Debata publiczna

Miejsce na sprawy bieżące i ważne tematy

Re: Debata publiczna

Postprzez Maurycy Orański » 18 sie 2017, 15:11

Co do systemu bankowego to myślę że najlepiej byłoby zrobić w Piaście zakładkę kantor ( było mówione jeszcze o wymianie waluty z Rotrią) i zakładkę Urbino która przekierowywałaby do konta Urbińskiego. Ekspertem jednak nie jestem. Tu trzebaczekać na zdanie JKM.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Debata publiczna

Postprzez Vittorio Paolino » 19 sie 2017, 18:39

Dostojni,

Bardzo ważne kwestie podnoszą Dostojni. Zgadzam się co do propozycji Waszej Książęcej Mości. Majątki będą nadawane naszym przyszłym baronom i hrabiom, którzy będą mogli te majątki rozbudować. W Mieście, w Domenie Książęcej, ale też wewnątrz baronii i hrabstw, niech działa rzemiosło.

Nadanie obywatelstwa oraz tytułu kawalerskiego może wiązać się z nagrodą pieniężną. Pierwsze na zachętę i wspomaganie przedsiębiorczości; drugie w nagrodę oraz do poszerzenia możliwości kawalera. Tytuł barona wiążę się z nadaniem ziemi, więc tutaj pieniędzy więcej nie trzeba, natomiast tytuł hrabiowski to najwyższy zaszczyt, więc samo w sobie jest największą nagrodą.

Pensje zapewne należy porównać do polsko-litewskich. No chyba, że biorąc pod uwagę, że jesteśmy małym państwem, odpowiednio je pomniejszymy. Jedną stawkę pensji ustalić należy dla Rodziny Książęcej, jedną dla Ministra i jedną dla pozostałych urzędników. Ale to zagadnienie regulować powinno zarządzenie Ministra, moim zdaniem.
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Debata publiczna

Postprzez Marek Wiktorowicz » 20 sie 2017, 20:08

Zgadzamy się z pomysłem ograniczenia ilości i wielkości majątków. I zarezerwowania ich posiadania dla nielicznych.

Oddzielne logowanie do systemu Urbino i Kantor - tak i My widzimy funkcjonowanie systemu.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Debata publiczna

Postprzez Stanisław von Tauer » 21 sie 2017, 11:31

Czyli, że mam napisać zarządzenie o pensjach dla Rodziny Książęcej, dla mnie i dla pozostałych urzędników, tak?
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Debata publiczna

Postprzez Vittorio Paolino » 23 sie 2017, 17:47

Tak, ale nie od razu. Powinniśmy najpierw wydać chyba jakieś prawo gospodarcze, żeby mieć podstawę do wydania takiego zarządzenia. Czy w RON obowiązuje jakaś konstytucja gospodarcza, na której moglibyśmy się wzorować?
Obrazek
Jego Książęca Mość
Vittorio Paolino,
książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 lip 2011, 19:52
Lokalizacja: Urbino
Gadu-Gadu: 1857483
Skype: wiktor.ezlakowski
Wykształcenie: doktor

Re: Debata publiczna

Postprzez Stanisław von Tauer » 23 sie 2017, 18:16

Tak, istnieje. Oto ona:
viewtopic.php?f=302&t=4466
jeszcze jest konstytucja o mieszczanach:
viewtopic.php?f=302&t=4202
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Debata publiczna

Postprzez Adriano Vittorino » 24 sie 2017, 09:22

Dostojny Ministrze,

czy mogę prosić o przygotowanie spójnego projektu systemu.
Podoba mi się pomysł z różnymi rodzajami budynków wymaganymi do stworzenia oddziałów.
Trzeba by pozbierać wszystkie pomysły i jakoś to skleić. Jeżeli pomysły by się wykluczały to
będziemy musieli zdecydować, ale chyba takich nie było.

Dziś wpadł mi też pomysł, żeby uwzględnić wielkość działki (mała, średnia, duża) w możliwości rozbudowy i ilości budynków. Nowy obywatel dostawałby np. małą działkę z max. 1 kamienicą i 1 zakładem.
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Debata publiczna

Postprzez Stanisław von Tauer » 24 sie 2017, 19:55

Jutro postaram się wszystko uporządkować. W ostatnich dniach czasu miałem mało, ale właśnie od jutra powinno to się zmienić.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Debata publiczna

Postprzez Marek Wiktorowicz » 25 sie 2017, 12:33

Tak naprawdę do stworzenia systemu Nam jest potrzebne, aby ustalono:
- jakie budynki można budować;
- ile one kosztują;
- jaki przynoszą dochód.
Wtedy możemy stworzyć mechanizmy w systemie ;)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Debata publiczna

Postprzez Stanisław von Tauer » 25 sie 2017, 19:08

Niestety jestem zmuszony cofnąć moją obietnicę :?
Dlaczego? bo gdy przeczytałem w "wielkiej reformie gospodarki" na dworze królewskim że król Marek upatruje w gospodarce Urbino raj dla polskich i litewskich mieszczan, to stwierdziłem, że w takim razie trzeba obmyślić wszystko od nowa. Żeby handel w Urbino był trudny ale opłacalny, jeśli by się miało talent do biznesu. Myślałem o tym, żeby mieszczanie mogli ze sobą rywalizować, ale nie wiem jak to by miało się odbywać, żeby w naszym Księstwie zasady handlu były innowacyjne w porównaniu tych w RON. Tylko oczywiście w tak krótkim czasie nie udało mi się niczego wymyślić.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Ratusz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości