DK 21/2021 o nagrodach na balu oznajmionych

Mianowania, nadania orderów i tytułów.

DK 21/2021 o nagrodach na balu oznajmionych

Postprzez Miguel de Catalan » 01 cze 2021, 20:43

Obrazek


Dekret Królewski
dwudziesty pierwszy, o nagrodach na balu oznajmionych


Obrazek


My, Michał IV,

z Bożej łaski i woli Narodu, Król Polski, Wielki Książę Litewski,
Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski,
Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski, etc. etc. etc.


in Nomine Domini et ad perpetuam rei memoriam:

* * *


I. Gościom zagranicznym nadać pragniemy:
Ich Ekscelencjom: Andrzejowi Swarzewskiemu, Brunowi Petrowiczowi Catalanowi, Arkadiuszowi Maksymilanowi, Nicolaasowi Pieterowi, Aureliuszowi de Medici y Zep (Pius VII), Gagikowi Bagratydzie, Erykowi Otton von Hohenburgowi i Aleksandrowi Novakowi : Order Przyjaźni i Współpracy III klasy.

II. Szlachcie nadać pragniemy:
Xięciu Samuelowi Radziwiłłowi: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Michałowi Franciszkowi Lubomirskiemu-Lisewiczowi: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Aleksandrowi Trzasce-Chojnackiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Maurycemu Orańskiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Józefowi Wilhelmowi Potockiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Hubertowi Szablarczykowi-Hrychowiczowi: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Xięciu Adriano Vittorino: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Xiężniczce Beacie Adriannie Zep: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sama on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Dominikowi Ostrogskiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Tadeuszowi Hippogriff-Piccolominiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Ludwikowi Potockiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Pani Eugenii Ostrogskiej: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sama on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Pani Katarzynie Radziwiłłównie: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sama on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Wilhelmowi Orańskiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.
Panu Karolowi von Tauer - Sienickiemu: wieś lokowaną z dziesięcioma chłopskimi chałupami, tylomaż strukturami w niej, które sam on sobie wybierze i spichlerzem oraz kościołem.

III. Mieszczanom nadać pragniemy:
Panu Maciejowi Gerwazemu Lisewiczowi: parcele nr. 15 i 16 w Królewskim Mieście Krakowie oraz 10 000 DPL.
Panu Janowi Heweliuszowi: parcele nr. 50 i 51 w Królewskim Mieście Gdańsku oraz 10 000 DPL.
Pannie Annie Ostrogskiej: parcele nr. 37, 39, 40 w Królewskim Mieście Krakowie oraz 10 000 DPL.
Pannie Aleksandrze Potockiej: parcelę nr. 4 w Królewskim Mieście Lwowie oraz 5 000 DPL.
Panu Konradowi Sokolskiemu: parcele nr. 6 i 7 w Królewskim Mieście Lwowie oraz 10 000 DPL.

Dano i pieczęcią opatrzono w Warszawie,
dnia I miesiąca VI AD MMXXI


Michał IV


Obrazek
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dekrety Królewskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość