Pałac Kuratorów Wielkich

Re: Pałac Kuratorów Wielkich

Postprzez Samuel Radziwiłł » 02 lis 2017, 19:00

Minęło już południe, gdy pod Pałac Kuratorów konno zajechała grupkach szlachciców. Skupieni byli wokół jednej osoby, którą traktowali z dużym szacunkiem. Jeden z nich pomógł, trzymając lejce, by ów nobilitowany zsiadł ze swego wierzchowca.
-Mości Panowie, udajcie się zatem do pobliskiej oberży. Bądzcie ostrożni i nie rozrabiajcie- rzekł ten, który przybył na obiad.
-Wedle słów Waszej Wielmożności uczynim!- zakrzyknął jeden z młodzieńców towarzyszących przybyłem
-Bywajcie zdrowi!
-I ty bywaj zdrowy, Mości Ciwunie!
Jegomość Samuel, z rodu Radziwiłłów, skierował swe kroki ku drzwiom Pałacu.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Pałac Kuratorów Wielkich

Postprzez Stanisław von Tauer » 03 lis 2017, 19:12

Waszmościowie,
wielki zaszczyt mi sprawiacie, przechodząc przez progi tegoż Pałacu. Dziękuję wszystkim, którzy dotychczas przybyli. Mam nadzieję, że przybędzie jeszcze wielu innych. A teraz przejdźmy do rzeczy. Postanowiłem zmienić nieco sposób w jaki będą odbywać się obiady. Polegać on będzie na tym, że jutro w poddziale Dziedziniec Uniwersytecki zostaną otworzone panele dyskusyjne, w których o każdej godzinie i porze będą mogli Dostojni wymieniać swoje zdania na określone tematy m.i.n: proponowane zmiany w UK, sprawa organizacji Turniejów Rycerskich, ożywienie Merkuriusza i instytucji kultury, a także Izby Szlachty.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Uniwersyteckie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron