi ludzie się czasem zgadzają a czasem nie. Proszę się jednak nie poddawać i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach. Jeśli ma Pan na uwadze dobro Rzeczpospolitej, a zakładam że tak jest, proszę się nie załamywać, tylko służyć, jak my wszyscy, Rzeczpospolitej, najlepiej jak Pan potrafi.
Pozdrawiam :)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Propozycja

Postprzez Andrzej Trzaska-Chojnacki » 23 cze 2012, 14:03

Wasza Królewska Mość
Szanowni Waszmościowie
Choć mój głos się nie liczy popieram zdanie mojego Syna
Wielmożny Panie Arturze, prawie zawsze się z W.Paniem zgadzam, proszę wybaczyć teraz jednak nie. Wydaje mi się że głos naodu jest też ważny, a tylko w Karczmie naród może się wypowiadać, chyba że jest inne dział ?
z poważaniem
Andrzej Trzaska-Chojnacki
Komtur Dyneburga Zakony Kawalerów Mieczowych



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 350
Dołączył(a): 19 gru 2010, 23:35
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Propozycja

Postprzez Michał apo Zep » 23 cze 2012, 14:47

Głos narodu, owszem, jest ważny. Naród (obywatele) ma prawo do tego by się wypowiadać na każdy temat oraz w każdej sprawie zabierać głos. Konstytucja mówi, że każdy obywatel jest jednocześnie Posłem. W związku z tym, w sprawach takiej wagi, o których decyduje się w Sali Plenarnej Sejmu Walnego, Poseł RON, powinien tam właśnie się wypowiadać.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Propozycja

Postprzez Pius IV » 23 cze 2012, 23:10

Czcigodni Państwo,
owszem - takowy podział faktycznie istniał. Jednakże przypominam, że to jest mikronacja, i jeśli ktokolwiek chce wprowadzenia podręcznikowej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, to z góry odsyłam go do książek - tutaj niczego nie ugra. Ten kraj tworzymy my. To my zadecydujemy o jego kształcie. Po to powstają mikronacje, by stworzyć coś własnego, niezwiązanego z realem. Taką odskocznię zarówno dla umysłu jaki i ducha. Nigdy nie zgadzałem się na czerpanie nadmiernych subsydiów i elementów realnej RON. Tutaj po raz kolejny Mości Panie Chojnacki próbujecie nakłonić do tego samego. Już wielokroć słyszałem pomysły województw i starostw - są one do dzisiaj. Proszę sobie stanąć przed szyldem któregokolwiek z 17. i wpatrywać się do woli. Tutaj jest wirtual. Wirtualne RON było, jest i będzie różne od realnej Rzeczypospolitej. W tym jest jego piękno i cały charakter. Jak już wspominałem - jeśli chcemy coś zerżnąć tak, jak proponuje Pan Chojnacki, to odsyłam do podręczników historii i klaserów ze zdjęciami. Tutaj natomiast jest unikatowy kraj, z unikatową tradycją. NIE JEST on KOPIĄ i nigdy nie będzie.

Sądzę, że nie muszę niczego więcej dodawać :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Propozycja

Postprzez Michał apo Zep » 24 cze 2012, 11:27

Ekhem... Województw jest 16, a nie 17 ;)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości