Kamienica Severina Castiglioniego

Kamienica Severina Castiglioniego

Postprzez Severino Castiglioni » 31 gru 2017, 16:02

Obrazek

Kamienica Severina Castiglioniego


Kamienica należąca od 30 grudnia 2017 r. do Severina Castiglioniego znajduje się naprzeciw Katedry pw. Świętych Stanisława i Władysława. Apartamenty cechuje prostota pięknego, renesansowego stylu oraz gustowny i różnorodny wystrój wnętrz.

Jego Ekscelencja zajmuje tylko jedno piętro, natomiast pozostałe lokale użycza potrzebującym, którzy są w Wilnie przejazdem. Biskup zaprasza także gości, których chętnie przyjmuje i częstuje kieliszkiem mocniejszego alkoholu. Jego mieszkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy pragną go odwiedzić, zgodnie z dewizą "Gość w dom - Bóg w dom."

Kamienica została wzniesiona błyskawicznie przez rzemieślników z Księstwa Sieny, z surowców wyprodukowanych w Państwie Kościelnym Rotria za czasów, w których Jego Ekscelencja był Rotryjczykiem.


Wnętrza apartamentu Severina Castiglioniego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W swoim mieszkaniu Jego Ekscelencja posiada fortepian i pianino, na których często, ku uciesze innych lokatorów kamienicy, gra do późnej nocy.
Opiekę nad kuchnią Jego Ekscelencji sprawuje pani Aldona. Choć jest rodowitą Litwinką, to ukończyła wiele szkół gastronomicznych i doskonale zna się na smakach, nie tylko lokalnych. Panią Aldonę kochają wszyscy brzuchaci duchowni, którzy odwiedzą księdza biskupa. Z kamienicy Severina Castiglioniego nikt nie wychodzi głodny. Na obrazie poniżej Aldona gotuje żur ze swoim uczniem.


Obrazek
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka

ObrazekAvatar użytkownika
 
Posty: 377
Dołączył(a): 03 kwi 2016, 19:02
Tytuł: - Mieszkaniec
Gadu-Gadu: 56075156

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Wilno

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości