Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez August Medycejski » 08 lut 2019, 08:13

Obrazek

MARESCHALUS REGNI POLONIÆ


Panowie Bracia z prowincji małopolskiej i wielkopolskiej!
Panowie z Pomorze i Rusi!
Czcigodni Wojewodowie z całej Corona Regni Poloniae!


Jako powołany przez Jego Królewską Mość Konrada Jakuba głosami Panów Braci na zaszczytny urząd Marszałka Koronnego zwołuję niniejszy sejmik, byśmy wespół ustalili, czym najbliższy sejm ordynaryjny powinien się zająć. Każdy z Panów Braci ma prawo przedstawić na tym sejmiku sprawy, które uważa za godne rozpatrzenia przez połączone Izby Poselską i Senatorską pod Królem Jegomościem obradujące.

Każdy z Panów, który przybędzie na tej sejmik, niech zgłosi od razu, czy według niego należy coś rozważyć, czy też nie. Jeśli Pan Brat przychodzi z niczym, niech i o tym napisze, byśmy wszyscy wiedzieli, na czym stoimy i ile czeka nas pracy. Czas na stawienie się na sejmiku i zgłaszanie tematów pod obrady daję do 10 lutego włącznie.

Ze swojej strony, jak to już pisałem, chciałbym, by najbliższy sejm ordynaryjny rozważył:
  1. Restaurację Zakonu Krzyżackiego. Wpierw, jak to już proponowałem, powinniśmy w drodze głosowania na tym sejmiku odrzucić lub przyjąć restaurację Zakonu na ziemiach Rzeczypospolitej, a dopiero potem radzić na sejmie ordynaryjnym, jak tę restaurację urządzić.
  2. Ponowne rozważenie sensu Konstytucji o podziałach w szlachcie. Osobiście uważam, że konstytucja nie spełnia swoich zadań, jest martwym przepisem, choć intencje były słuszne. Sądzę, że należy ją wycofać. Stosowny projekt przedłożę Panom pod rozwagę i głosowanie.

Z wyrazami szacunku,


(—) August Medycejski
marszałek koronny



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 08 lut 2019, 09:10

Stawiam się na sejmik.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez Sebastian von Tauer » 08 lut 2019, 10:17

Stawiam się na sejmik.
Chciałbym pod obrady sejmu wnieść sprawę ponownych obrad nad hierarchią ziemską i uczynienia jej bardziej prestiżowej. Mam już na to pewien pomysł.
Mam też do księcia pytanie: czy dałoby radę wprowadzić na naszym forum tego typu oznaczenia, z tym, żeby to były właśnie tytuły ziemskie?
Obrazek

EDIT: grafika niestety jest za duża i przycięło na forum to, o co mi chodziło - musiałby książę otworzyć ją całą w nowej karcie.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez August Medycejski » 08 lut 2019, 10:49

Sebastian von Tauer napisał(a):Mam też do księcia pytanie: czy dałoby radę wprowadzić na naszym forum tego typu oznaczenia, z tym, żeby to były właśnie tytuły ziemskie?
Obrazek


Poeksperymentowałem na forum i udało mi się osiągnąć to, co prezentuję w załączniku. Stworzenie rangi, którą następnie przypisałem do grupy.
Załączniki
tytuł.png
tytuł.png (101.15 KiB) Przeglądane 5376 razy
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez Sebastian von Tauer » 08 lut 2019, 10:52

Wygląda naprawdę świetnie - ale czy to nie będzie się kłócić z rangami wojskowymi? Należałoby to zrobić tak, aby i to i to pojawiało się w profilu - takie przynajmniej jest moje marzenie ;)
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez August Medycejski » 08 lut 2019, 10:59

Sebastian von Tauer napisał(a):Stawiam się na sejmik.
Chciałbym pod obrady sejmu wnieść sprawę ponownych obrad nad hierarchią ziemską i uczynienia jej bardziej prestiżowej. Mam już na to pewien pomysł.


Czy możemy też liczyć na odpowiedni projekt konstytucji, jeśli będzie to koniczne?

Sebastian von Tauer napisał(a):Wygląda naprawdę świetnie - ale czy to nie będzie się kłócić z rangami wojskowymi? Należałoby to zrobić tak, aby i to i to pojawiało się w profilu - takie przynajmniej jest moje marzenie ;)


Rozumiem, o co Waści chodzi. Niestety dodanie do grupy "Kanclerz Wielki" jako domyślnej powoduje, że tracę domyślność w grupie "Szlachta", a tym samym purpurowy kolor nicku. Z kolei dodanie do grupy "Kanclerz Wielki" jako niedomyślnej sprawia, że grafika rangi się nie wyświetla. Nie wiem też, czy można wyświetlać obok siebie dwie rangi. Może JKM Konrad Jakub nam pomoże, zdarzając strategie zastosowane na sarmackim forum. ;)
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 08 lut 2019, 11:13

Ja pragnąłbym przedstawić projekt nowej konstytucji o gospodarce.
Obrazek
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Płockiego Pułku

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 1187
Dołączył(a): 29 gru 2014, 14:35
Medale: 2
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 53925068

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez Sebastian von Tauer » 08 lut 2019, 11:38

August Medycejski napisał(a):
Sebastian von Tauer napisał(a):Stawiam się na sejmik.
Chciałbym pod obrady sejmu wnieść sprawę ponownych obrad nad hierarchią ziemską i uczynienia jej bardziej prestiżowej. Mam już na to pewien pomysł.


Czy możemy też liczyć na odpowiedni projekt konstytucji, jeśli będzie to koniczne?


Oczywiście

August Medycejski napisał(a):
Niestety dodanie do grupy "Kanclerz Wielki" jako domyślnej powoduje, że tracę domyślność w grupie "Szlachta", a tym samym purpurowy kolor nicku. Z kolei dodanie do grupy "Kanclerz Wielki" jako niedomyślnej sprawia, że grafika rangi się nie wyświetla. Nie wiem też, czy można wyświetlać obok siebie dwie rangi. Może JKM Konrad Jakub nam pomoże, zdarzając strategie zastosowane na sarmackim forum. ;)


A gdyby przyporządkować grupie kanclerz purpurowy kolor niku?
Co do znikania drugiej rangi - niech waszmość przetestuje to na moim profilu i zobaczymy, czy jeśli doda mnie do grupy kanclerz i ustawi ją jako domyślną, zniknie mi ranga hetmana.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 08 lut 2019, 16:14

Ja, Mateusz von Wolfenstein, Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska, stawiam się na sejmik koronny.

Mości Panowie, jako jedyny przedstawiciel stanu mieszczańskiego w Koronie, chciałbym aby na Seymie poruszona została kwestia nadania przywileju dla Gdańszczan. Miasto Królewskie Gdańsk, w mej osobie, ze względu na potęgę i wyjątkowość swą w dziejach naznaczoną pragnie prosić Króla Jegomościa aby zezwolił miastu na bicie własnej monety. Gdańsk przez wieki perłą w koronie królów polskich był stanowiąc największe centrum handlu w całej Rzeczypospolitej. Chcąc zainaugurować odrodzenie się niegdysiejszej potęgi miasta potrzeba zachodzi aby uhonorować jego rangę. Wszelkie obowiązki dotyczące prowadzenia mennicy na Burmistrza barkach spoczywać będą póki póty miasto własnej kodyfikacji prawnej się nie doczeka i spraw swych jasno nie ureguluje.

Ponadto chcąc uczynić miasto jeszcze atrakcyjniejszym do osiedlenia dla młodych mieszczan chciałbym, gdyby była taka możliwość, aby z racji posiadania mennicy miejskiej każdy Gdańszczanin zyskiwał symboliczną kwotę dochodu za każdy pełny miesiąc mieszkania w granicach miasta. Ustalenie wysokości owego dochodu pozostawiłbym w gestii Króla i Seymu. Ot, takie wspomożenie osadnictwa.

Byłbym również dozgonnie wdzięczny gdyby Waszmoście sprawę gdańską zaaprobowali w trakcie obrad.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Sejmik przed obradami Sejmu ordynaryjnego

Postprzez August Medycejski » 08 lut 2019, 17:27

Sebastian von Tauer napisał(a):
August Medycejski napisał(a):
Niestety dodanie do grupy "Kanclerz Wielki" jako domyślnej powoduje, że tracę domyślność w grupie "Szlachta", a tym samym purpurowy kolor nicku. Z kolei dodanie do grupy "Kanclerz Wielki" jako niedomyślnej sprawia, że grafika rangi się nie wyświetla. Nie wiem też, czy można wyświetlać obok siebie dwie rangi. Może JKM Konrad Jakub nam pomoże, zdarzając strategie zastosowane na sarmackim forum. ;)


A gdyby przyporządkować grupie kanclerz purpurowy kolor niku?
Co do znikania drugiej rangi - niech waszmość przetestuje to na moim profilu i zobaczymy, czy jeśli doda mnie do grupy kanclerz i ustawi ją jako domyślną, zniknie mi ranga hetmana.


Przetestowałem i niestety ranga hetmańska zniknęła z profilu Księcia. Na dowód poniższy załącznik.

Po powrocie do poprzednich ustawień, zniknęła ranga hetmańska z profilu Jaśnie Oświeconego, której nie mogłem przywrócić, bo w systemie jest Waść założycielem forum, a tylko inni założyciel może zarządzać założycielem. Mam nadzieję, że przywróci sobie Książę odpowiedni stopni.


Mateusz von Wolfenstein napisał(a):Mości Panowie, jako jedyny przedstawiciel stanu mieszczańskiego w Koronie, chciałbym aby na Seymie poruszona została kwestia nadania przywileju dla Gdańszczan.


Sądzę, że rozsądniej byłoby taką kwestię przedstawić bezpośrednio Jego Królewskiej Mości, który stosowny przywilej by nadał. Rozwinie Pan pomysł z biciem własnej monety przez miasto? Jak miałoby to praktycznie wyglądać?
Załączniki
tytuł.png
tytuł.png (98.55 KiB) Przeglądane 5336 razy
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sejmik Koronny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość