Majątek Kiszpork

Obejmują województwa: Pomorskie, Malborskie, Chełmińskie i księstwo Warmińskie.

Re: Majątek Kiszpork

Postprzez Miguel de Catalan » 21 sie 2020, 19:24

Mnie też to ciekawi. Ukradł pewnie. :D :lol:
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Majątek Kiszpork

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 21 sie 2020, 20:42

Albo zrabował. Szwedzka krew, co poradzić...
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Majątek Kiszpork

Postprzez Miguel de Catalan » 25 sie 2020, 23:33

Z Pamiętnika Namiestnika. Historia ciekawa.
https://forum.austro-wegry.org/viewtopic.php?f=115&t=544&start=20
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Majątek Kiszpork

Postprzez Julia Potocka » 31 sie 2020, 19:37

Śmierć Julii Potockiej

Obrazek
We wspomnienie św. Józefa z Arymatei (uczeń Jezusa) św. Nikodema (postać biblijna), późnym popołudniem, pod wieczór z dworku szlacheckiego Julii w Kiszporku, nadeszła wieść. Po ukrywającej się realiozie zmarła Julia Tracz von Potocka. Julia zmagała się z długą realiozą, a także ostatnie wydarzenia z nią związane doprowadziły do przeziębienia szlachcianki i choroby płuc. Zmarła przyjąwszy sakramenty oraz wiatyk. Zmarła w otoczeniu męża, przyjaciół, służby itd. Zmarła w spokoju i zaciszu domowego łóżka. Flaga z herbem Kiszporka a także flaga z herbem Rodu opuszczona została do połowy. Kapłan zaśpiewał Salve Regina, zaś wychodząc z pokoju zamknął Julii oczy.
Zmarła ale zanim to nastąpiło zdążyła rano, nwm może wcześniej, napisać krótką notatkę, którą natychmiast odczytałem i wam ją okazałem. - rzekł posłaniec.



Obrazek

Prymasie,
Biskupi i Kapłani,
Królu oraz inni Władcy
Książęta i Hrabiowie, Baronowie
Najdroższa, najważniejsza zarazem Rodzino i Przyjaciele,

Oddaję ostatniego swojego ducha w Ręce Pana. Umieram pogodzona - wybaczam wszystkim ich zawinienia i proszę o wybaczenie mi moich. Dziękuję za każdy dzień spędzony razem, z osobna, w weselu i smutku, i balu, na modlitwie i przy pieniądzach i postach, wiadomościach, "listach" i na wydarzeniach i na Sejmach. Jakoś to Życie wirtualne, życie Polki i Austriaczki, które rozpoczęłam ponad pół roku temu tliło się i sobie jakoś leciało, no na koniec trochę zaszalałam i wzięłam udział w czymś większym. Już od dawna trochę było mi trudno pogodzić, wytrzymać i działać, działania realiozy i realnych obowiązków wynikających z obowiązków i nauki. To był fajny czas. na pewno będę go miło wspominać.
Proszę też o kilka rzeczy. Proszę też, może o taki godny pochówek w liturgii rotryjskiej.
Mój majątek oddaję kochanemu Michałowi. Jakieś inne rzeczy nwm. Pieniądze też, albo jeśli to możliwe i uniwersytet będzie miał konto to połowę proszę przelać na Uniwersytet Krakowski.
Co do klubu piłkarskiego w MAW to duchem swoim będę nim kierowała. Najwyżej oddam klub.
Umieram, pogodzona, z sakramentami, szczęśliwa. Dziękuję.

Nie zrywam kontaktów. Jeśli ktoś coś chce będę jeszcze jakoś przez tydzień obecna na Gadu-Gadu. potem będę zaglądać tam sporadycznie.
Pa! Żegnajcie.



 

Re: Majątek Kiszpork

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 01 wrz 2020, 21:54

Niech jej real lekki będzie.
Moje kondolencje dla rodziny i bliskich.

A w życiu realnym:
Życzę wszystkiego dobrego! :-)
Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego!
Do zobaczenia!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Majątek Kiszpork

Postprzez Dominik Ostrogski » 05 wrz 2020, 11:03

Pani Julii życzę sukcesów w realu i jeśli to możliwe to powrotu do mikronacji. :) ;)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki na Pomorzu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron