3. Nowa Rada Vaarlandu

Zjazd przedstawicieli państw leżących na Vaarlandzie.

3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Miguel de Catalan » 15 wrz 2021, 19:59

Wasze Wysokości,
Wasze Ekscelencje,
Szanowne gremium,
Waszmościowie i Waszmośćpanny
Wszyscy przybyli na Zjazd Vaarlandu


Oto już otwieram trzeci temat. Trzeci i ostatni jaki zaplanowałem. Nie będę ukrywał, że to jest jeden z moich najważniejszych wątków na tym zjeździe. Sprawa Rady jest jednym z moich sztandarowych pomysłów. Chcę bowiem aby powstała na nowo. Myślę, że damy radę się dogadać i wespół stworzymy to dzieło. Wiem, że pojawiają się głosy osób niechętnie nastawionych do tworzenia czegoś nowego, jednak to dla tego, że nie chcą one zrobić czegoś ciekawego i wolą pozostawić wszystko bez większych zmian. Ten pomysł może być czymś wielkim i fajnym. Kiedyś już istniała rada i działała dobrze. Teraz też tak może być.
Moja wizja Rady wygląda tak:
- Rada zajmowałaby się opieką, ziemi niczyich.
Podczas Sesji Rady Vaarlandu mogłyby zostać przyjęte i ulokowane nowe państwa.
- Rada mogłaby rozsądzać spory pomiędzy państwami. Kiedy dwa kraje kłóciłby się, jeden z członków rady byłby mediatorem lub sędzią.
- Rada proponowałaby nasz kontynent na arenie międzynarodowej.
- Rada promowałaby i działała na rzecz poszerzania współpracy politycznej oraz gospodarczej i społecznej/kulturalnej.
- Rada wspierałaby rozwój kultury, edukacji i sportu w krajach członkowskich.
- Popierałaby idee współpracy pomiędzy państwami członkowskimi.
- Rada mogłaby robić nawet więcej jednak proszę o pomysły. :)

Wstępny projekt powołujący, kształcący już mam dlatego mogę go przedstawić jeśli są Panowie ciekawi. Zapraszam do rozmowy.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Norbert I de Catalan » 25 wrz 2021, 15:02

Jeżeli chodzi o mnie to dawno dawno temu gdy nasz kontynent zamieszkiwały tak mityczne już w zasadzie cywilizacje: Eskwilinia, Francja, Nordia, Niderlandy i Wielka Polondia - nazwijmy to złotą erą Vaarlandu - gdy było nas sporo proponowałem coś podobnego jednak bez większego zainteresowania.

Wątpię aby obecnie byli chętni do tworzenia tak zaawansowanego projektu międzynarodowego z resztą w sumie chyba nigdzie takie projekty nie powstają albo bardzo szybko kończą swój żywot - nazwijmy to efektem OPM bo od rozwiązania tejże organizacji odnoszę wrażenie, że brak jest zaangażowania ludzi w takie projekty.

W przeszłości funkcjonowaliśmy w miarę sprawnie w KPZ (Konfederacja Państw Zachodnich potem Zjednoczonych) finalnie Nowal i Morinia połączyły się w MIkrosławię a Skarland mym wkładem pokłócił się ze wszystkimi XD

W przypadku Vaarlandu "dobrze" funkcjonowała formuła Rady Vaarlandu i Antyry czyli zjazdy w przypadku chęci ulokowania się nowego państwa, ewentualnie stworzenie konwencji o ziemiach niczyich i to tyle - z tą organizacjom też się nie lubiłem XD

Podsumowując:
Czy Rada Vaarlandu w tak zaawansowanej formie jest nam potrzebna? Według mnie nie ale z drugiej strony jeżeli by ją utworzyć i zaangażować się w jej rozwój to kto wie może zwiększy to jakoś też naszą atrakcyjność i będzie magnesem dla nowych osób a w przyszłości może doprowadzi do powstania kolejnych tego typu projektów.
Wyzwaniem dla takiej Rady na pewno będzie scalenie ze sobą państw członkowskich - przez scalenie mam na myśli takie powiązanie aby kraje były w pewien sposób od siebie zależne - wspólne przedsięwzięcia, gospodarka, handel - bo obecnie każda mikronacja funkcjonuje niezależnie i jedyne co łączy polskie mikronacje to mapa i pojedyncze wydarzenia.
Ogólnie jestem sceptyczny ale można spróbować powołać taką Radę
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii (Czarnogóry), Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 mar 2020, 19:45
Lokalizacja: Valencia
Medale: 6
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Dr. Net.

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez August von Hohenzollern » 26 wrz 2021, 00:36

Wasze Królewskie Moście
Szanowni Państwo
Cele są szczytne, pomysł jest dobry.
Proszę wybaczyć, ale wydaje mi się że malo państw zgodzi się na ograniczenie swojej suwerenności
Propozycja Króla Michała może być tak odebrana, choć sądzę, że Król RON nie miał tego na myśli.
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 46
Dołączył(a): 05 maja 2021, 19:22
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Wilhelm Orański » 26 wrz 2021, 11:01

Za zgodą Króla Jegomościa.

Ekscelencje,
Rada Vaarlandu może być interesującym projektem, ale pod kilkoma warunkami. Bliżej mi raczej do koncepcji JKM Norberta, niż JKM Michała. Powołanie Rady bez pomysłu na nią niestety mija się z celem. Jeżeli w konwencji ją powołującej zamieścimy tylko zapisy o głębszej współpracy na wszystkich możliwych polach (politycznym, gospodarczym, kulturalnym etc.) bez konkretnych pomysłów, to będzie to kolejny pusty projekt, których było już wiele, wszystkie skończyły się wyrzutem sumienia sygnatariuszy.
Rada mogłaby być platformą, w ramach której w sposób rzeczywisty moglibyśmy zbliżyć do siebie państwa kontynentu. Moglibyśmy więc w jej ramach umożliwić wymianę walut (wcześniej jednak należałoby zadbać o to, aby każde z państw miało racjonalny system gospodarczy). Poza tym można powołać wspólny uniwersytet i ustanowić odpowiednik Nagrody Nobla (pomysł wiele razy podnoszony, nigdy nie doczekał się realizacji). Nauka i tak jest dziedziną niszową w mikroświecie, a w obliczu kryzysu aktywności powinniśmy raczej dążyć do jej unifikacji.
To tylko kilka przykładów. Nie twierdzę, że to dobry pomysł, być może jest nawet nieco kontrowersyjny i z pewnością stworzyłby wiele problemów, ale można by go rozważyć. Jeżeli więc Rada miałaby być platformą, której celem jest zbliżenie do siebie państw kontynentu, pomysł mógłby się udać. Nie wróżę jednak przyszłości instytucji, która nie ma celu prócz bliżej nieokreślonych sloganów.
Wilhelm Jan Orański
wojski pomorski
pan na San Alberto
komodor Marynarki Wojennej


Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 17 lip 2015, 15:17
Lokalizacja: San Alberto
Medale: 11
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Podkanclerzy
Stopień: Komodor
Gadu-Gadu: 53381222

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Miguel de Catalan » 03 paź 2021, 12:45

Mości Panowie, Wasze Wysokości.
Proponuję powołać Radę Vaarlandu. A następnie zwołać Sesje Rady która zajęłaby się tym wszystkim czym miałaby się zajmować, tj. Nagrodą Vaarlandu, oraz innymi pomysłami. :)
Co wy na to?
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Norbert I de Catalan » 05 paź 2021, 11:00

Powołać Radę bez żadnego celu, który zostanie określony na dopiero po jej utworzeniu? Nie twórzmy niczego na siłę jeżeli już na etapie powołania organizacji niema się na nią pomysłu.
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii (Czarnogóry), Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 mar 2020, 19:45
Lokalizacja: Valencia
Medale: 6
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Dr. Net.

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 05 paź 2021, 18:01

Jestem dość podobnego zdania. Powoływanie Rady bez jasno określonych celów, kompetencji i jej zadań istnienia takiej instytucji mija się z celem. Opierając się o opinie obywateli Santery uważam, że istnienie Rady nie jest konieczne. Wystarczy co rok zwołać Zjazd Państw Vaarlandu, jak ten obecny i omówić sprawy dotyczące kontynentu. Idąc dalej wystarczy że kończąc obecny Zjazd zostanie ustalone miejsce kolejnego spotkania przedstawicieli państw kontynentu.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Miguel de Catalan » 05 paź 2021, 19:02

Rada ma wielki potencjał i oczywiście można napisać w akcie ją powołującym co ma robić. Tylko, że Panowie chcieliby konkretów. A może konkretnie to potem robić. Bo teraz sie napisze, co ona ma robić, a potem gdy będziemy chcieli aby może robiła coś jeszcze, to będzie trzeba zwołać kolejny Zjazd aby władcy "nadali jej" kolejne prerogatywy albo inne rzeczy, np. misje itd. Lepiej jest po prostu napisać ogólnie, a takie szczegóły to już rada omówi.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Sebastian von Tauer » 05 paź 2021, 20:27

Michał IV napisał(a):Rada ma wielki potencjał i oczywiście można napisać w akcie ją powołującym co ma robić. Tylko, że Panowie chcieliby konkretów. A może konkretnie to potem robić. Bo teraz sie napisze, co ona ma robić, a potem gdy będziemy chcieli aby może robiła coś jeszcze, to będzie trzeba zwołać kolejny Zjazd aby władcy "nadali jej" kolejne prerogatywy albo inne rzeczy, np. misje itd. Lepiej jest po prostu napisać ogólnie, a takie szczegóły to już rada omówi.


I ja muszę zgodzić się z przedmówcami, niestety Wasza Królewska Mość - powoływanie rady po to, by istniała i wymyślanie dla niej konkretnych celów później mija się z celem. Albo mamy na nią dobry, dopracowany pomysł ze szczegółowymi wytycznymi, albo sobie to odpuśćmy.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: 3. Nowa Rada Vaarlandu

Postprzez Miguel de Catalan » 05 paź 2021, 20:46

Sebastian von Tauer napisał(a):
Michał IV napisał(a):Rada ma wielki potencjał i oczywiście można napisać w akcie ją powołującym co ma robić. Tylko, że Panowie chcieliby konkretów. A może konkretnie to potem robić. Bo teraz sie napisze, co ona ma robić, a potem gdy będziemy chcieli aby może robiła coś jeszcze, to będzie trzeba zwołać kolejny Zjazd aby władcy "nadali jej" kolejne prerogatywy albo inne rzeczy, np. misje itd. Lepiej jest po prostu napisać ogólnie, a takie szczegóły to już rada omówi.


I ja muszę zgodzić się z przedmówcami, niestety Wasza Królewska Mość - powoływanie rady po to, b istniała i wymyślanie dla niej konkretnych celów później mija się z celem. Albo mamy na nią dobry, dopracowany pomysł ze szczegółowymi wytycznymi, albo sobie to odpuśćmy.

Chyba mamy na nią dobry pomysł.
Od podobno kilku lat są plany stworzenia nagrody kontynentu, Rada mogłaby ja nagradzać zasłużonych dla kontynentu.
Różne państwa mają różne inicjatywy kulturalne, RON mogłaby od siebie dać MTR. Skarland regaty.
Ktoś inny coś innego.
Rada pilnowałaby porządku. Strzegłaby tego czy państwa postępują zgodnie z Konwencją o ZViA, albo innymi kontynentalnymi konwencjami, umowami.
Rada rozstrzygała by spory między dwoma państwami, jeśli by się takie pojawiły.
Wewnątrz Rady można by pogłębiać swoje relacje, poprzez wymianę walut, wsparcia gospodarcze, polityczne, kulturalne. Możliwości jest wiele. Nie sądzę, aby poważną rzeczą było zapisywać wszystkich możliwości w akcie powołującym Radę. Oczywiście wspomnieć jaki jest jej ogólne cel możemy. Jednak nie ma co poddawać pod restrykcję tak dokładnie co może.
Wiadomo o najważniejszych, czyli aby pogłębiać relacje, wspomagać się, wspierać się. A konkrety to już powiedziałem.

Rozumiem jeśli jednak są głosy przeciwne bo samemu też jestem czasem leniwy i mi się nie chce.
Jednak szkoda, że pozostanie tak jak jest. Czytam wiele o tym jaki to zły jest kościół Rotryjski jaka stagnacja, jaka skostniałość. Potrzeba czegoś nowego, coś co będzie odpowiadało potrzebom mikronautów. Tym czasem kiedy chcemy na nowo zrobić coś nowego, innowacyjnego, zrealizować, rzeczy, których się nie udało m.in części z osób, które były w czasach kiedy istniała Rada Vaarlandu i są tu teraz, to słyszę tylko mamrotanie, a po co, a czemu, nie ma sensu. Rzeczywiście dzięki takim zdaniom wszystko traci sens. Temat zamykam.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Zjazd Vaarlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron