Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Jakub Wiśniowiecki von Sarm » 06 wrz 2020, 10:34

Gratuluję małżeństwa!



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 40
Dołączył(a): 28 maja 2020, 11:36
Stopień: Pocztowy

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 06 wrz 2020, 13:36

Moje szczere gratulacje
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3475
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 06 wrz 2020, 18:14

Gratuluję!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Samuel Radziwiłł » 06 wrz 2020, 19:05

Także Państwu gratuluję!
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2472
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Dominik Ostrogski » 06 wrz 2020, 20:27

Dziękujemy. :D ;) :)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Mikołaj Dreder » 07 wrz 2020, 10:01

MC: Narzeczeni podają sobie prawe dłonie, które kapłan obwiązuje końcem stuły.
Narzeczony: Ja, Dominik, biorę Ciebie, Eugenio, za żonę i będę Cię miłował, dopóki krew krąży w moich żyłach i oddech pulsuje w moich piersiach. Dziś, jutro, zawsze.
Narzeczona: Ja, Eugenia, biorę Ciebie, Dominiku, za męża i będę Cię miłowała, dopóki krew krąży w moich żyłach i oddech pulsuje w moich piersiach. Dziś, jutro, zawsze.

MC: Kapłan zdejmuje stułę z rąk Państwa młodych. Błogosławi obrączki i podaje je zakochanym.
K: Na znak zawartego małżeństwa nałóżcie sobie obrączki.
Narzeczony: Eugenio, przyjmij tę obrączkę jako znak zawarcia naszego małżeństwa.
Narzeczona: Dominiku, przyjmij tę obrączkę jako znak zawarcia naszego małżeństwa.

K: Wyraziliście wspólną wolę zawarcia związku małżeńskiego. W imieniu Kościoła Rotryjskiego ogłaszam was mężem i żoną. Obyście żyli w szczęściu i miłości. Tego Wam życzę i z serca błogosławię! Synu, możesz pocałować Pannę młodą.
MC: Dominik. zdejmuje welon z twarzy swej żony, po czym delikatnie ją całuje. Następuje uroczysta Msza Święta. Po liturgii, Państwo młodzi jeszcze chwilę klęczą przed ołtarzem w ciszy modląc się, po czym powstają i kierują się do wyjścia w rytmie "Marszu Mendelssohna".


Wasza Ekscelencjo,

Na wstępie gratuluję wstąpienia w związek małżeński oraz życzę wielu lat szczęścia i miłości. Jednocześnie jako reprezentant Kościoła Rotryjskiego w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej wyrażam zaniepokojenie z powodu przytoczonego wyżej fragmentu, który zacytowałem. Przede wszystkim z powodu, iż Ekscelencja opublikował kwestię należną kapłanowi, którym naturalnie nie jest... To samo w sobie daje podstawy do unieważnienia niniejszej ceremonii - sprawę skieruję do Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji, która osądzi czy ceremonia jest ważna, bądź nieważna. Dodam tylko, że jestem codziennie na forum - wystarczyło do mnie napisać i poprowadziłbym ceremonię, nie byłby to żaden problem i nie byłoby wtedy żadnych kontrowersji.
(+) Mikołaj Stefan kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

Pan na Nieborowie


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lip 2020, 08:08
Medale: 3
Order Świętego Jerzego III (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Namiestnik

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Sebastian von Tauer » 07 wrz 2020, 17:37

Wasza Ekscelencjo - proszę zauważyć, że jest to cytat, a nie słowa samego pana Dominika. Pan Dominik przytacza jedynie słowa kapłana, który udzielił młodej parze ślubu.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Dominik Ostrogski » 07 wrz 2020, 17:45

O wszystkim wiedział pewnie też i kapłan-Arcybiskup Taddeo. Ale Możemy zapytać się.
myślę że nie jest to żadne większe albo poważniejsze wykroczenie wykroczenie.
Na dobra sprawę mało jest par. Jedna przestała istnieć w skutek śmierci odejścia małżonki i pan Michał udał się za granicę, razem z synem do Skarlandu. Mamy Pana Józefa który żyje z swoją "v-żoną" z którą nie było formalnego ślubu a mają.... nie wiem co, ale nie mogę.. :roll: :| :cry:
Poza tym już widzę że król napisał więc podpisuję się pod tym. Myślę że nie trzeba tego zgłaszać chyba że na własną odpowiedzialność. Mógłby to być ostatni ślub Rotryjski. :D Mam protektora w osobie Pana Michała. A i strata wiernego mogłaby być niemiła. :D ;) Zatem...
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Dominik Ostrogski » 07 wrz 2020, 17:54

Sebastian January II napisał(a):Wasza Ekscelencjo - proszę zauważyć, że jest to cytat, a nie słowa samego pana Dominika. Pan Dominik przytacza jedynie słowa kapłana, który udzielił młodej parze ślubu.

Dokładnie. Wszyscy pojechali na bal koronacyjny a nam udzielił ślub kapłan młody co przybył się pomodlić.
A jeśli już kongregacja chce to niech przyjedzie do nas. Bo takich wiadomości listów. czy też wyroków to ja na odległość nie będę czytał. Z resztą sprawa jest też tego rodzaju że Rotria nie jest taka jak historyczne Państwo kościelne i Papa nie ma takiej oficjalnej, realnej władzy i prestiżu. Tylko taka tradycja i jakaś kultura, szacunek. Niestety ale taka prawda jest. Rotria staje się państewkiem co bawi się u siebie i tylko zwyczajowo ma tutaj kapłanów. To papież winien zakładać koronę. Mam nadzieje że następnego króla koronować będzie Papież.. Jeśli można to przekazać to proszę również dołączyć do wiadomości dla Rotrii. :) ;)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Ślub Dominka de Roche z Eugenią von Sarm

Postprzez Mikołaj Dreder » 07 wrz 2020, 23:03

Sebastian January II napisał(a):Wasza Ekscelencjo - proszę zauważyć, że jest to cytat, a nie słowa samego pana Dominika. Pan Dominik przytacza jedynie słowa kapłana, który udzielił młodej parze ślubu.


Właśnie w tym celu, twórca Ceremoniału, przewidział udział kapłana oraz nowożeńców, aby to oni dodawali na forum określone dla siebie kwestie. Decydując się na ślub w obrządku rotryjskim, należy dochować wszelkich starań, aby te kryteria spełnić. Nie mogę pozostać wobec tego obojętny, jako ordynariusz diecezji, w której miała miejsce ta ceremonia. Tym bardziej, że jestem dostępny praktycznie cały czas i wystarczyła krótka wiadomość via PW i pomógłbym dokończyć uroczystość. W mojej opinii ceremonia jest na chwilę obecną nieważna. Nie zależy mi na robieniu z tego żadnej afery, co podkreślam, jedynie wypełniam swoje obowiązki. Liczę, że wszystko uda się rozwiązać polubownie. Sam zachęcam do ponownej organizacji tej ceremonii, z moim udziałem - będzie szybko i sprawnie.
(+) Mikołaj Stefan kardynał Dreder
Dziekan Kolegium Kardynalskiego

Pan na Nieborowie


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 110
Dołączył(a): 21 lip 2020, 08:08
Medale: 3
Order Świętego Jerzego III (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Namiestnik

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archidiecezja Gnieźnieńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość