Co robimy z ciszą?

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez August Medycejski » 08 maja 2019, 07:36

Mam nadzieję, że to tylko chwilowa cisza. Ja również muszę przeprosić za moją nikła aktywność i brak jakichkolwiek inicjatyw. Jestem pochłonięty realem (jakkolwiek jest to wymówka, która zdawałaby się usprawiedliwiać każdą naszą absencję w mikronacjach).
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 09 maja 2019, 08:27

August Medycejski napisał(a):Ja również muszę przeprosić za moją nikła aktywność i brak jakichkolwiek inicjatyw. Jestem pochłonięty realem (jakkolwiek jest to wymówka, która zdawałaby się usprawiedliwiać każdą naszą absencję w mikronacjach).


Nie traktował bym tego w kategoriach wymówki. :) Świat realny był, jest i zawsze powinien być priorytetem naszych działań. Jeśli schodzi na plan drugi i życie wirtualne staje się najważniejszym polem naszej aktywności to jest faktyczny powód do zmartwienia. Natomiast, to że nasza aktywność w świecie wirtualnym jest przez pewien czas mniejsza, nie powinno nas martwić. Cały czas trzeba pamiętać że wszystko co tu robimy jest zabawą, a chleb daje praca lub nauka w świecie realnym. :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 10 cze 2019, 22:50

Mości Xiążę, jeśli o pracę chodzi to dobrze by było ażeby ino chleb dawała. :) W moim przypadku daje chleb z kurwic... krwawicą. ;)
Ad vocem, ciszą bym się nie zamartwiał. Rzplita uniwersalny charakter posiada, co też nie raz ją od upadku ratowało i ratować będzie.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Fiodor Godunow » 11 cze 2019, 16:19

Wilhelm Orański napisał(a):Martwi też brak aktywności Króla Jegomościa.


Jestem nowy, więc może nie powinienem się wypowiadać, ale mój wniosek o przyłączenie do stanu mieszczańskiego leży sobie i kwiczy. Z wojskiem takiego problemu nie było, dostałem odpowiedź od razu. Rozumiem, że Jego Królewska Mość miał ciężki czas w Baridasie, ale może trzeba pomyśleć nad jakąś zmianą prawa. A tak wychodzi na to, że w Księstwie Sarmacji bym szybciej dostał szlachectwo...
(-) Fiodor Anatoljewicz Godunow



Avatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 27
Dołączył(a): 08 cze 2019, 10:40
Lokalizacja: Kijów
Stopień: Pocztowy

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Hubert Szablarczyk - Hrychowicz » 11 cze 2019, 17:56

Nie jeno wy, panie Godunow, z kmiecego stanu wydostać się nie możecie. W króluśmy, szlachta, nadzieje pokładali, a mimo pacta conventa - aktywnością ów nie świeci. Nie jego samego to przywara, ale przecież królewska, to i nad sobie podobne w reszcie Rzplitej większa. Tak silnie realioza w koronę ostatnio uderzyła chyba nimem na mikroświat przybył, bo takich terminów nie pomnę...
Obrazek
(-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba,
miecznik wołyński,
gubernator Santa Maria,
pan na Łucku.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 667
Dołączył(a): 09 maja 2017, 18:17
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Michelangelo Piccolomini » 12 cze 2019, 12:22

Tak, jak i w realu, tak i w mikro wybór cudzoziemca na Króla Polski kończy się nie za dobrze. :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 165
Dołączył(a): 07 sie 2018, 18:04
Medale: 2
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1)
Gadu-Gadu: 65547343

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 12 cze 2019, 21:29

Zdaje się co na Jego Królewską Mość liczyć już nie możem. Skoro w trakcie kadencji w życie kraju nie był zbytnio zaangażowany i mało kto go widział, to tem bardziej teraz - 24 dni przed jej upływem. Ciekaw jestem jeno czy pojawi się by złożyć klejnoty koronacyjne, czy Jego Ekscelencja Kanclerz będzie musiał czynić starania by je odzyskać. Czas też Mości Panowie rozejrzeć się za kandydatem do korony bo o reelekcji króla Konrada Jakuba mowy być nie może.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Mateusz von Wolfenstein » 12 cze 2019, 22:02

Frasuje się na myśl o elekcji. Wszak już przy poprzedniej obawy były, że pretendentów do korony braknąć może.
(-) Mateusz von Wolfenstein OT
(spolszczone: Wolfensztajn)
Wielki Marszałek Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
Burmistrz Miasta Królewskiego Gdańska

Obrazek



Avatar użytkownika
Mieszczanin
Mieszczanin
 
Posty: 392
Dołączył(a): 15 kwi 2016, 16:10
Lokalizacja: Danzig (Gdańsk)

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Sebastian von Tauer » 13 cze 2019, 08:32

Zastanówmy się, czy chcemy znów króla-cudzoziemca, czy może Piasta?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Co robimy z ciszą?

Postprzez Michelangelo Piccolomini » 13 cze 2019, 09:39

Jeżeli mogę radzić, to w czasach kryzysu mikronacji cudzoziemiec może wpierw myśleć o swoim kraju, a dopiero potem o drugim, gdzie przyszło mu rządzić.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 165
Dołączył(a): 07 sie 2018, 18:04
Medale: 2
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON VI (1)
Gadu-Gadu: 65547343

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron