Rozwój Księstwa Urbino

Miejsce na sprawy bieżące i ważne tematy

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Stanisław von Tauer » 07 cze 2018, 15:43

August Medycejski napisał(a):
Panie Ministrze!

Wszystko zależy od tego, co chce Waść osiągnąć w Urbino. Jeśli Pan marzy o silnym, ludnym Księstwie, zapewne te plany nigdy się nie spełnią. Proszę mi wybaczyć moją szczerość, bo widzę, że bardzo Panu na Urbino zależy, niemniej Księstwo to wciąż prywatna domena Zepów, niewielki skrawek na Orientyce, gdzie ostała się ich monarsza władza po rebelii i upadku Surmenii. Tak wygląda prawda. Na miejscu Pana Ministra skoncentrowałbym się na zmianach, które mogłyby rozruszać Księstwo narracyjnie.


Wasza Xiążęca Mość,
jedyne co mogę zrobić, to podziękować WXM za szczerą wypowiedź. Cenię sobie takie porady.

Odnosząc się do postu WXM - ma Pan rację - rzeczywiście dałem się ponieść wyobraźni, jeśli chodzi o perspektywy rozwoju Księstwa. Zaangażowałem się w Urbino tak bardzo, że gdyby kiedykolwiek (co się jednak na pewno nie stanie) wybuchł jakiś konflikt między Rzplitą, a domeną Zepów, to sam bym nie wiedział, za którą stroną się opowiedzieć.

Niemniej jednak, mojego zaangażowania nie uważam za nic złego - wręcz przeciwnie. Dla mnie takie zaangażowanie jest po prostu wypełnianiem swoich obowiązków, jakkolwiek patetycznie by to nie zabrzmiało.

Chcę zwyczajnie pokazać swoją postawą, że dla Rzeczypospolitej, albo przynajmniej niektórych jej obywateli, Urbino nie jest tylko jakąś tam dependencją, której zależność od RON ma tylko wzmocnić pozycję naszej ojczyzny na arenie międzynarodowej. Dla mnie Księstwo to potencjalny partner (bo umówmy się, w takim stanie, w jakim jest teraz Urbino, raczej nie ma mowy o partnerstwie). Proszę jednak zauważyć, że niektóre zmiany z pozoru narracyjne (np. relokacja Urbino) mogą wnieść także profity w postaci, załóżmy, nowego obywatela, któremu spodobała się fabularna otoczka Urbino, jako nadmorskiego, kupiecko-faktoryjnego państwa.

Relokacja Urbino wymaga także akcji dyplomatycznej, rozmów z kilkoma innymi krajami - dzięki temu choć na chwilę Księstwo zdobędzie jakiś rozgłos, inne państwa sobie o nas przypomną.

Podsumowując, na pewno wyciągnę wnioski z pańskiej porady, jednakże wszystko inne zależy już od ksiażąt.

Adriano Vittorino napisał(a):Dostojny Panie Mistrze,

trochę jestem zdegustowany tym, że przenosi Dostojny nasze dywagacje na forum publiczne.
Ale cóż stało się.

Może zdaniem Dostojnego odpowiadam za wolno, i w ogóle wszystko się dzieje zbyt ospale.
Nie jestem w stanie być bardziej aktywny a już na pewno nie w weekendy i święta.
Za co przepraszam ale takie życie.

Nie wiem czy apel Dostojnego o aktywność pozostałych Książęcych Mości coś wniesie.
Pisałem już o tym, że nie mam z nimi żadnego kontaktu. Nie spodziewałbym się, że nagle się pojawią.

Czy mógłby WXM wyjaśnić powód swej degustacji przenosinami dyskusji na forum? Uważam, że skoro aż dwóch książąt nie ma, (czyli de facto połowy obywateli Urbino) warto by zasięgnąć rady i poprosić o pomoc osoby z przyjaznej nam Rzplitej. To wszystko. Przepraszam za zbytnie popędzanie, w przyszłości postaram się tego nie robić. Mnie samego wcięło ostatnio na dobre parę dni, a wcześniej na kilka miesięcy, więc podsumowując, nie jestem teraz w pozycji do dyktowania innym tempa pracy. Niemniej, jakieś przyspieszenie by się przydało, nie uważa Dostojny?
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez August Medycejski » 09 cze 2018, 05:27

Książę Sebastian von Tauer, Czcigodny Ojciec Waszmości, wielokrotnie opowiadał się za pomysłem kolonizacji odległego fragmentu ziemi niczyjej. Zazwyczaj byłem przeciwny tej idei. Dziś jednak warto może doń powrócić? Zamiast relokacji Urbino, wspólna, polsko-urbińska wyprawa zamorska, której efektem byłoby anektowanie przez Księstwo jakiegoś niewielkiego skrawka ziemi, gdzie można byłoby założyć kupiecką faktorię.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 cze 2018, 10:14

Panie Auguście, to jest myśl! Niech zamorskie kolonie będą własnością Urbino i przez Księstwo staną się podległe Rzeczypospolitej - Sam RON nie będzie miał kolonii, nie będzie to nikogo razić, zaś Urbino zyska bardzo duże możliwości narracyjne.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Maurycy Orański » 09 cze 2018, 11:04

Popieramy tę ideę.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 09 cze 2018, 21:03

O ile dobrze pamiętam, było swego czasu tak, że chyba Księstwo Kurlandii czy coś podobnego miało kiedyś kolonie w zachodniej Afryce, jakąś wyspę czy coś. I właśnie wtedy Rzplita nie posiadała własnych kolonii, ale poprzez zależności lenne pod nią te kolonie podlegały... :-)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Maurycy Orański » 09 cze 2018, 21:18

To prawda.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 cze 2018, 21:51

Michał Franciszek Lisewicz napisał(a):O ile dobrze pamiętam, było swego czasu tak, że chyba Księstwo Kurlandii czy coś podobnego miało kiedyś kolonie w zachodniej Afryce, jakąś wyspę czy coś. I właśnie wtedy Rzplita nie posiadała własnych kolonii, ale poprzez zależności penne pod nią te kolonie podlegały... :-)


Właśnie dlatego od dwóch lat walczę o kolonie dla nas ;)
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozwój Księstwa Urbino

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 04 mar 2021, 20:46

To byłaby naprawdę ciekawa sprawa, która mogłaby przyczynić nieco aktywności tutaj.

EDYCJA. 4.03.2021 r. To był stary wątek i stary mój post. Z 2018 roku. Wcisnąłem przycisk Przesuń w górę i dziwne rzeczy się zadziały. :( Data posta się znacząco zmieniła.


Ostatnio przesunięty w górę 04 mar 2021, 20:46 przez: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Ratusz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość