Żywoty świętych

Żywoty świętych

Postprzez Severino Castiglioni » 30 wrz 2017, 17:15

Święty Michał Archanioł - 29 września

Obrazek


Z okazji wczorajszej uroczystości Świętego Michała Archanioła pragnę przedstawić Wam historię, którą zna może niewielu. Dotyczy ona wizji (słyszenia), które w roku 1884 miał papież Leon XIII.

"13 października 1884 r. Papież Leon XIII doświadczył szczególnego przeżycia mistycznego. W czasie dziękczynienia po Mszy Świętej popadł na krótko w ekstazę, w czasie której usłyszał w pobliżu Tabernakulum następujący dialog szatana z Chrystusem.


Gardłowym głosem, pełnym złości szatan krzyczał:
– Mogę zniszczyć Twój Kościół!
Łagodnym głosem Jezus odpowiedział:
– Potrafisz? Więc próbuj.
Szatan:
– Ale do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy!
Jezus:
– Ile czasu i władzy potrzebujesz?
Szatan:
– Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi, którzy mi służą.
Jezus:
– Będziesz miał ten czas i władzę. Które stulecie wybierasz?
Szatan:
– To nadchodzące [XX w.].
Jezus:
– Więc próbuj, jak potrafisz.


Po tym przeżyciu Leon XIII udał się pośpiesznie do swego biura i ułożył tę modlitwę, którą nakazał biskupom i kapłanom odmawiać po Mszy Świętej [recytowanej - P.C. de Medici y Zep].

Święty Michale Archaniele broń nas w walce, a przeciw niegodziwościom i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Niechaj go Bóg pogromi, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen".


Źródło

/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Żywoty świętych

Postprzez Stanisław von Tauer » 30 wrz 2017, 18:04

Bardzo ciekawe. Słyszałem wiele podobnych przesłanek, tyle że o XXI wieku.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Żywoty świętych

Postprzez Marek Wiktorowicz » 01 paź 2017, 20:17

W mojej rodzinnej miejscowości parafia ma za swego patrona własnie Michała Archanioła. Po mszach istotnie odmawiana jest od kilku lat modlitwa :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Żywoty świętych

Postprzez Severino Castiglioni » 05 paź 2017, 15:02

W Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (tzw. Msza Trydencka) jest ona odmawiana razem z innymi modlitwami po zakończeniu mszy cichej lub recytowanej. W Zwyczajnej Formie jest dowolność. W mojej diecezji sosnowieckiej biskup nakazał jej odmawianie.

Wizja Leona XIII z pewnością dotyczy XX w. Szatan rzeczywiście sporo wówczas zdziałał - dwie wojny światowe, wybuch rewolucji obyczajowej, spore odejście od wiary i Kościoła. Ale Kościół trwa mimo tego w XXI wieku, czyli Szatanowi się nie udało. :) Święty Michał Archanioł pomógł w tej walce.
/-/ x. Abp. Severino Castiglioni
Sylwetka

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Gadu-Gadu: 56075156
Wykształcenie: prawo

Re: Żywoty świętych

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 10 cze 2018, 08:50

W mojej parafii też jest ta modlitwa odmawiania po Mszach Świętych, szczególnie w niedzielę.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archidiecezja Gnieźnieńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron