Wnioski

Siedziba władz Uniwersytetu

Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 22 lis 2021, 17:25

Obrazek

Uniwersytet Krakowski

REKTORAT


WNIOSKI


Miejsce składania wniosków do Rektora o przyjęcie na studia, o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów, o zatrudnienie na Uniwersytecie bądź w innych sprawach. W pewnych przypadkach wnioski można składać drogą prywatną.

WZÓR

[ew. tytuł, imię i nazwisko wnioskodawcy]
[ew. stanowisko wnioskodawcy]

J.M. [tytuł w nomenklaturze UK, imię i nazwisko]
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK [rodzaj wniosku; o co, w jakiej sprawie wniosek jest składany]

Wasza Magnificencjo,

[treść wniosku]

[data]
[zwrot grzecznościowy]
[podpis]


Kod: Zaznacz cały
[quote][font=Times new roman][ew. tytuł, imię i nazwisko wnioskodawcy]
[ew. stanowisko wnioskodawcy]

[wciecie]J.M. [tytuł w nomenklaturze UK, imię i nazwisko]
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego[/wciecie]
[center][b]WNIOSEK[/b] [rodzaj wniosku; o co, w jakiej sprawie wniosek jest składany][/center]
[i][b]Wasza Magnificencjo,[/b][/i]

[treść wniosku]

[data]
[wciecie][zwrot grzecznościowy]
[podpis][/wciecie][/font][/quote]


Dla składających wnioski o przyjęcie na studia:
Wniosek winien zawierać następujące elementy:
1. Wybrany kierunek i stopień studiów (jeden z tych, na które otwarto nabór)
2. Krótkie uzasadnienie wyboru kierunku studiów

Dla składających wnioski o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów:
Wniosek winien zawierać następujące elementy:
1. Wybraną dziedzinę nauki lub sztuki
2. Uzasadnienie wniosku o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów
3. Wykaz dorobku naukowego wnioskującego

Dla składających wnioski o zatrudnienie na Uniwersytecie:
Wniosek winien zawierać następujące elementy:
1. Stanowisko oraz wydział, na jakich Wnioskujący chciałby się zatrudnić
2. Dziedzina zainteresowania naukowego
3. Posiadane tytuły/stopnie naukowe
4. Opis zdobytego wykształcenia
5. Doświadczenie w pracy na uczelni, jeśli jest
6. Stanowiska na innych uczelniach, członkostwo w akademiach nauk, jeśli są
7. Krótką motywację wniosku o zatrudnienie na uczelni


UWAGA: NABÓR NA STUDIA JESZCZE NIE RUSZYŁ



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Miguel de Catalan » 01 gru 2021, 00:10

Michał Jerzy Potocki

J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,

Składam wniosek z prośbą o uznanie mojego tytułu zawodowego magistra, uzyskanego na Uniwersytecie Bialeńskim, w Republice Bialeńskiej, zgodnie z obowiązującym tam prawem. Gdyby było to niemożliwe proszę Was o nadanie mi tytułu naukowego bakałarza netowego z zakresu Historii, a także przyjęcie w poczet żaków kochanej polskiej uczelni.
Na poparcie mojego wniosku zamieszczam linko do:
Indexu
mojej pracy magisterskiej zaprezentowanej w formie wykładu
Postanowienia
Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego

a także dyplomu

30.11.2021
Z poważaniem,
Michał Jerzy Potocki
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Wnioski

Postprzez Tymoteusz Dostojewski » 01 gru 2021, 13:39

Jan Zamoyski


J.M. [Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o przyjęcie na studia

Wasza Magnificencjo,

Wnioskuję o przyjęcie na studia, chciałbym studiować na Wydziale Nauk Mikronacyjnych, wybrałem taki kierunek tym że bardzo interesuję się mikrozofią.

01. 12. 2021
Z wyrazami szacunku
Jan Zamoyski
Tymoteusz Dostojewski herbu Radwan odmiana Dostojewski
Wojski mścisławski
Pan na Bobrujsku




Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 412
Dołączył(a): 21 wrz 2021, 19:47
Lokalizacja: Bobrujsk
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pocztowy

Re: Wnioski

Postprzez Sebastian von Tauer » 14 gru 2021, 23:39

Sebastian von Tauer

J.M. Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,

Składam wniosek z prośbą o uznanie moich prac zamieszczonych w ramach Szkoły Rycerskiej (wykaz w załączniku) za prace naukowe z dziedziny wojskoznawstwa mikronacyjnego. Przez kilka lat, w czasie, gdy pełniłem funkcję Hetmana, byłem głową Szkoły Rycerskiej, tworząc jej struktury, ustanawiając obowiązujące w niej prawa, prowadząc wykłady i debaty oraz egzaminując kadetów uczących się w niej.
W związku z powyższym proszę o nadanie mi odpowiedniego względem wkładu naukowego tytułu naukowego, z pominięciem wcześniejszych studiów
Jednocześnie, widząc, że wykłady, które prowadziłem się już zdezaktualizowały przez zmiany prawne, deklaruję chęć dalszej pracy na rzecz Szkoły Rycerskiej.

14.12 2021
Z poważaniem,
Sebastian xiążę von Tauer


Załącznik do wniosku
Pan Sebastian von Tauer jest autorem następujących wykładów w ramach Szkoły Rycerskiej:
Rodzaje Wojsk Rzeczypospolitej
Struktura Wojsk Rzeczypospolitej
Stopnie Wojsk Rzeczypospolitej
Ponadto jest pomysłodawcą i organizatorem następującej debaty:
Debata o noszeniu oznak stopni wojskowych przez osoby pozostające w stanie spoczynku
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 27 gru 2021, 19:40

Michał Jerzy Potocki napisał(a):
Michał Jerzy Potocki

J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,

Składam wniosek z prośbą o uznanie mojego tytułu zawodowego magistra, uzyskanego na Uniwersytecie Bialeńskim, w Republice Bialeńskiej, zgodnie z obowiązującym tam prawem. Gdyby było to niemożliwe proszę Was o nadanie mi tytułu naukowego bakałarza netowego z zakresu Historii, a także przyjęcie w poczet żaków kochanej polskiej uczelni.
Na poparcie mojego wniosku zamieszczam linko do:
Indexu
mojej pracy magisterskiej zaprezentowanej w formie wykładu
Postanowienia
Rektora Uniwersytetu Bialeńskiego

a także dyplomu

30.11.2021
Z poważaniem,
Michał Jerzy Potocki


Mości Panie,

Przepraszając za tak długi czas oczekiwania, oznajmiam widząc Wasz dorobek, że możemy nadać Wam tytuł naukowy bakałarza netowego w zakresie historii w najbliższym czasie. Przy tym informuję, że Dekret Rektora o tytułach naukowych mówi:
VI.
Tytuł naukowy bakałarza w danej nauce lub sztuce nadawany jest osobie, która odbyła studia z zakresu danej nauki lub sztuki na poziomie bakalaureatu i złożyła pracę dyplomową.

VII.
Tytuł naukowy magistra w danej nauce lub sztuce nadawany jest osobie posiadającej tytuł naukowy bakałarza w danej nauce lub sztuce, która odbyła studia z zakresu danej nauki lub sztuki na poziomie magisterium, złożyła pracę magisterską i jest autorem co najmniej dwóch artykułów naukowych, związanych z daną nauką lub sztuką, pozytywnie przyjętych w środowisku akademickim.


Mogę uznać Waszą pracę magisterską z Bialenii jako pracę dyplomową na tytuł bakałarza. A na magisterium trzeba by składać kolejną pracę magisterską. A może jednak wolałby Mości Pan, by praca ta była i u nas pracą magisterską? W takim razie potrzeba by złożyć jeszcze inną pracę dyplomową, by wraz z nią nadać tytuł bakałarza. I jeśli chodzi o tytuł magistra, potrzeba by jeszcze dwóch artykułów naukowych.
Z tego co rozumiem jednak, w czasie studiów pisał Pan już dwie prace. Czy byłaby możliwość ich opublikowania, czy jednak nie uważa Pan, by były właściwe do miana artykułów naukowych?

Z poważaniem,
Michał,
król Polski i wielki książę litewski
pełniący obowiązki Rektora Uniwersytetu Krakowskiego




Jan Zamoyski napisał(a):
Jan Zamoyski


J.M. [Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o przyjęcie na studia

Wasza Magnificencjo,

Wnioskuję o przyjęcie na studia, chciałbym studiować na Wydziale Nauk Mikronacyjnych, wybrałem taki kierunek tym że bardzo interesuję się mikrozofią.

01. 12. 2021
Z wyrazami szacunku
Jan Zamoyski


Szanowny Panie,

Przepraszam za tak długi czas oczekiwania.
Oznajmiam, że rekrutacja na studia nie została jeszcze otwarta. Zachęcam Pana jednak do pracy naukowej. Można przecież już się zabrać za kształcenie się czy pracę naukową. W razie pytań służę pomocą. ;)

Z poważaniem,
Michał,
król Polski i wielki książę litewski
pełniący obowiązki Rektora Uniwersytetu Krakowskiego



Sebastian von Tauer napisał(a):
Sebastian von Tauer

J.M. Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o nadanie tytułu naukowego z pominięciem studiów

Wasza Magnificencjo,

Składam wniosek z prośbą o uznanie moich prac zamieszczonych w ramach Szkoły Rycerskiej (wykaz w załączniku) za prace naukowe z dziedziny wojskoznawstwa mikronacyjnego. Przez kilka lat, w czasie, gdy pełniłem funkcję Hetmana, byłem głową Szkoły Rycerskiej, tworząc jej struktury, ustanawiając obowiązujące w niej prawa, prowadząc wykłady i debaty oraz egzaminując kadetów uczących się w niej.
W związku z powyższym proszę o nadanie mi odpowiedniego względem wkładu naukowego tytułu naukowego, z pominięciem wcześniejszych studiów
Jednocześnie, widząc, że wykłady, które prowadziłem się już zdezaktualizowały przez zmiany prawne, deklaruję chęć dalszej pracy na rzecz Szkoły Rycerskiej.

14.12 2021
Z poważaniem,
Sebastian xiążę von Tauer


Załącznik do wniosku
Pan Sebastian von Tauer jest autorem następujących wykładów w ramach Szkoły Rycerskiej:
Rodzaje Wojsk Rzeczypospolitej
Struktura Wojsk Rzeczypospolitej
Stopnie Wojsk Rzeczypospolitej
Ponadto jest pomysłodawcą i organizatorem następującej debaty:
Debata o noszeniu oznak stopni wojskowych przez osoby pozostające w stanie spoczynku


Mości Książę,

Przepraszam za długi czas oczekiwania.

Myślę, że można by nadać Mości Księciu tytuł bakałarza netowego w zakresie np. nauk o wojsku czy wojskoznawstwa (mikronacyjnego?).

Nie mam jednak pewności, który z Pańskich wykładów można by uznać za pracę dyplomową. A może całą serię wykładów?

Jeśli chodziłoby o dalsze tytuły naukowe, nie mam pewności, czy jeśli chodzi o objętość, można by uznać te wykłady za artykuły naukowe.

Tak poza tym zachęcam do dalszej pracy wojskowej i naukowej. Istotnie, można by zaktualizować treści w Szkole Rycerskiej.
Co ja proponuję: napisanie od nowa tych wykładów, które są już niektualne, i archiwizacja tych nieaktualnych.

Z poważaniem,
Michał,
król Polski i wielki książę litewski
pełniący obowiązki Rektora Uniwersytetu Krakowskiego
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Sebastian von Tauer » 28 gru 2021, 12:08

WKM,

tytuł bakałarza jak najbardziej mi odpowiada (wydaje mi się, że można uznać całą serię artykułów), będzie pozwalał zacząć pracę na rzecz Szkoły. Jak tylko ukaże się odpowiedni dekret rektorski regulujący działanie Szkoły Rycerskiej, a także ten, o zaliczeniu mnie w poczet wykładowców, zajmę się aktualizacją Szkoły.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Wnioski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 gru 2021, 19:45

Sebastian von Tauer napisał(a):WKM,

tytuł bakałarza jak najbardziej mi odpowiada (wydaje mi się, że można uznać całą serię artykułów), będzie pozwalał zacząć pracę na rzecz Szkoły. Jak tylko ukaże się odpowiedni dekret rektorski regulujący działanie Szkoły Rycerskiej, a także ten, o zaliczeniu mnie w poczet wykładowców, zajmę się aktualizacją Szkoły.

Mości Książę,

Dobrze, wydam odpowiednie dokumenty w najbliższym czasie.
Jeśli chodzi o zatrudnienie, to zapewne chcielibyście zatrudnić się na Wydziale Historycznym, tak? Czy się mylę? A może konkretniej do Szkoły Rycerskiej?
Odnośnie zaś Szkoły Rycerskiej, to nie mam pewności, co z nią zrobić. Podlega ona bowiem raczej Hetmanowi Wielkiemu, a tutaj została przeniesiona do działu Uniwersytetu jakiś czas temu. Może należałoby zająć się statusem Szkoły Rycerskiej. Może dokonać inkorporacji do Uniwersytetu? Chyba że właściwszym by było, by po prostu Hetman Wielki się tym odpowiednio zajął.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Wnioski

Postprzez Sebastian von Tauer » 30 gru 2021, 20:39

Myślę, że inkorporacja szkoły do uniwersytetu byłaby najwłaściwsza i rektor w porozumieniu z hetmanem wielkim powoływaliby osobę, będącą tam odpowiednikiem dziekana.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Wnioski

Postprzez Samuel Radziwiłł » 31 gru 2021, 21:53

Myślę, że Szkoła Rycerska mogłaby stać się wydziałem/dziekanatem sztuki wojskowej w ramach Uniwersytetu. I w ten sposób przeszła by spod jurysdykcji hetmańskiej pod skrzydła Rektora.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2472
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Wnioski

Postprzez Kajetan Sikorski » 29 lis 2023, 22:04

Kajetan Merkury Sikorski

J.M. Michał Franciszek Lubomirski Lisewicz
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

WNIOSEK o przyjęcie w poczet żaków Uniwersytetu Krakowskiego

Wasza Magnificencjo,

uniżnie proszę o przyjęcie mnie na Uniwersytet, gdzie chciałbym podjąć studia na Wydziale Sztuk Wyzwolonych. Pragnę zdobyć podstawowe wykształcenie, aby w świecie orientować się dostatnie i aby lepiej służyć naszej Rzplitej.

Die XXIX mensis novembri AD MMXXIII
Łącząc wyrazy estymy,
Obrazek


Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Collegium Maius

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość