Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Mikołaj Dreder » 21 lip 2020, 10:01

Obrazek



Umiłowani w Chrystusie Panu,


Rozpoczynając służbę Kościołowi Rotryjskiemu na ziemiach Rzeczypospolitej Obojga Narodów, na sam początek mojej prymasowskiej posługi zarządzam spis wiernych, w którym proszę o wpis każdego z Was, kto czuje się członkiem wspólnoty Kościoła Rotryjskiego, według poniższego wzoru. Żywię nadzieję, że będzie nas jak najwięcej, że Rzeczypospolita znów będzie Najwierniejszą Córą Kościoła Rotryjskiego!


Ja, N., oświadczam wszem i wobec, że jestem wiernym Kościoła Rotryjskiego.


Z pasterskim błogosławieństwem,
(+) Mikołaj Stefan kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

Pan na Nieborowie


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lip 2020, 08:08
Medale: 3
Order Świętego Jerzego III (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Namiestnik

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 21 lip 2020, 10:48

Ja, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, oświadczam wszem i wobec, że jestem wiernym Kościoła Rotryjskiego.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Sebastian von Tauer » 21 lip 2020, 11:33

Mikołaj Dreder napisał(a): że Rzeczypospolita znów będzie Najwierniejszą Córą Kościoła Rotryjskiego!


Nie wiem, jak mam to rozumieć. Za co straciliśmy ten wspaniały status, że musimy go odzyskiwać?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Taddeo von Hippogriff-Piccolomini » 21 lip 2020, 11:54

Brakiem aktywności duchownych wysłanych do RONu.
(~) Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Pan na Żywcu



Miecznik
Miecznik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 05 lip 2019, 21:28
Medale: 2
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 68034442
Wykształcenie: magister net

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Mikołaj Dreder » 21 lip 2020, 12:44

Taddeo von Hippogriff-Piccolomini napisał(a):Brakiem aktywności duchownych wysłanych do RONu.


Dokładnie w ten sposób. Bądźmy szczerzy, ostatnimi czasy Owczarnia Pańska w RON nie grzeszyła aktywnością, w stopniu jaki znamy z przeszłości. Chciałbym, aby Kościół Rotryjski w RON dorównał tej epoce. Nie może być również mowy o utracie statusu, bo jak wynika z mojej wiedzy jest on "nieformalny", lecz jeśli się mylę proszę o poprawkę. Pragnę przypomnieć, że mój poprzednik mocno zaniedbał Kościół w RON, dlatego oprócz prac nad rozwojem Archidiecezji, będę musiał poświęcić się nadrobieniu strat z ostatnich miesięcy. Kościół Rotryjski nie boi się prawdy - moi bracia w ostatnich latach Was zawiedli, na pewno Wasz Naród miał wobec nich większe oczekiwania, lecz są też plusy wśród ich aktywności, jak chociażby posługa kardynała Piccolomini, który kierował Waszym Kościołem we wzorowy sposób.

Osobiście dla mnie jest to również pewnego rodzaju debiut, bowiem ostatni raz sprawowałem urząd prymasa, jak mnie pamięć nie myli, 5-6 lat temu w Surmenii i Niderlandach.
(+) Mikołaj Stefan kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

Pan na Nieborowie


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lip 2020, 08:08
Medale: 3
Order Świętego Jerzego III (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Namiestnik

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 21 lip 2020, 12:53

Ja, Hubert Szablarczyk - Hrychowicz, oświadczam wszem i wobec że jestem wiernym Kościoła Rotryjskiego.
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Sebastian von Tauer » 21 lip 2020, 13:04

Mikołaj Dreder napisał(a):
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini napisał(a):Brakiem aktywności duchownych wysłanych do RONu.


Dokładnie w ten sposób. Bądźmy szczerzy, ostatnimi czasy Owczarnia Pańska w RON nie grzeszyła aktywnością, w stopniu jaki znamy z przeszłości. Chciałbym, aby Kościół Rotryjski w RON dorównał tej epoce. Nie może być również mowy o utracie statusu, bo jak wynika z mojej wiedzy jest on "nieformalny", lecz jeśli się mylę proszę o poprawkę. Pragnę przypomnieć, że mój poprzednik mocno zaniedbał Kościół w RON, dlatego oprócz prac nad rozwojem Archidiecezji, będę musiał poświęcić się nadrobieniu strat z ostatnich miesięcy. Kościół Rotryjski nie boi się prawdy - moi bracia w ostatnich latach Was zawiedli, na pewno Wasz Naród miał wobec nich większe oczekiwania, lecz są też plusy wśród ich aktywności, jak chociażby posługa kardynała Piccolomini, który kierował Waszym Kościołem we wzorowy sposób.

Osobiście dla mnie jest to również pewnego rodzaju debiut, bowiem ostatni raz sprawowałem urząd prymasa, jak mnie pamięć nie myli, 5-6 lat temu w Surmenii i Niderlandach.


Nie wiedziałem, że wierność społeczeństwa liczy się zaangażowaniem duchownych. Rozumiem, że według waszych ekscelencji wiarę tracą ci, którzy nie są oświeceni płynącym od rotryjskich hierarchów blaskiem?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Mikołaj Dreder » 21 lip 2020, 13:14

Sebastian von Tauer napisał(a):
Mikołaj Dreder napisał(a):
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini napisał(a):Brakiem aktywności duchownych wysłanych do RONu.


Dokładnie w ten sposób. Bądźmy szczerzy, ostatnimi czasy Owczarnia Pańska w RON nie grzeszyła aktywnością, w stopniu jaki znamy z przeszłości. Chciałbym, aby Kościół Rotryjski w RON dorównał tej epoce. Nie może być również mowy o utracie statusu, bo jak wynika z mojej wiedzy jest on "nieformalny", lecz jeśli się mylę proszę o poprawkę. Pragnę przypomnieć, że mój poprzednik mocno zaniedbał Kościół w RON, dlatego oprócz prac nad rozwojem Archidiecezji, będę musiał poświęcić się nadrobieniu strat z ostatnich miesięcy. Kościół Rotryjski nie boi się prawdy - moi bracia w ostatnich latach Was zawiedli, na pewno Wasz Naród miał wobec nich większe oczekiwania, lecz są też plusy wśród ich aktywności, jak chociażby posługa kardynała Piccolomini, który kierował Waszym Kościołem we wzorowy sposób.

Osobiście dla mnie jest to również pewnego rodzaju debiut, bowiem ostatni raz sprawowałem urząd prymasa, jak mnie pamięć nie myli, 5-6 lat temu w Surmenii i Niderlandach.


Nie wiedziałem, że wierność społeczeństwa liczy się zaangażowaniem duchownych. Rozumiem, że według waszych ekscelencji wiarę tracą ci, którzy nie są oświeceni płynącym od rotryjskich hierarchów blaskiem?


Duchowny stojący na czele danej społeczności musi być przewodnikiem, jeśli on zaniedbuje swoje obowiązki, cała praca poprzednich pokoleń odchodzi w zapomnienie, w efekcie czego maleje zainteresowanie KR. Nikogo nie zmuszam do wielbienia duchownych, nie... Sam Kościół Rotryjski również nie posiada doktryny, abym próbował Was nawracać i wierzyć w jakąś prawdę objawioną. Przedstawiam tylko i wyłącznie mój pogląd na bieżącą sytuację; widzę, że Kościół w RON mocno podupadł na swojej aktywności, a wcale tak nie musi być. Chciałbym nawiązać do czasów jego dawnej świetności; ciężko pracując wraz z wiernymi, liczę, że znów Wasz Naród będzie dumny z Kościoła Rotryjskiego i współpracy z Państwem Kościelnym.

Przy okazji, chciałbym porozmawiać z kimś ze starych mieszkańców/wiernych, między innymi o dziejach Kościoła Rotryjskiego w Rzeczypospolitej, gdyż między innymi takich informacji będę potrzebował do swojej posługi i realizacji planów na najbliższy czas. Jeśli ktoś zechciałby skorzystać z mojego zaproszenia i porozmawiać via GG/Discord, proszę napisać na PW. Będę wdzięczny.
(+) Mikołaj Stefan kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

Pan na Nieborowie


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lip 2020, 08:08
Medale: 3
Order Świętego Jerzego III (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Namiestnik

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Miguel de Catalan » 21 lip 2020, 15:43

Mikołaj Dreder napisał(a): Kościół Rotryjski nie boi się prawdy - moi bracia w ostatnich latach Was zawiedli, na pewno Wasz Naród miał wobec nich większe oczekiwania, [...]

Zapewne tak. Brak chętnych a także to że w naszych warunkach wszystko wygląda tak, że mamy Państwo Kościelne które jest daleko i jest swego rodzaju centralizacja i mamy patriarchę który nie robi, "pielgrzymek" do krajów aby ocieplać swój wizerunek i zachęcać do zastawania kapłanami i do zwiedzania Rotrii a także do pobudzania aktywności. PKR zamknęło się i siedzi we własnym gronie we własnym państwie i ma własną zabawę. Niestety brakuje ludzi ogólnie w mikronacjach aby zostawali i kapłanami i wiernymi. Praktycznie na nasze Państwo powinno być dwóch biskupów i przynajmniej po jednym kapłanie dla każdego.

lecz są też plusy wśród ich aktywności, jak chociażby posługa kardynała Piccolimi, który kierował Waszym Kościołem we wzorowy sposób.

Abp. Taddeo nie służył u nas za bardzo jako ksiądz, kapłan, biskup tylko raczej jako mieszkaniec, mieszczanin, sędzia pojedynków.
jeśli natomiast chodzi o Kardynała Piccolomini to racja posługiwał jako kapłan jednak to było maksymalnie do Lutego. A i tak w tym roku jak i trochę w poprzednim już aktywność tego Kardynała była mała.
Mikołaj Dreder napisał(a):Przedstawiam tylko i wyłącznie mój pogląd na bieżącą sytuację; widzę, że Kościół w RON mocno podupadł na swojej aktywności, a wcale tak nie musi być. Chciałbym nawiązać do czasów jego dawnej świetności; ciężko pracując wraz z wiernymi, liczę, że znów Wasz Naród będzie dumny z Kościoła Rotryjskiego i współpracy z Państwem Kościelnym.

Podupadł... On tutaj praktycznie nie istnieje. Są tu tylko puste katedry / kościoły. Diecezje bez biskupów i kapłanów.
ciężko pracując wraz z wiernymi, liczę, że znów Wasz Naród będzie dumny z Kościoła Rotryjskiego i współpracy z Państwem Kościelnym.

To może być trudne, a droga daleka. Kiedy rok szkolny się rozpocznie, aktywność lekko zwolni. Nie wiem czy jeden kapłan da radę, rzeczy do ogarnięcia i opanowania jest sporo. Może da radę dosłać tutaj jakiegoś kapłan który nie ma jeszcze przynależności państwowej, lub też dać Abp. Taddeo możliwość aby tutaj służył jako ksiądz i Biskup. Na pewno mógłby On pomóc gdyż zna ludzi, atmosferę, relacje ma dobre, lub tez i bardzo dobre. To byłaby dobra decyzja.

Mikołaj Dreder napisał(a): Kościół Rotryjski nie boi się prawdy - moi bracia w ostatnich latach Was zawiedli, na pewno Wasz Naród miał wobec nich większe oczekiwania, [...]

Zapewne tak. Brak chętnych a także to że w naszych warunkach wszystko wygląda tak, że mamy Państwo Kościelne które jest daleko i jest swego rodzaju centralizacja i mamy patriarchę który nie robi, "pielgrzymek" do krajów aby ocieplać swój wizerunek i zachęcać do zastawania kapłanami i do zwiedzania Rotrii a także do pobudzania aktywności. PKR zamknęło się i siedzi we własnym gronie we własnym państwie i ma własną zabawę. Niestety brakuje ludzi ogólnie w mikronacjach aby zostawali i kapłanami i wiernymi. Praktycznie na nasze Państwo powinno być dwóch biskupów i przynajmniej po jednym kapłanie dla każdego.

tez tak myślę że od pewnego czasu to tutaj Prymas, lub kapłani to "odprawiają mszę" lub tez koronują króla. A i na brak Prymasa jesteśmy gotowi, wtedy koronacja jest świecka.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Spis Wiernych Kościoła Rotryjskiego w RON - A.D. MMXX

Postprzez Samuel Radziwiłł » 21 lip 2020, 18:42

Odnieść się chcemy tylko do poniższych słów nowego Prymasa:
ostatnimi czasy Owczarnia Pańska w RON nie grzeszyła aktywnością
Jak sam Biskup gnieznieński powiedział, że duchowni mają być przewodnikamni dla "swojej owczarni", zatem gdzie byli owi pasterze? Choć sami, prywatnie nie byliśmy częścią tego stadka, to warto, by nowy Prymas sięgnął do archiwum i poszukał ks. Kenta. Jego posługa jest wyzwaniem dla każdego rotryjskiego duchownego i pewnym wyznacznikiem, co ta służba znaczy w tym kraju.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2472
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archidiecezja Gnieźnieńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość