1. Nowy podział polityczny kontynentu

Zjazd przedstawicieli państw leżących na Vaarlandzie.

1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 11 sie 2021, 22:44

Wasze Wysokości,
Wasze Ekscelencje,


Wszystko w świecie się zmienia. Zmieniał się także i nasz kontynent. Wiele państw powstawało i upadało. Zmieniały się granice państw, oraz kształt kontynentu. W historii Vaarlandu został zorganizowany I Kongres Vaarlandu, który omówił sporo kwestii i wyjaśnił pewne sprawy.
Dziś również zebraliśmy się tutaj, jak 9 lat temu przedstawiciele państw vaarlandzkich, jednak w innym już składzie. Na początku Lutego Santera odzyskała niepodległość zrywając unię z Serbią. Zaś na początku marca w internecie pojawiło się pierwsze forum cesarstwa niemieckiego. Królestwo Turetii zaistniało zaś na przełomie marca i kwietnia 2021 roku. W dniu w którym Turetia ogłaszała swa niepodległość Skarland świętował 13-lecie swego istnienia.
Zebraliśmy się tutaj aby wspólnie uradzić jaki będzie dalszy los naszego kontynentu, oraz państw, które na nim się znajdują.
Zapraszam zatem przedstawicieli państw przybyłych o zabranie głosu.
Ja jako gospodarz oraz prowadzący głos zabiorę ostatni.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 19 sie 2021, 11:21

Wasza Cesarska Mość,
Wasza Najwierniejsza Mość, Szanowny Gospodarzu,
Wasze Wysokości,
Wasze Ekscelencje,


Jego Najwierniejsza Mość oznajmił, że zebraliśmy się tutaj, aby postanowić, jaka będzie przyszłość naszego kontynentu i leżących na nim państw. Słowa te brzmią wzniośle, ale niewiele znaczą, bowiem o swojej przyszłości każde państwo decyduje suwerennie, zaś przyszłość naszego kontynentu jest kwestią zbyt ogólną i nie sądzę, by nasz szanowny gospodarz chciał, byśmy przewidzieli i postanowili tutaj wszystko, co z naszym kontynentem dziać się będzie w przyszłości; nie mamy nawet takich możliwości.

Jak rozumiem, tematem tej części obrad jest ustalenie nowego podziału politycznego kontynentu, a ściślej mówiąc - dyskusja na temat lokalizacji na nim Niemiec i Turetii, bowiem obecność pozostałych państw, jak również zajmowane przez nie terytoria, nie budzą - o ile wiem - żadnych wątpliwości, choć pojawiły się głosy, iż "ktoś to mocno skopał wschód kontynentu" (słowa króla Skarlandu), zatem i w tej kwestii być może pożądane będą zmiany.

Warto tutaj zamieścić mapę autorstwa króla Santery:


Obrazek

Jak widać, Turetia ma tutaj zająć ziemie dawnej Osterii. Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że ten ostatni kraj kilkakrotnie w swych dziejach się odradzał, nieraz po dłuższych przerwach, a jego mieszkańcy byli aktywni w mikroświecie nie aż tak dawno, gdyż jeszcze w zeszłym roku (źródło) Warto też zauważyć, że Turetia osadzona jest na przełomie XIX i XX w., a więc narracyjnie jej sąsiedztwo z Rzecząpospolitą może być nie najlepszym rozwiązaniem.

Natomiast Niemcy ulokować się mają na zachód od Rzeczypospolitej i na północ od Cesarstwa Rzymian, co pod względem narracyjnym jest oczywiście absurdem. Nie wspominając już o tym, że będziemy mieli na jednym kontynencie dwa Gdański, dwa Poznanie, dwa Strasburgi etc. Inna rzecz, że takich absurdów na mapie Vaarlandu jest już kilka.

Podsumowując, sądzę, że oba te państwa powinny rozważyć również propozycje innych lokalizacji i przedstawić je uczestnikom Zjazdu, tak, by można było wspólnie wybrać najlepszą spośród nich.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez August von Hohenzollern » 19 sie 2021, 13:32

Wasza Najwierniejsza Mość, Szanowny Gospodarzu,
Wasze Wysokości,
Wasze Ekscelencje,

Jestem od niedawna w mikronacji. Nasza działaność ma być zabawa, więc nie wydaje mi się, żeby przeszkadzało mieszkańcom RON, że w Cesarstwie są takie same miasta jak w RON.
Jestem za współpracą z każdym państwem. Uznaje ich fabułę i chcę aby każde państwo uznawało fabułę Cesarstwa
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 46
Dołączył(a): 05 maja 2021, 19:22
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 19 sie 2021, 15:25

Czcigodny Ekscelencjo,
Pozostali goście,


Zgodzę sie ze stwierdzeniem iż nie da rady zapobiec i przewidzieć wszystkiemu co może się na kontynencie wydarzyć. Zgadzam się również z tym, że każde państwo decyduje i powinno decydować o sobie. Nikt nikomu nie zamierza odbierać tej suwerenności. Na pewno ja nie zamierzam.

Potwierdzam, że tutaj rozmawiamy o przyszłości kontynentu jego kształcie i podziale politycznym.
Każdy przybyły wie, że nowe państwa takie jak Niemcy czy Turetia starają się o akceptację i zgodę na ulokowanie na naszym kontynencie.
Królestwo Skarlandu we wrześniu/październiku zeszłego roku, przyłączyło do swych ziem tereny Francji.
Tworząc tym samym Koronę Królestwa Francji. Nikt wtedy ani teraz nie oponował i myślę że taki status Francji jako kraju koronnego nikomu nie przeszkadza. Skarland zrzekł się również terenów Aztec. A ostatnio zmienił kształt swego państwa.
Prawdą jest, że mój ojciec, król Skarlandu powiedział, że nie do końca odpowiada mu wschód kontynentu. Jednak w tej pierwszej części obrad nie chcę zajmować się przyszłą mapą kontynentu.
A jedynie tym, aby uradzić co z nowymi państwami, potwierdzić zajmowanie danych ziem, zwierzchności nad nimi itd.

Nie wiadomo kiedy pojawi się i czy w ogóle to nastąpi, że ujrzymy nowe-stare państwo Osterii.
Turetia działa już 5 miesięcy i jest stabilnym tworem. Poza tym zdecydowali się na lokalizację na tamtych ziemiach. Nie widzę problemu dla którego nie mogliby leżeć obok RON, czy Estelli.
Estella jest teraz w XVIII-XIX wieku, RON XVII-XVIII, Bizancjum ok. XII (?) Skarland, Francja XXI.
pomimo takich zróżnicowanych czasów, organizowane są konwoje z RON do Bizancjum, karawany z RON do Skarlandu.
Kiedy przybyłem do mikronacji i zagłębiłem sie w ten świat zauważyłem dwie płaszczyzny, historyczną czyli taką która dotyczy zabawy wewnątrz państwa, jak czas historyczny, czy sąsiedzi RON, którzy na płaszczyźnie mikronacyjnej nie istnieją.
Poza tym ostatnim moim argumentem na poracie możliwości sąsiadowania krajów, jest to, że kiedyś obok siebie było Imperium Skarlandu, republika Francji, Wielka Polondia, RON, Estella a na Antyrze Aguria, Santera, Niderlandy. Jestem pewnie, że skoro kiedyś istniało więcej bezpośrednich granic, to i teraz sobie poradzimy.

Ekscelencjo, proszę zauważyć, że zawarty Traktat uznaniowy pomiędzy RON a MAW, tak ten dawny, jak i obecny posiada załącznik. "Władcy i Narody Wysokich Układających się Stron wyrzekają się wzajemnych pretensji do jakichkolwiek ziem należących do Państw-Stron w szczególności zaś do ziem Galicji i Lodomerii."
Dlatego uważam, że nie ma co się bać o to, że będą dwa poznanie, czy gdański. Zawsze te niemieckie będą mógłby być po niemiecku. W samym RON mieliśmy sytuacje kiedy jeden szlachcic posiadał wieś po niemiecku a drugi tą samą ale po polsku. Dlatego problemu nie widzę.

Podsumowując uważam, że nie ma co szukać ewentualnych dziur w całym. Prace wykonane przez dyplomację każdego z państw przed rozpoczęciem zjazdu należy docenić, bo żaden kontynent nie jest tak spokojny jak nasz Vaarland teraz. Jestem otwarty na rozmowy i oczywiście jeśliby cesarstwo Niemiec albo Turetia zapragnęli się prze lokalizować, to należałoby wziąć to pod uwagę i zmienić mapę podglądową.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 19 sie 2021, 17:29

Wasza Królewska Mość, Wasze Wysokości, Ekscelencje

Z ogromną uwaga zapoznaliśmy się z uwagami przedstawionymi przez Jego Ekscelencję Gagika Bagratowicza - przedstawiciela Cesarstwa Bizantyjskiego. Uważamy jednak, że piętrzenie problemów przed Cesarstwem Niemieckim i Królestwem Turetii jest niezasadne. Obydwa państwa lokacje na kontynencie starają się dokonać zgodnie z otrzymywanymi uwagami i w poszanowaniu granic państw osadzonych na Vaarlandzie. Nie są też zgłaszane roszczenia terytorialne ani żądania zmiany kształtu kontynentu. Widoczna jest za to chęć współpracy i pokojowego współistnienia, co niewątpliwie należy brać pod uwagę. Królestwo Santery jest skłonne uznać obydwie lokacje.

W kwestii zmian linii brzegowej ze szczególnym uwzględnieniem wschodnich wybrzeży kontynentu jesteśmy otwarci do dyskusji po przedstawieniu koncepcji takich zmian. Z naszej strony pragniemy zasygnalizować objecie w posiadanie przez Santerę niewielkiej wyspy Garada, położonej 946 km na wschód od naszego kraju.

Obrazek
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Ludwik Dalkowski » 19 sie 2021, 17:38

Wasza Najwierniejsza Mość, Szanowny Gospodarzu,
Wasze Wysokości,
Wasze Ekscelencje,

Zwracam się z krótkim przedstawieniem osoby swojej jak i kraju, z którego przybywam.

Na początku pozwolę sobie pozostawić dwa odnośniki.
http://www.turetia.darmowefora.pl/index.php/board,2.0.html
http://www.turetia.darmowefora.pl/index.php/topic,222.0.html

O Królestwie Turetii nie będę opowiadał. Odsyłam do krótkiej lektury. Na ewentualne pytania odpowiem.

Jeśli zaś mam odnieść się do mapy to pozostajemy do dyspozycji Szanownych Gości pod względem ewentualnego przeniesienia w inne miejsce. Nasza propozycja została już naniesiona na mapę. Jest to dostosowanie się Turetii i wypełnienie pustych terenów na kontynencie. Świat Mikronacji jest na tyle elastyczny, że nikomu nie powinna przeszkadzać różnica w czasie obowiązującym w RON, Skarlandzie i Turetii.
(-) Baron Ludwik Dalkowski,
Dyplomata na Dworze Królewskim Jana Kartolińskiego w Królestwie Turetii.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 lip 2021, 17:00
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 19 sie 2021, 20:47

Wasza Najwierniejsza Mość, Szanowny Gospodarzu,
Wasze Wysokości,
Wasze Ekscelencje,


Wbrew stanowisku naszego Szanownego Gospodarza nie sądzę, by różnica czasowa była pozbawiona znaczenia. Różnica pomiędzy XII a XVI czy XVII wiekiem nie jest aż tak znacząca, jak ta pomiędzy XVII a (już wkrótce) XX. Cesarstwo Rzymian i Rzeczpospolita mogą między sobą handlować m.in. surowcami naturalnymi (drewno, srebro, bursztyny etc.), skórami, perskimi dywanami czy jedwabiem. Ale co może Rzeczpospolita zaoferować Turetii? Dziegieć? W zamian za co, za samochody i maszyny rolnicze? Z tego powodu wolałbym rozważenie innej lokalizacji Turetii, jednak jeśli pozostali uczestnicy Zjazdu mają na ten temat inne zdanie, ustąpię.

Natomiast lokalizacja Niemiec wydaje mi się wciąż niewłaściwa. Wyobraźmy sobie, że pewien mieszkaniec Rzeczypospolitej postanowi wysłać karawanę ze Lwowa do Monachium. Otóż najkrótsza trasa będzie biegła nie przez Kraków (jak w realu), lecz przez... Kijów. Oczywiście mikroświat jest elastyczny i można nagiąć rzeczywistość, wysyłając karawanę jednak na zachód i na granicy "teleportując" ją na wschodnią granicę Niemiec, jednak skoro już ustalamy wspólną mapę, to warto by było, aby narracja w przynajmniej pewnym stopniu zgadzała się z geografią.

Wciąż nie podoba mi się "podwajanie" miasta czy rejonu, jednak rozumiem, że jest to nieuniknione w mikroświecie. I tak będzie się to mniej rzucało w oczy niż dwie Krety i dwa Peloponezy obok siebie...

Pragnę też zaznaczyć, że nie chodzi mi o piętrzenie trudności przed Niemcami i Turetią, ale o zachowanie przynajmniej w pewnym stopniu sensu i spójności wspólnej mapy kontynentu.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 19 sie 2021, 21:04

Jeśli wepchniemy Niemcy pomiędzy RON a Francję, to wydłużymy tylko kontynent. Umieszczenie ich na wschodzie daje nam to, że wykorzystujemy już istniejącą przestrzeń. Myślę, że to jest takim plusem takiego rozmieszczenia.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 19 sie 2021, 21:08

Gagik Bagratowicz napisał(a):Wciąż nie podoba mi się "podwajanie" miasta czy rejonu, jednak rozumiem, że jest to nieuniknione w mikroświecie. I tak będzie się to mniej rzucało w oczy niż dwie Krety i dwa Peloponezy obok siebie...
[/size]


Nie do końca rozumiem co Ekscelencja ma na myśli i jakie propozycje mają wyniknąć z tak stawianej sprawy. Likwidacja jednej "Krety" i "Peloponezu" ? W czasie lokacji Cesarstwa Bizantyjskiego nikomu to nie przeszkadzało. Oczywiście przy kreśleniu nowej mapy może zmienić kształt tej części kontynentu by nikogo to nie raziło w oczy, pytanie tylko których. Tych przynależnych do Skarlanckiej Agurii, które są starsze, czy tych przynależnych do Cesarstwa Bizantyjskiego.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 19 sie 2021, 22:11

Bruno Petrowicz Catalan napisał(a):
Gagik Bagratowicz napisał(a):Wciąż nie podoba mi się "podwajanie" miasta czy rejonu, jednak rozumiem, że jest to nieuniknione w mikroświecie. I tak będzie się to mniej rzucało w oczy niż dwie Krety i dwa Peloponezy obok siebie...
[/size]


Nie do końca rozumiem co Ekscelencja ma na myśli i jakie propozycje mają wyniknąć z tak stawianej sprawy. Likwidacja jednej "Krety" i "Peloponezu" ? W czasie lokacji Cesarstwa Bizantyjskiego nikomu to nie przeszkadzało. Oczywiście przy kreśleniu nowej mapy może zmienić kształt tej części kontynentu by nikogo to nie raziło w oczy, pytanie tylko których. Tych przynależnych do Skarlanckiej Agurii, które są starsze, czy tych przynależnych do Cesarstwa Bizantyjskiego.


Mam na myśli to, że na tyle zbliżone wyglądem terytoria dziwnie wyglądają tuż obok siebie. Żadne propozycje nie mają wynikać z tak stawianej sprawy, jedynie sobie narzekam. W czasie lokacji Cesarstwa nie było mnie jeszcze w mikroświecie, zresztą nie było też wtedy Skarlandu, który odrodził się dopiero później. Proszę nie brać moich słów zbyt na poważnie, po prostu lubię trochę ponarzekać.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Zjazd Vaarlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość