VII Sejmik WKL w Mińsku.

Parlamentas Lietuvių

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Miguel de Catalan » 21 lut 2021, 17:20

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Wasza Ekscelencjo,
Ze swojej strony się na to zgadzam, wszak jesteście, Mości Panie, Wielkim Mistrzem.

Jeszcze na Sejmiku mamy do omówienia pewna sprawę, ale o tym napiszę później.

Zgadzam się z przedmówcą w obu kwestiach.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Samuel Radziwiłł » 21 lut 2021, 19:59

Nie widzę innej możliwość Wielmożny Panie Aleksandrze, by Waszmość Zakon na Litwie reprezentował.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2495
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Miguel de Catalan » 24 lut 2021, 19:50

Zapraszam wszystkich Panów Braci do Mińska na wznowione obrady Sejmiku Wielkiego Księstwa Litewskiego. Dalszym obradom przewodniczył będzie Ciwun, którym jest Pan Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz. Oddaję mu głos i proszę o przedstawianie jeszcze jednego punktu obrad.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 24 lut 2021, 20:22

Dziękuję bardzo.

Jutro przedstawię sprawę.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3423
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 26 lut 2021, 01:07

LAUDUM SEYMIKU LITEWSKIEGO Z DNIA _ MIESIĄCA II ANNO DOMINI MMXXI
O NADANIU GODNOŚCI ZIEMSKICH


My, naród szlachecki Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, zgromadzeni na seymiku, czyniąc zadość postanowieniom konstytucji o Sejmikach Ziemskich, uchwalamy niniejsze laudum:


Zważywszy, że Laudum Sejmiku Litewskiego o nadaniu godności ziemskich z dnia XIV II A.D. MMXXI błędy zawiera, postanawiamy, na mocy praw Szlachcie koronnej i litewskiej przysługujących, o zniesieniu wyżej wymienionego Laudum i na nowo Laudum o nadaniu godności ziemskich uchwalamy.

Postanawiamy wynieść do godności:
WP Józefa Wilhelma Potockiego podnieść do urzędu miecznika bracławskiego
WP Michała Jerzego Potockiego podnieść do urzędu miecznika podolskiego
JXM Adriano Vittorino podnieść do urzędu miecznika kaliskiego
WP Michała Franciszka Lubomirskiego-Lisewicza podnieść do urzędu podstolego wileńskiego
WP Huberta Szablarczyka-Hrychowicza podnieść do urzędu miecznika wołyńskiego
WP Maurycego Orańskiego podnieść do urzędu wojewody sandomierskiego
WP Aleksandra Trzaskę-Chojnackiego podnieść do godności urzędu miecznika mazowieckiego
JE abp Taddeo von Hippogriff-Piccolominiego podnieść do godności urzędu wojskiego krakowskiego
WP Dominika Ostrogskiego podnieść do godności urzędu wojskiego malborskiego
JXW Beatę Adriannę Zep podnieść do godności urzędu wojskiej kurlandzkiej
JE abp Mikołaja kard. Dredera podnieść do godności urzędu wojskiego łęczyckiego.

Amen.


(—) Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz,
Ciwun Litewski

szlachta litewska i koronna na Sejmiku w Wielkoksiążęcym Mieście Mińsku zgromadzona



Czasu niewiele, to i termin ewentualnej debaty krótki naznaczam. Czas daję do południa.

Błąd, o którym mowa, to nadanie WP Dominikowi godności wojskiego pomorskiego. A tam wojskim był nasz Król Jegomość. Jeśli to nie była godność wojskiego, proszę o tym napisać, bo już ktoś edytował rejestr (viewtopic.php?f=4&t=5229) i pełnej pewności nie mam, jak było. Pewnie tak, ale jeśli jednak nie, to niech ktoś da o tym znać. No, chyba że nie było tam w spisie obecnego Króla, ale wydaje mi się, że był.

Ponadto odmieniłem tytuł dla mojej v-żony na „wojską” i odmieniłem nazwisko x. abp Taddeo, a także dopisałem, że jest biskupem.

A co z trzema ostatnimi osobami? Ponownie przeprowadzać głosowanie czy jednak to zbyteczne? Skoro ostatnio było przegłosowane, to raczej zostawię te trzy osoby i głosowanie będzie jednoczęściowe.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3423
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Miguel de Catalan » 26 lut 2021, 10:17

Ja ten spis edytowałem aby uaktualnić. Jednak nie usuwałem z niego JKM. Nie przypominam sobie aby Wilhelm Orański znajdował się tam. Jeśli jednak to jako miecznik albo Wojski.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 26 lut 2021, 10:28

Ja przyznaję, że nie znajduję potwierdzenia, jakoby Król Jegomość posiadał jakiś tytuł ziemski.

EDYCJA. Okazuje się, że Król nie posiadał żadnego.

W dekrecie (http://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/f ... 228#p43622) nie ma go.

Także w tym laudum go nie ma:
http://rzeczpospolitaobojganarodow.pl/f ... 305&t=5641

A innych dekretów i laudów od czasu potwierdzenia godności ziemskich przez króla Konrada Jakuba, dotyczących nadawania godności ziemskich nie znalazłem.

No, prócz ostatniego laudum z niniejszego Sejmiku.

Jeśli się mylę, proszę o poinformowanie mnie o tym.

I teraz pytanie. Czy powinniśmy panującemu Królowi nadawać godność ziemską, czyli szlachecką? Obecnie przecież nie do końca jest szlachcicem.

Co Wielmożni uważają?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3423
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Wilhelm Orański » 26 lut 2021, 11:30

Postanowiłem się wypowiedzieć, skoro sprawa dotyczy bezpośrednio mnie. Jeżeli nie mogę jednak wypowiadać się podczas obrad sejmiku, moje stanowiska będę przesyłał poprzez priv do Szanownego Ciwuna.
Godność miecznika pomorskiego otrzymałem w 2018 roku, dekretem Jerzego III. Aczkolwiek teraz znalazłem konstytucję, zgodnie z którą sejm w 2019 roku rzeczywiście nałożył na szlachtę obowiązek potwierdzenia posiadanych tytułów, dlatego faktycznie tytuł prawdopodobnie przepadł. Jednakże posiadanie tytułu ziemskiego nie jest równoznaczne z posiadaniem szlachectwa, którego może pozbawić jedynie król po ustalonym okresie nieobecności, szlachectwo nigdy nie zostało mi odebrane.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 26 lut 2021, 12:01

Oczywiście, zapraszam Waszą Królewską Mość, możecie się tu wypowiadać.
Czyli tak, tytuł został nadany, ale przepadł zgodnie z odpowiednią konstytucją, zalinkowaną przez Waszą Miłość.

Nie chodziło mi o to, jakoby szlachectwo WKMości przepadło, a raczej o to, czy skoro Wasza Królewska Mość jest królem, to czy należy Wam nadawać tytuł ziemski, skoro jako Król tak nie do końca jesteście szlachcicem.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3423
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: VII Sejmik WKL w Mińsku.

Postprzez Miguel de Catalan » 26 lut 2021, 12:13

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Oczywiście, zapraszam Waszą Królewską Mość, możecie się tu wypowiadać.
Czyli tak, tytuł został nadany, ale przepadł zgodnie z odpowiednią konstytucją, zalinkowaną przez Waszą Miłość.

Nie chodziło mi o to, jakoby szlachectwo WKMości przepadło, a raczej o to, czy skoro Wasza Królewska Mość jest królem, to czy należy Wam nadawać tytuł ziemski, skoro jako Król tak nie do końca jesteście szlachcicem.

Aby zostać królem należy być szlachcicem. Nie jesteśmy teraz w realu a w wirtualu. I nie nadamy tytułu Janowi V a naszemu przyjacielowi i szlachcicowi Wilhelmowi Orańskiemu. Czy Szlachta zgadza się ze mną.?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sejmik Litewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość