Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Ronon Dex » 17 lis 2020, 19:48

Z dniem dzisiejszym po mianowaniu mnie na urząd Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Bialeńskiej w Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz przyjęciu listów uwierzytelniających przez Jego Królewską Mość Jana V obejmuje Ambasadę Republiki Bialeńskiej.

Obrazek


Najbliższe dni zostaną poświęcone na zapoznanie się z działaniami moich poprzedników oraz dokumentacją dyplomatyczną.
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Ronon Dex » 17 lis 2020, 23:00

Jednocześnie informuję, że jednostką morską, która będzie prowadzić komunikację pomiędzy Republiką Bialeńską, a Rzeczpospolitą oraz będzie okrętem przewożącym ambasadora i oficjalnych gości będzie ORB "Dar Razorna"... okręt formalnie pełniący rolę jednostki szkolnej i reprezentacyjnej w Marynarce Wojennej RB.

Obrazek


Jest to jednostka specjalnie zbudowana, jako replika XVII-wiecznego galeonu (jest darem mojego lenna dla Marynarki Wojennej RB), gdyż uznałem, że nie wypada byśmy do oficjalnych wizyt w RON używali nowoczesnych okrętów w rodzaju naszych niszczycieli rakietowych D-80M, albo co gorsza jakiegoś lotniskowca. Musicie nam tylko wybaczyć niewielki, pomocniczy silnik okrętu (nie będzie używany na wodach RON i będzie "pod kluczem"), ale jednostka musi spełniać normy bezpieczeństwa żeglugi - bo Republika Bialeńska jest umiejscowiona "współcześnie".
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Miguel de Catalan » 17 lis 2020, 23:56

Jednostka prezentuj się świetnie. Czy się nie mylę że to właśnie ona jest na pańskim profilowym/avatarze?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Ronon Dex » 18 lis 2020, 00:31

Michał Jerzy Potocki napisał(a):Czy się nie mylę że to właśnie ona jest na pańskim profilowym/avatarze?

Może nie akurat ta sama jednostka (bo na pomysł tej jednostki Marynarki Wojennej RB "do kontaktów z RON") wpadłem dopiero dzisiaj, a avatar powstał wcześniej - ale klasa okrętu, jak najbardziej.

Muszę jeszcze opracować jakieś mundury dla jakiegoś plutonu honorowego Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej do pełnienia służby w Ambasadzie RB, no i dla siebie, bo przecież ani w mundurze marszałka Republiki Bialeńskiej nie będę pasował do klimatu, ani nawet mundur mojej gwardii lennej nie będzie pasował... będzie trzeba opracować coś pasującego do "klimatu" RON.
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 lis 2020, 00:37

No proszę. :) Życzę powodzenia.

Tak się zastanawiam - być może w drugą stronę czasową tak nie działa - czy mój ubiór, funkcjonowanie i sposób transportu jest właściwy w państwach współczesnych? Wydaje mi się, że mimo wszystko tak, gdyż w tę stronę może się tak zdarzyć, czego nie można rzec o mundurach współczesnych, samochodach i inszych podobnych pojazdach w czasach dawnych.
Dobrze myślę?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Miguel de Catalan » 18 lis 2020, 00:41

Tak. Ma pan Michał rację.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 18 lis 2020, 00:49

A tak w ogóle, to ładna tabliczka na Ambasadzie. Wasza Ekscelencja sam tworzył? :)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Przybycie Ambasadora [R.Dex]

Postprzez Ronon Dex » 18 lis 2020, 07:51

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Tak się zastanawiam - być może w drugą stronę czasową tak nie działa - czy mój ubiór, funkcjonowanie i sposób transportu jest właściwy w państwach współczesnych? Wydaje mi się, że mimo wszystko tak, gdyż w tę stronę może się tak zdarzyć, czego nie można rzec o mundurach współczesnych, samochodach i inszych podobnych pojazdach w czasach dawnych.
Dobrze myślę?

Ubiór w dawnym stylu w czasach współczesnych raczej nie razi w sytuacjach oficjalnych... sami zresztą kombinujemy jakieś retro-umundurowanie dla pododdziałów reprezentacyjnych, choć na razie w gwardii regionalnej i dwóch gwardiach lennych... tyle, że akurat XIX-wieczne.

Nieco gorzej z transportem, bo poza jakąś paradą to trudno by było poruszać się konno po ulicach współczesnych miast, no ale z zasady gościa się wozi (dba o to gospodarz) to transport problemu nie stanowi.

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):A tak w ogóle, to ładna tabliczka na Ambasadzie. Wasza Ekscelencja sam tworzył?

Tak, w Bialenii lubimy "zabawy graficzne" (mundury, herby, flagi różniste, sztandary odznaczenia cywilne i wojskowe itd.) - tabliczka oczywiście nieco współczesna, ale jest już pewnym standardem dla naszych ambasad.

Zresztą u nas też funkcjonuje szlachta... choć jest to szlachta współczesna, za zasługi otrzymuje się umowne folwarki, a ich liczba stanowi o tytule szlachcica. Na ten przykład, ja obecnie jestem parem (mam 255 folwarków) i mam swój herb szlachecki...

Obrazek

... przez dzień czy dwa był w moim podpisie (gdy byłem tutaj jako "gość zagraniczny), ale obecnie zastąpił go symbol rusznikarni, którą właśnie mam zamiar założyć (załatwiam obecnie kwestie działki w Gdańsku).

Szlachcice na terenie Rzeszy Bialeńskiej (to region obejmujący większość terytorium kraju) mają prawo do posiadania lenna - jest to nadany przez Prezydenta teren, który dany szlachcic może dowolnie kształtować... ma też prawo do posiadania gwardii lennej (ustawa reguluje liczebność możliwości takiej formacji, a oprócz tego są też gwardie regionalne) - choć są to formacje uwspółcześnione (ale panuje tutaj dowolność) i stanowią w niektórych przypadkach rezerwę sił zbrojnych... tutaj przykład takich rozwiązań w Marynarce Wojennej.

Przykład lenna - na podstawie posiadanego przeze mnie Razorna.

Bialenia jest podzielona na trzy terytoria: dwa regiony i teren zmilitaryzowany.

Regionami są:
- Dżamahirija Bialeńska - klimat arabsko-komunistyczny, ale aktywnościowo słabo to wyszło, a więc obecnie to teren chaosu, biedy i ubóstwa (no, ale do czego innego prowadzi "komuna" i "kołchozy"...), nawet armia się stamtąd wycofała. Obejmuje północną część Wyspy Bialeńskiej.

- Rzesza Bialeńska- region gdzie prężnie rozwijają się lenna, gospodarka, wolny rynek itd., ten region obejmuje większość kraju czyli południe Wyspy Bialeńskiej (jest też taka enklawa wolności na wschodnim wybrzeżu czyli Półwysep Lisewski) oraz Wyspę Anatolia.

Natomiast Wyspy Przyjaźni... najbliższe RON (bo to tylko ok. 5 tys. km drogą morską), które są terenem zmilitaryzowanym, który po próbach utworzenia (niezbyt udanych) tam kolejnego regionu został oddany Siłom Zbrojnym. Ogólnie opisy armii mamy na stronie głównej np. opisy naszych dywizji czy etaty wchodzących w jej skład brygad, czy opisy jednostek lotnictwa itd.
Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 35
Dołączył(a): 02 lut 2020, 17:49
Stopień: Pocztowy


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Republika Bialeńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość