Pożegnanie

Pożegnanie

Postprzez Hieronim Sieniawski » 11 lis 2018, 22:59

Obrazek


Wasza Królewska Mość,
Drodzy Książęta,
Umiłowani Bracia!


Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad rezygnacją z działalności mikronacyjnej, co w dniu dzisiejszym - z bólem serca oraz świadomością konieczności - czynię. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie, dyskusje, wyświadczoną pomoc, a także dobrą zabawę. Skąd taka decyzja? Po pierwsze - brak czasu, a po drugie swoistym impulsem stało się odejście mojego dobrego przyjaciela - Jego Eminencji Karola Medyceusza - który (zapewne) w Rzeczypospolitej nie będzie miło wspominany z racji swojego mało dyplomatycznego zachowania. Jego posunięcie skłoniło mnie do podjęcia podobnej decyzji, która była jedynie kwestią "odważenia się", ponieważ - jak wszyscy widzicie - moja aktywność w Rzeczypospolitej czy Stolicy Apostolskiej w roku akademickim jest zerowa, a to że w tym okresie nielogowania nie traciłem majątku czy tytułów było jedynie łaskawością (albo niedopatrzeniem) urzędników.

Obawiam się, że również, że idea Kościoła, której poświęciłem większość swojej mikronacyjnej egzystencji, powoli się wypala, czego najlepszym dowodem jest krańcowy zastój wszelkich reprezentantów władzy Stolicy Apostolskiej.

Chciałbym w tym miejscu zapisać swoje majętności ziemskie inf. Marcinowi Zagłobie, który stawia swoje pierwsze kroki w stanie szlacheckim, a także jest oddanym Synem Kościoła. Natomiast 500 000 denarów przekazuję na rzecz kan. Michała Anioła Piccolominiego, który wzorowo pełni posługę kapłańską oraz proboszczowską. Niech spadkobiercy roztropnie korzystają z tych dóbr, a mamona nie przesłoni im spraw Królestwa Bożego! Proszę ich również o uczczenie mojej pamięci w jakiś sposób, za co z góry dziękuję.

Życzę wszystkiego, co najlepsze!

+ Hieronymus Sieniawski vel Grzymała, J.C.D.
Episcopus Titulari Aquinensis
Capitaneus Belzensis
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Pożegnanie

Postprzez Marcin Zagłoba » 12 lis 2018, 16:54

Ekscelencjo biskupie!
Jakaż to ogromna strata! Już kolejna w tym mikroświecie... Ciężko wyobrazić sobie Rotrie lub RON bez Ciebie... Może da się to uratować jeszcze?
(-) Jego Eminencja Marcin kardynał Zagłoba herbu Samson

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 186
Dołączył(a): 16 lip 2018, 00:39
Medale: 3
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON VI (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 5663759

Re: Pożegnanie

Postprzez August Medycejski » 13 lis 2018, 06:41

Wielka szkoda, że Ekscelencja podjął taką decyzję. Czy warto? Jeśli Rotria rzeczywiście chyli ku końcowi, może warto rzeczywiście pomyśleć o Kościele narodowym. Duchowni byliby w nim na wagę złota.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Pożegnanie

Postprzez Andream von Salza » 13 lis 2018, 09:01

Ja mam nadzieję, że Wielmożny Pan nie wytrzyma i wróci.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Pożegnanie

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 13 lis 2018, 15:12

Duża to strata... Do zobaczenia!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki Hieronima Sieniawskiego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości