Strona Księstwa

Tutaj toczą się luźne rozmowy mieszkańców Księstwa

Strona Księstwa

Postprzez Marek Wiktorowicz » 23 kwi 2017, 22:51

Dostojni,

powstała nowa strona Księstwa Urbino. W zarysie w kilku miejscach, ale istnieje :)

Zapraszam na: www.urbino.rzeczpospolitaobojganarodow.pl

Na starej stronie ustawiono stronę przekierowującą, jednak z możliwością dostępu do starej strony (kopia danych).

Dodaję link w dziale na forum.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Strona Księstwa

Postprzez August Medycejski » 24 kwi 2017, 06:32

Gratuluję, Mości Książę! Estetyczna strona. ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Strona Księstwa

Postprzez Marek Wiktorowicz » 24 kwi 2017, 09:42

Dziękuję Jaśnie Oświecony :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Strona Księstwa

Postprzez Hector di Ricci » 24 kwi 2017, 16:06

Gratuluję wykonania strony, cieszę się, że takowa powstała. Jednak muszę odnieść się do kilku kwestii z nią związanych. Znam się nieco na projektowaniu stron internetowych, więc odniosę się nie tyle do jej treści, co do wyglądu i użytych technologii.

Zacznijmy od ogólnego wyglądu strony. Strona w zasadzie ładnie wygląda, ale mam kilka wątpliwości. Primo - strona jest stworzona na szablonie i to widać od razu po wejściu, nawet bez patrzenia na stopkę. Nie żeby to było jakoś szczególnie złe, ale pewne obrazki stanowiące np. tło do poszczególnych elementów niezbyt pasują do treści strony i od razu widać, że są one domyślnie w szablonie. Secundo - strona nie została stworzona za pomocą dziś używanego HTML5, lecz XHTML 1.0, który był używany ponad 15 lat temu (tak w ogóle to widzę, że również strona główna RON i jej podstrony nie są niestety na HTML5). Dziś standardy tworzenia stron są nieco inne, niż wówczas i HTML5 wraz z CSS3 ma większe możliwości niż taki XHTML, który już jakiś czas temu wyszedł z użycia. Tertio - wreszcie strona nie jest responsywna, a więc nie będzie się dostosowywać do wielkości ekranu i jej ewentualnego wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Podczas gdy ich udział w ogóle użytkowników Internetu wzrasta i praktycznie wszyscy dzisiejsi projektanci stron tworzą strony responsywne.

Proszę nie odebrać moich uwag źle - doceniam pracę Dostojnego, jednak jest wiele do poprawy. Jako że znam się nieco na projektowaniu stron internetowych, to mogę podjąć się wykonania nowej strony dla Urbino, wedle współcześnie obowiązujących standardów. Oczywiście tylko jeśli będzie taka wola pozostałych mieszkańców Urbino i zapotrzebowanie - nic nie chcę robić na siłę.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 kwi 2017, 12:57

Re: Strona Księstwa

Postprzez Marek Wiktorowicz » 24 kwi 2017, 18:10

Mości Panie Hectorze,

w żadnym razie się nie obrażam. Nigdzie też nie chwaliłem się, abym był specjalistą w zakresie tworzenia stron - jestem zwyczajnym samoukiem i robię tyle, ile umiem. To nie nowoczesność wersji HTML była priorytetem, a raczej wizualna oprawa, która z pewnością jest lepsza od tej ze strony Urbino na CBA ;)

Jeśli Pańskie umiejętności pozwalają na stworzenie czegoś lepszego - proszę bardzo! Na pewno nie minie nagroda pierwszego obywatela Urbino, który tak wydatnie przysłuży się Księstwu :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Strona Księstwa

Postprzez Vittorio Paolino » 25 kwi 2017, 09:56

Dostojni,

Mi się obecna strona podoba, jednak nie mam nic przeciwko temu, żeby była jeszcze lepsza :D

Ma Dostojny moje błogosławieństwo. Niech Dostojny tworzy, a Księstwo wspólnie oceni wyniki pracy Dostojnego :)

z surmeńskim pozdrowieniem: Zdravo!
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Strona Księstwa

Postprzez Adriano Vittorino » 25 kwi 2017, 10:20

Dostojni,

chyba ja powinienem się obrazić, robiłem co mogłem, żeby Urbino jakoś wyglądało ;)
ale też solidarnie się nie obrażam :lol:

i jestem za dostosowaniem do współczesnych standardów

Zdravo!
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 647
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Strona Księstwa

Postprzez Marek Wiktorowicz » 25 kwi 2017, 13:03

Czcigodny Bracie, kiedy odnosiłem się do strony na CBA to głównie o krzaczki mi chodziło :D
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Strona Księstwa

Postprzez Hector di Ricci » 25 kwi 2017, 16:21

Owszem, wizualna oprawa jest niezła, choć mogłaby być lepsza. Za dużo tu wg mnie domyślnego wyglądu szablonu, który mimo wszystko niezbyt pasuje do Urbino. Wg mnie strona powinna być też responsywna, a nie jest. Poza tym wbrew pozorom to, czego w większości nie widać na stronie, również ma znaczenie. Tworzenie strony wedle nowoczesnych standardów może przyczynić się np. do lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania czy dostępności. Ale HTML5 otwiera też wiele możliwości dotyczących tego, jak na stronę patrzy odbiorca. I jest to zalecany do tworzenia stron standard.

Tak jak mówiłem, mogę się podjąć stworzenia nowej strony dla Urbino i zacznę to robić, choć nie gwarantuję, że efekty będą szybko, bo nie zawsze mam czas.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 kwi 2017, 12:57

Re: Strona Księstwa

Postprzez Marek Wiktorowicz » 26 kwi 2017, 11:00

Nie ma pośpiechu, signore. I trzymamy kciuki :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma Pod Dębem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron