Res Legendae

Czyli miejsce na wszelkie druki, które chcemy zamieścić czy wydać, a nie pasują nigdzie indziej.

Res Legendae

Postprzez Kajetan Sikorski » 07 gru 2023, 23:49

Zapraszam wszystkich do lektury nowego pisma.



Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Res Legendae

Postprzez Samuel Radziwiłł » 08 gru 2023, 01:16

Świetnie się czyta. Jest Waść obeznany z różnymi programami, warto je dalej wykorzystywać. Moje gratulacje.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2473
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Res Legendae

Postprzez Bartolomeusz Kościuk » 08 gru 2023, 10:24

Znakomita lektura Imść Panie Kajetanie. Muszę rzec, iże motyw poglądowy (graficzny) raduje oczy; oczekiwał będę na przyszłe wydania. Żywię nadzieję, iż długo się Pańska twórczość utrzyma, powodzenia.
@>~>~ Bartolomeusz Kościuk ~<~<@

Rodu Kościuk, synów Konstantyna

Herbu Dąbrowa

@>~>~ @ ~<~<@

Obrazek



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10 sie 2023, 03:52
Lokalizacja: Iszkołdź
Wykształcenie: Podstawy Astronomii

Re: Res Legendae

Postprzez Konrad Radziwiłł » 08 gru 2023, 10:28

Panska gazeta jest genialna!
Jesli tylko Pan bedzie mial zamiar nadal prowadzić tą gazete, to bardzo chętnie obejme ją Królewska opieką i patronatem!
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1367
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Res Legendae

Postprzez Maciej Gerwazy Lisewicz » 08 gru 2023, 11:04

Panie Kajetanie, ta gazeta to świetna sprawa. Naprawdę zrobił Pan kawał dobrej roboty. Muszę Panu serdecznie pogratulować.

Zakupuję od Pana dwa egzemplarze.
chor. Maciej Gerwazy Lisewicz
Podskarbi Wielki
Burmistrz Królewskiego Miasta Krakowa
Goniec Herbowy
Pisarz Skarbowy ds. Miast Królewskich





Avatar użytkownika
Burmistrz
Burmistrz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 31 gru 2019, 15:09
Lokalizacja: Kraków
Medale: 5
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Wielki
Stopień: Chorąży

Re: Res Legendae

Postprzez Kajetan Sikorski » 08 gru 2023, 11:06

Dziękuję Waszej Królewskiej Mości i Wielmożnym Panom za te pochlebne słowa. Chętnie też, jak pisałem w artykule wprowadzającym, podejmę współpracę z osobami, które chciałyby napisać artykuł na dowolny temat. Może też ktoś ma jakieś luźne pomysły, jak można rozwinąć pismo (np. jakaś nowa rubryka oprócz ekonomii i nauki?). W końcu, co dwie głowy, to nie jedna. Przyszły numer planuję tak wstępnie na za miesiąc, czyli koło Trzech Króli, ale zobaczymy czy mnie real swoją magią świąt nie rozleniwi :D

Chciałbym również dodatkowo skomentować artykuł o cesarstwie w Rzplitej. Jako świadek tamtych wydarzeń (musiałem się przyznać prędzej czy później :) ) przedstawiam je tak, jak je zapamiętałem. Niemniej jednak korzystałem też z materiałów źródłowych - wspomniane w artykule Dzieje Augusta Medycejskiego, a przede wszystkim archiwa naszego forum. Wysyłam poniżej linki do wątków, z których korzystałem. Być może ktoś zechce zgłębić samodzielnie ten temat.

W trakcie pisania tego artykułu przyszła mi też myśl, żeby kontynuować w kolejnych numerach cykl o historii Rzeczpospolitej. Jeśli chodzi o ostatnie lata, ja ekspertem nie jestem, więc po cichu liczę na pomoc Jaśnie Panów.


Konstytucja majowa (wprowadzenie monarchii absolutnej), 27 maja 2011
viewtopic.php?f=41&t=626

Śmierć Michała III - Franciszek Ferdynand królem, 21 sierpnia 2011
viewtopic.php?p=6121#p6121

Debata w Senacie nad stanem Rzplitej, wrzesień - listopad 2011
viewtopic.php?f=291&t=842

Propozycje reform arcyksięcia Jana, 15 listopada 2011
viewtopic.php?f=291&t=887

Debata w Senacie o ustanowieniu cesarstwa, 28 listopada 2011
viewtopic.php?f=291&t=894

Konstytucja Cesarska, 7 grudnia 2011
viewtopic.php?f=291&t=904

Konstytucja znosząca cesarstwo i absolutyzm, 25 grudnia 2011
viewtopic.php?f=291&t=914





Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Res Legendae

Postprzez Konrad Radziwiłł » 08 gru 2023, 11:20

Kajetan napisał(a):Chciałbym również dodatkowo skomentować artykuł o cesarstwie w Rzplitej. Jako świadek tamtych wydarzeń (musiałem się przyznać prędzej czy później :) )


Jaka tajemnicznosc, moze chcialby Pan cos wiecej opowiedziec?

Ja bym chetnie napisal jakis artykul co jakis czas, jeno narazie Korona na glowie mej i insze obowiązki mam.
Jednakże proponuje wywiad z moja osoba.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1367
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Res Legendae

Postprzez Kajetan Sikorski » 08 gru 2023, 11:36

Konrad Radziwiłł napisał(a):Jaka tajemnicznosc, moze chcialby Pan cos wiecej opowiedziec?


W poprzednim wcieleniu mikronacyjnym byłem Karolem Radziwiłłem. Wracam do Rzeczpospolitej po latach w nowej postaci Kajetana Sikorskiego. Gwoli jasności, Karol Radziwiłł nie żyje, zmarł kilka lat temu. Kajetan Sikorski to nowy mieszkaniec Rzplitej. I nie ma między nimi żadnego połączenia.

Koniec z tym, wróćmy z poziomu relatio externa do poziomu relatio interna - używając terminologii ukutej przez Wielmożnego Bartolomeusza.

Konrad Radziwiłł napisał(a):Ja bym chetnie napisal jakis artykul co jakis czas, jeno narazie Korona na glowie mej i insze obowiązki mam.
Jednakże proponuje wywiad z moja osoba


Chyba Wasza Królewska Mość czyta mi w myślach :) Myślałem już o wywiadzie z Waszą Królewską Mością w perspektywie następnego numeru.


Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Res Legendae

Postprzez Konrad Radziwiłł » 08 gru 2023, 12:30

Kajetan Sikorski napisał(a):W poprzednim wcieleniu mikronacyjnym byłem Karolem Radziwiłłem. Wracam do Rzeczpospolitej po latach w nowej postaci Kajetana Sikorskiego. Gwoli jasności, Karol Radziwiłł nie żyje, zmarł kilka lat temu. Kajetan Sikorski to nowy mieszkaniec Rzplitej. I nie ma między nimi żadnego połączenia.

Bardzo ciekawa sprawa. Tak przy okazji, jak juz Pan sie zapewne zorientował, Radziwiłłów jest obecnie dwoch, ja i moj Ojciec, przez chwile mialem nawet dwie siostry, jedna m sie okazala klonem, a druga po krotkim okresie zycia zniknela...

A propos patronatu, dekretem pragnę nagradzac Pańskie przyszle tomy, a przy okazji ten.
20 000DPL jest adekwatne?

Proponuje rowniez do czasopism dodac rubryke z aktywnością RON na tle "zywych" mikronacji jak i ewentualnie zamieszczac najbardziej aktywna osobe w RON.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1367
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Res Legendae

Postprzez Kajetan Sikorski » 08 gru 2023, 15:09

Konrad Radziwiłł napisał(a):Bardzo ciekawa sprawa. Tak przy okazji, jak juz Pan sie zapewne zorientował, Radziwiłłów jest obecnie dwoch, ja i moj Ojciec, przez chwile mialem nawet dwie siostry, jedna m sie okazala klonem, a druga po krotkim okresie zycia zniknela...


Niemniej miło mi słyszeć, że ród Radziwiłłów przetrwał. Ba... Jest reprezentowany na najwyższych szczeblach przez wiernych i oddanych Rzeczpospolitej!

Konrad Radziwiłł napisał(a):A propos patronatu, dekretem pragnę nagradzac Pańskie przyszle tomy, a przy okazji ten.
20 000DPL jest adekwatne?


Czy nie jest Wasza Królewska Mość zbyt przesadny ze swoją hojnością? ;)

Konrad Radziwiłł napisał(a):Proponuje rowniez do czasopism dodac rubryke z aktywnością RON na tle "zywych" mikronacji jak i ewentualnie zamieszczac najbardziej aktywna osobe w RON.


Jeśli chodzi o aktywność Rzeczpospolitej na tle innych mikronacji, to to juz niejako znajduje swe odzwierciedlenie w kursie walut, wszak ich wartość zależy właśnie od aktywności mieszkańców danej mikronacji. Ale przemyslę to jeszcze.
Natomiast zamieszczanie najbardziej aktywnego mieszkańca Rzplitej jest dobrym pomysłem tym bardziej, że wyłanianie takowego nie będzie trudne - wystarczy zajrzeć do statystyk w Stemplu. A zawsze będzie to jakaś zachęta do większej aktywności :)

Dziękuję za te cenne sugestie.


Obrazek

Plus ratio quam vis



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lis 2023, 01:01
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Prasa forumowa i druki ulotne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości