Zebranie służby dyplomatycznej

Miejsce załatwiania spraw tyczących się dyplomacji i zagranicy.

Re: Zebranie służby dyplomatycznej

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 22 lis 2021, 15:41

Wielmożni Państwo,

Na wstępie przepraszam, że zostawiłem sprawę i przez długi czas się tu nie odzywałem.
Przyjmuję zameldowanie się pana Józefa Potockiego. Natomiast J.E. Tadeusz się nie stawił na zebranie, z tego więc względu wskazane byłoby jego odwołanie. Sprawę tę pozostawiam przyszłemu Królowi, niech rozsądzi tę sprawę, najlepiej po próbie kontaktu z J.E. Tadeuszem, ale podejrzewam, że nie będzie on w stanie w obecnym czasie pełnić funkcji Ambasadora Rzeczypospolitej w Królestwie Trizondalu.
Pana Józefa Wilhelma Potockiego proszę o krótkie i zwięzłe zreferowanie działalności Ambasad Rzeczypospolitej w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków, ale z tego co widzę, nie był on tam ostatnio aktywny.

Co do mojej działaności i działalności Ambasad Rzeczypospolitej w Księstwie Sarmacji i Republice Bialeńskiej, od czasu do czasu, choć z przerwami, informuję tam o wydarzeniach w Rzeczypospolitej. Z wydarzeniami w Republice Bialeńskiej nie jestem na bieżąco, natomiast co do Księstwa Sarmacji mniej więcej wiem, co się tam dzieje. Co do Bialenii, miało miejsce miało miejsce stowarzyszenie Bialenii i Brodrii (więcej: viewtopic.php?p=62288#p62288&#41). W Księstwie Sarmacji, z wydarzeń ostatniego czasu, miały miejsce zamachy bombowe oraz walka z oddziałami związanymi z terrorystami, które zajęły jedną z miejscowości, o ile się nie mylę, na wyspie Tropicanie (już jakiś czas temu), zaś obecnie funkcjonuje rząd Konrada von Chamier - Gliszczyńskiego. Wieści jednak z Księstwa Sarmacji można poznać przez Ambasadę K.S. i J.E. Ambasadora, ks. prał. Krzysztofa Windsora. Odnośnie Republiki Bialeńśkiej, przybył nowy Ambasador tego państwa, J.E. Piotr Pawłow i on także przysyła nam wiadomości ze swego państwa.

Dziękuję wszystkim za przybycie, pana Józefa Wilhelma Potockiego proszę o krótkie i zwięzłe zreferowanie działalności Ambasad Rzeczypospolitej w Leocji i w Pustkowiach, przy czym, jak widzę, Pan Ambasador ostatnio nie był tam aktywny.

Natomiast, jeśli ktoś z Panów miałby jakieś pytania czy uwagi, prosiłbym o ich zadanie w tym miejscu, chyba że są natury poufnej, to proszę zwrócić się do mnie prywatnie.

Teraz jest czas Sejmu Elekcyjnego, czekamy na wybór nowego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego. Do następnego Króla będzie należała decyzja o kształcie i kierunkach polityki zagranicznej.
Dziękuję wszystkim za służbę Rzeczypospolitej i ufam, że dalej będziecie ją pełnić.

Dziękuję bardzo.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Podkanclerzego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości