Pozew

W tej komnacie można składać wnioski o udzielenie oficjalnej wykładni prawa, pozwy i akty oskarżeń.

Re: Pozew

Postprzez Dominik Ostrogski » 12 lis 2021, 09:57

Jaśnie Oświecony Książę, na wszystko co święte oraz pańskie wartości. Zmiłuj się nad sobą, nad nami, nad Rzeczypospolitą. Nie czyń bezprawia i zamachu stanu, nie czyń tego. Bo niezgodne to z prawem, banować szlachcica w dodatku króla i to bez wyroku. :|
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Pozew

Postprzez Ludwik Potocki Catalan » 12 lis 2021, 10:12

Nie ma co prosić, błagać, to zdrajca. Jak Pan mógł nie dochować wierności królowi. Nie raz Ban rozumiano jako areszt. Więc rozumiemy to jako areszt króla, czyli zamach. Ambicja Pana pali. Tak JKMość nie pasuje i jest zły, że go trzeba banować. Zdrajco, zdrajco, po trzykroć zdrajco.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 284
Dołączył(a): 14 wrz 2020, 19:17
Lokalizacja: Wiśniowiec
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Oficer pokładowy
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: średnie

Re: Pozew

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 12 lis 2021, 11:06

Jego Królewska Mość Michał IV prosi o odblokowanie konta i umożliwienie osobistego wytłumaczenia sprawy.
W swoim imieniu pragnę powiedzieć, iż działanie wobec Króla uważam za pochopne i bezprawne. Moim zdaniem dyskusją możemy razem coś wypracować. Aktualny stan rzeczy nikomu nie służy.
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Pozew

Postprzez Dominik Ostrogski » 12 lis 2021, 11:15

Zgadzam się ze zdaniem Pana Józefa Potockiego, iż: "dyskusją możemy razem coś wypracować. Aktualny stan rzeczy nikomu nie służy."
Dobra rozmowa zdziała więcej niż kłótnia i waśnie. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Ze smutkiem będę patrzył na Rzeczpospolitą jeśli pozwoli ona aby takie bezprawie panowało. Mości Kanclerzu, proszę ponownie, podobnie jak Czcigodny biskup Oviedo, spokój i pokój. Stawka tutaj jest wielka i niebezpiecznie jest przeciw Rzeczpospolitej występować. Nie chcę wnikać jakie są pańskie rzeczywiste powody i motywy, ale zostały 4 dni panowania Michała IV, a Jego podwładny, który winien jest mu wierność, występując przeciw niemu ściąga na siebie złe chmury, oraz gniew. Inaczej jak zamachem stanu tego nazwać nie można. :!:
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Pozew

Postprzez Sebastian von Tauer » 12 lis 2021, 12:32

Panowie,

dla klarowności dyskusji uporządkuję moją wypowiedź w punkty:

1) jak już wspominałem, problem nie leży w tym, że pan Michał został administratorem. Problem leży w tym, że sam przyznał sobie rangę założyciela oraz w tym, że jego profilu nie można usunąć z listy organizatorów. Nie chodzi tu o wspominaną hierarchię organizatorów, gdyż np. zmiany w profilach wszystkich innych admnistratorów - w tym pana Marka WIktorowicza Zepa - są możliwe. Chodzi tu zatem o specyficzne właściwości tego określonego konta, które nie wiadomo skąd się wzięły...

2) jak już wspominałem, nie chodzi tu o jakieś drobne przewinienia, niechęć czy strach przed kimkolwiek. Chodzi tu o coś, co dla użytkowników Internetu jest jedną z najwyższych wartości - bezpieczeństwo informatyczne. W sytuacji, gdy dana osoba - niezależnie, czy były to król, chłop czy ktokolwiek inny - stanowi jawne zagrożenie dla bezpieczeństwa informatycznego, zwłaszcza, gdy ta udowodniła - co miało miejsce na Rajdzie Skarlandu (bardzo proszę wszystkich o zapoznanie się z linkiem z pozwu, jest on bardzo istotny, oraz z podanymi w tamtym temacie linkami do forum Skarlandu). W tej sytuacji okazuje się, że uzasadnionym jest odebranie uprawnień administratorskich, skoro zostały one w rażący sposób nadużyte. Niestety okazuje się, że nie można tego zrobić - a takie permanentne adminowanie, które nie wiadomo skąd się wzięło, budzi uzasadnioną obawę o ingerencje w system administratorski dla własnych celów (vide: zmiana ustawień konta w ten sposób, by nie dało się usunąć go z listy osób administrujących, dodanie samego siebie do założycieli w celu ograniczenia możliwości zarządzania konta przez innych administratorów). To są już działania, które muszą się spotkać z twardą odpowiedzią administracji forum;

3) i ja ubolewam nad tym, że konieczny był ban. Próbowałem wszystkiego, by go uniknąć. Niestety, w profilu tym nie można było ani usunąć uprawnień administratorskich, ani ich ograniczyć. Próbowałem w inny sposób je usuwać - nic nie pomagało. Prosiłem o pomoc też innych administratoró - pana Maurycego Orańskiego - i on też nie był w stanie tego dokonać. Ban w takiej sytuacji okazał się jedyną możliwością zabezpieczenia zaplecza informatycznego.

4) postawiono mi zarzut wyrachowania, czynienia prywaty itd. Panowie, jakby tu o to chodziło, byłbym "sprytniejszy" - zaczekał do końca kadencji, gdy przypadnie mi tytuł i prawa interrexa i wtedy uczynił co mi się będzie podobać już nie z królem, a ze zwykłym obywatelem. Gdybym działał z wyrachowania co by mi szkodziło i reszcie panów Potockich i Ostrogskich - znanych z tego, że aktywują się wtedy, gdy trzeba głosować lub gardłować po myśli pana Michała - ograniczyć prawa do korzystania z konta. Właśnie takie działania podjęłaby osoba wyrachowana, chcąca jedynie pognębienia drugiej osoby. Ja tak nie zrobiłem.

5) oczywiście, gdy okazało się, że tylko ban może odciąć w tym wypadku od uprawnień administratorskich, zastanawiałem się nad mniej radykalnymi metodami, np. przeprowadzeniem głosowania nad tym, co uczynić. Niestety, sytuacja wyglądała tak, że istniało uzasadnione niebezpieczeństwo ingerowanie w głosowanie przez pana Michała (to, że potrafi ingerować w treść forum zostało już udowodnione na Rajdzie Skarlandu - więc i w tym wypadku była obawa, że mógłby to zrobić, by sprawa zakończyła się po jego myśli. Doszliśmy zatem do momentu, gdy okazuje się konieczne przed upublicznieniem sprawy (które w tak rażącym wypadku naruszenia bezpieczeństwa informatycznego musi mieć miejsce) jest odebranie uprawnień administratorskich. To jednak bez bana jest niemożliwe i koło się zamyka... Oczywiście ban ten nie jest żadnym aresztem, zamachem stanu ani niczym innym - jest zabezpieczeniem informatycznym przed uzasadnioną obawą ingerowania w treści zawarte na forum i ja również ubolewam, że nie dało się tego zrobić w inny sposób;

6) nikt nie jest pozbawiony możliwości obrony. W tekście, który napisałem powyżej, wskazałem możliwości, które ma pan Michał. Oczywiście, jeśli okaże się, że istnieje sposób odebranie uprawnień administratorskich, ban - jako niepotrzebny - zostanie zdjęty. Mam też kontakt z królem na Discordzie, gdzie staram się wyjaśnić sprawę.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pozew

Postprzez Dominik Ostrogski » 12 lis 2021, 14:31

1) Skoro zrobił Pan wszystko to mam pytanie. Czy skontaktował się Pan z JKM Michałem IV aby wyjaśnić tę sprawę? Czy zapytał go o to zanim zaczął działać tj. banować i wnosić pozew.?

2) Czy JKM zrobił coś kiedyś co zaszkodziło forum, albo serwerowi Rzeczpospolitej? Czy zniszczył coś, albo nadużył swoich uprawnień? Czy jeśli nie to należy od razu używać swoich możliwości do banowania go i usuwania mu wszystkich funkcji?

3) To jest z jednej strony śmieszne, a z drugiej żałosne, że tak Pan pisze o mnie ale pewnie i o innych. Nie piszę i nic nie robię kiedy się nic nie dzieje. A kiedy coś się wydarza to biorę w tym udział.
Pan tez nie świeci aktywnością i tylko kiedy teraz coś sie wydarzyło to sie Pan obudził. Nie różni się Pan oraz reszta szlachty od Rotryjczyków i aktualnego patriarchy. Co do głosowań, to każdy głosuje, tak jak chce. I to tylko pańskie dziwne myśli, bo tak w cale nie jest.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Pozew

Postprzez Sebastian von Tauer » 12 lis 2021, 14:48

Panie Dominiku,

1) kontakt mój i pana Michała był obecny post factum - z przyczyny, którą podałem. Skoro celem tego było zapobiegnięcie ewentualnym ingerencjom, logiczne jest, że potrzebne było natychmiastowe działania, bez wcześniejszego ostrzegania przed nim;

2) pomijając to, co czynił w Skarlandzie: owszem, nadużywał i w RON swoich uprawnień:
- uczynił się założycielem, ograniczając kontrolę nad jego działaniami innym administratorom;
- kilkukrotnie, zanim jeszcze został królem, zmieniał ustawienia działów, przenosił je, dodawał nowe działy itd., zdarzały się też ingerencję np. w panel medali i samowolne zmiany w ich obrębie, o czym król Jan V został poinformowany. Te samowolne działania, o ile mnie pamięć nie myli, były jedna z przyczyn odwołania go z funkcji kanclerza w omawianym czasie, spotkały się też z ostrą, acz zakulisową reakcją JKM Jana V;
- za przyczyną jego działań doszło też do utraty jednej z konstytucji, która musiała być w dzienniku ustaw odtwarzana (o szczegółach tej sprawy wie więcej pan Lubomirski-Lisewicz).
W związku z powyższym, odpowiadam: tak, zasadna była ostra reakcja.

3) mógłbym na to odpowiedzieć, byłoby to jednak niepotrzebne eskalowanie emocji, które mogłoby się jedynie zakończyć nic nie wnoszącą kłótnią, dlatego się powstrzymam.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pozew

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 12 lis 2021, 15:03

Ad. 2
Dopowiem tylko, że o ile dobrze rozumiem co zaszło, nie była zamiarem pana Michała, późniejszego i obecnego Króla, ingerencja w merytoryczną treść tekstu, a dopisanie myślnika, po czym wynikła sprawa, którą się z pomocą pana Michała zająłem. Zaś zniknął tylko jeden post (wskutek mojego działania w panelu moderatora; zniknięcia postu wskutek odrzucenia zmiany się nie spodziewałem), a w nowym dzienniku ustaw mamy dwa posty z daną konstytucją. Post jednak tworzyłem od nowa, zmieniając autora na Księcia Sebastiana. Następnie poprosiłem pana Michała o zmianę daty (i może godziny) posta. I to nastąpiło, choć w dziale nadrzędnym chyba nie. Działo się to za panowania króla Jana V, obecnie pana Wilhelma Orańskiego.
Sprawę z Księciem Sebastianem dzisiaj sobie wyjaśniliśmy.

Były w każdym razie jeszcze pewne sprawy, których jednak ze względu na realną znajomość z królem oraz prywatność rozmów, nie czuję się uprawniony tutaj poruszać.

Ufam, że uda się wybrnąć z tej problematycznej sprawy. Zakulisowo, następują już działania.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Pozew

Postprzez Sebastian von Tauer » 12 lis 2021, 19:59

Panowie, mamy sukces.

Dzięki pomocy pana Helwetyka Romańskiego udało się odebrać nadzwyczajne uprawnienia kontu pana Michała, w związku z czym nie są już potrzebne dodatkowe zabezpieczenia, zatem też i konto to zostało odbanowane i można go używać bez obawy o bezpieczeństwo Rzeczypospolitej.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pozew

Postprzez Miguel de Catalan » 12 lis 2021, 21:25

Serdecznie dziękuje za to wszystko. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja się już nie powtórzy.
Sprawa załatwiona, możemy zatem powracać do sali na obrady Sejmu.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sala Petentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron