Abdykacja JKM Lukrecji-Charlotty II

Działy dawnych ambasad

Abdykacja JKM Lukrecji-Charlotty II

Postprzez Lukrecja-Charlotte II Burbon » 15 lut 2013, 19:02

Dnia 14 lutego 1813 r. Jej Książęca Mość Lukrecja-Charlotta II Burbon-Montpessieler, z bożej łaski i woli narodu Wielka Księżna Burbonii powzięła decyzję abdykowania.
JKM odda koronę 20 lutego br. następcy tronu, księciu krwi królewskiej Henry'emu de Provence.

Treść aktu abdykacyjnego:
Drodzy Burbończycy,
Niestety, przyszło mi stanąć przed wami, drodzy obywatele, książęta, i powiedzieć "Nie mam już sił pełnić mojej służby względem Burbonii". Nie jestem w stanie służyć Wam, Burbończykom, z powodów braku czasu realnego. Dlatego postanowiłam oddać tron w odpowiednie, młodsze ręce. Muszę jednak zasięgnąć opinii moich doradców, a władzę, po dopełnieniu odpowiednich formalności, oddam 20 lutego roku bieżącego w ręce wyznaczone.

/-/ Lukrecja-Charlotta II Burbon-Montpessieler,
z bożej łaski i woli narodu Wielka Księżna Burbonii


Zarządzenie Książęce o następcy tronu:
ZARZĄZENIE KSIĄŻĘCE
z dnia 14 lutego 1813 roku

po zasięgnięciu opinii najwyższych doradców postanawiamy, co następuje:

I. Wyznaczamy Jego Ekscelencję księcia Henrego de Provence jako Następcę Tronu.

II. Zarzązenie jest skuteczne z chwilą ogłoszenia.

/-/ Lukrecja-Charlotta II Burbon-Montpessieler,
z bożej łaski i woli narodu Wielka Księżna Burbonii


Jej Książęca Mość do czasu koronacji nowego Wielkiego Księcia Burbonii przebywać będzie w Letniej Rezydencji Monarszej w Nivernais. Przewiduje się także prywatną wizytę w Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
(-) Lukrecja-Charlotta II Burbon-Montpessieler,
Księżna Seniorka Burbonii



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 lip 2012, 17:04
Lokalizacja: Moulins
Wykształcenie: Wyższe

Re: Abdykacja JKM Lukrecji-Charlotty II

Postprzez Marek Wiktorowicz » 16 lut 2013, 02:33

Wasza Wielkoksiążęca Mość!

W imieniu władz Rzeczypospolitej z żalem, acz zrozumieniem przyjmuję do wiadomości fakt abdykacji Waszej Wielkoksiążęcej Mości. Wierzymy, iż następca okaże się równie godny, co Wasza Wielkoksiążęca Mość. Jednocześnie zapraszam do Rzeczypospolitej - bramy naszego kraju zawsze pozostaną dla Waszej Wielkoksiążęcej Mości otwarte!

/-/ Markos Viktorjosigos apo Zep
Kanclerz Wielki Rzeczypospolitej
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Dyplomatyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość