Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższego

Miejsce przechowywanie nieobowiązujących już dokumentów państwowych.

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Pius IV » 07 sty 2012, 12:21

Proszę traktować powyższą moją wypowiedź za niebyłą.
Nie mam o czym rozmawiać z tym człowiekiem.

Przepraszam Panów za zaistniałą sytuację.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Marek Wiktorowicz » 07 sty 2012, 16:14

Nie czuję się bynajmniej dziecinnie. Czuję się jak ojciec dzieciaka, który jest nieco niesforny, a teraz dostał koronę. A kiedy sięgam ręką do tej korony, by ją poprawić, bo się zsuwa ze skroni, wychodzi na to, że chcę ją zagrabić?

Tak nie będzie.

Wasza Wysokość Auguście, spełniłem mą misję. Jak obiecałem, pomogłem w naprawie Rzeczypospolitej i wróceniu jej na dawne tory.

Wasza Królewska Mość Franciszku Ferdynandzie - niniejszym składam na Wasze ręce urząd Kanclerza Wielkiego Koronnego. Zrzekam się obywatelstwa i tytułu szlacheckiego, którym niezasłużenie rzecz jasna otrzymał.

Pozostańcie z Bogiem, obywatele tej nieszczęsnej Rzeczypospolitej, którą rządzi król niedojrzały...
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Pius IV » 07 sty 2012, 16:27

Mości baronecie de Zepp.
Typowe Waszej Mości zagranie, do którego przez wiele lat wspólnej znajomości już przywyknąć zdążyłem. Miałem świadomość tego, że tak się stanie już po pierwszych paru minutach naszej "rozmowy", o którą prosiłeś wraz z baronetem Bierzyńskim.

Wiem, że użyłem bardzo mocnych i stanowczych słów, chociaż może i nie powinienem. Jednakże z absolutyzmu władza monarchy została ograniczona do przewodzenia obradom Sejmu, a i tutaj decyzje są kwestionowane. Stąd też moja hmm... Można powiedzieć że wrażliwość a i burzliwość w sprawach rzekomo błahych. Jest to okropna zmiana i można też powiedzieć, że utrata wartości we własnych oczach. Pogodziłem się z tym jednakże i zgodziłem się na propozycję Waszej Mości i baroneta Bierzyńskiego, zgadzając się na reformy i zmianę ustroju. Mogłem mimo to stanąć w opozycji i mimo, że mieliście Panowie mnie w szachu administracyjnym, mogłem wywołać potężny skandal lub nawet małą wojnę domową... Jednakże stwierdziłem, że nie. Że uznam racje Waszych Mości i przystanę na nie. Stąd moja burzliwość i antagonizm, lecz jest okres przejściowy. Mam nadzieję.


A teraz pozwólcie Panowie, ad meritum.

Mości baronecie de Zepp.
Za moje surowe słowa i osądy przepraszam, jednakże proszę o zrozumienie.
Rezygnację z obywatelstwa i tytułów oddalam, bowiem sądzę, że zasługuje Waść na nie i być może działanie to jest wywołane impulsem i złością z powodu moich osądów.
Natomiast rezygnację z urzędu Kanclerza Wielkiego Koronnego pozostawiam w zawieszeniu i proszę o ponowną analizę sprawy. Proszę mnie źle nie zrozumieć, jednakże proszę o ponowny namysł nad swoją decyzją. Osobiście proszę o jej wycofanie.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Marek Wiktorowicz » 07 sty 2012, 17:45

Przyjmuję przeprosiny Waszej Królewskiej Mości i z serca wybaczam. Podtrzymuję jednakże rezygnację z urzędu, tytułu i obywatelstwa.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Pius IV » 07 sty 2012, 19:04

Mości Baronecie,
proszę ostatni raz, a by się jeszcze nad tym formalnie zastanowić...

Rzeczpospolita potrzebuje aktywnych obywateli, chciałbym, by Waszmość w onej Rzeczypospolitej pozostał ;) ...
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Henryk Horoch » 07 sty 2012, 22:55

Wasza Królewska Mość
Od grudniowego przełomu z niepokojem obserwowałem przemiany polityczno-ustrojowe w Rzeczpospolitej, patrząc z troską jak Wasza Królewska Mość traci pozycje i wpływy. Mając jednak na względzie dobro Rzeczpospolitej i zapewnienia Waszej Królewskiej Mości o konieczności ustępstw, godziłem się na wszystko. Mimo wątpliwości względem kolejnego cofnięcia Rzeczpospolitej w czasie, zdemontowałem nawet to co wcześniej z trudem budowałem.
Dziś jednak dotarło do mnie, iż moje słowa stały się prorocze. tej kolejnej zmiany nasz kraj najpewniej nie przetrwa. Rzeczpospolita chyli się ku upadkowi.

Proszę o wybaczenie, Wasza Królewska Mość nie posiada już żadnej realnej władzy, prawa i uprawnienia Waszej Wysokości zostały okrojone praktycznie do zera. Kraj jak był tak jest pogrążony w stagnacji, zmiany nie przyczyniły się ani do wzrostu liczby obywateli, ani do ich aktywności która w całości skupia się na zmianie prawa. Kanclerz nie dotrzymuje uzgodnień gabinetowych i publicznie występuje przeciw Królowi. Zamiast ustępstw, uchybia majestatowi króla porównując Waszą Wysokość do dziecka. Mało tego, jest w stanie zmusić Waszą Królewską Mość do publicznych przeprosin, odrzucając jednocześnie przedstawione przez Waszą Wysokość prośby.

Pytam zatem, co to w ogóle jest. Wasza Królewska Mość zasiada na tronie, a kto rządzi Rzeczpospolitą ? Jestem wstrząśnięty i oburzony tym co się dzieje.
Składam urząd Kanclerza Wielkiego Litewskiego, Kasztelana Warszawskiego i Starosty Spiskiego i wycofuję się z polityki.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Michał apo Zep » 08 sty 2012, 00:25

Wasza Książęca Mość, jeśli wolno mi wtrącić. To nie jest najlepsze posunięcie, jeśli masz na uwadze dobro Rzeczypospolitej, to pozostań na stanowisku i wspieraj kraj i króla najlepiej jak potrafisz. Faktycznie nowa Konstytucja jest karygodna, lecz to jeszcze można zmienić. Proszę wszystkich o rozwagę, wszakże jestem tu nowy, jednakże sądzę, że ten kryzys da się przetrwać. Panie Kanclerzu, jest Pan doświadczony, proszę nie zostawiać Rzeczypospolitej bez opiekuna polityki wewnętrznej, chociaż do opanowania sytuacji.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez August Medycejski » 08 sty 2012, 09:45

Książę Henryku! Jak widać Rzeczpospolita, kraj, który tworzyłem na I. Rzeczpospolitej Szlacheckiej nic już nie ma z tej pierwszej Rzeczpospolitej! Czyżby książę uważał, że absolutyzm to najlepszy ustrój? Wszystkim zarządza król, nic nie można zrobić bez jego zgody. A czy ta konstytucja jest karygodna? śmiem wątpić. Konstytucja ta nareszcie wprowadza podział obowiązków, demokrację na wzór tej szlacheckiej! Kraj na który patrzę nie jest tym samym, który tworzyłem. Niech książę wprowadzi kult jednostki króla, przepraszam za stwierdzenie, jak za czasów dobrego batiuszki Iwana Groźnego! I jeszcze to składanie urzędów. Wy nie rozumiecie idei mikronacji. To ma być zabawa w pewnych ustalonych regułach klimatu danej mikronacji. Jeśli składacie Waszmościowie swoje urzędy nie ucierpi na tym król, lecz Rzeczpospolita! A może Was zaskocze, ale Jego Królewska Mość Franciszek Ferdynand I nie jest Rzeczpospolitą, Rzeczpospolitą jesteśmy my WSZYSCY.

--------------------

Osobiście wzywam Miłościwie Nam Panującego, aby wycfał ten dekret i przedłożył go przed Sejm jako projekt ustawy.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez Henryk Horoch » 08 sty 2012, 11:30

Franciszek Ferdynand I napisał(a):Podporą dla własnych ambicji.
Zmuszając mnie do ustąpienia z tronu w razie niewydania zgody na reformy.


Mości Panowie dla mnie sprawa jest prosta, wyszło na światło dzienne coś co miało byś zapewne tajemnicą. Grupa niezadowolonych z przemian i stanu Rzeczpospolitej obywateli porozumiała się z "nieśmiertelnymi" i zmusiła króla do ustępstw i zgody na przeprowadzenie zmian ustrojowych i gospodarczych w kraju. Cofnięto (po raz II) Rzeczpospolitą do XVII wieku, zmieniono konstytucję ograniczając władzę króla do podpisywania dokumentów i to za zgodą. W zamian zezwalając w swej łaskawości by król nadal zasiadał na tronie. Dowody, bardzo proszę.


Marcos de Zepp napisał(a):... Czuję się jak ojciec dzieciaka, który jest nieco niesforny, a teraz dostał koronę. A kiedy sięgam ręką do tej korony, by ją poprawić, bo się zsuwa ze skroni, wychodzi na to, że chcę ją zagrabić?

Tak nie będzie.

Wasza Wysokość Auguście, spełniłem mą misję. Jak obiecałem, pomogłem w naprawie Rzeczypospolitej i wróceniu jej na dawne tory.


Wasza Królewska Mość Franciszku Ferdynandzie - niniejszym składam na Wasze ręce urząd Kanclerza Wielkiego Koronnego. Zrzekam się obywatelstwa i tytułu szlacheckiego, którym niezasłużenie rzecz jasna otrzymał.

Pozostańcie z Bogiem, obywatele tej nieszczęsnej Rzeczypospolitej, którą rządzi król niedojrzały...


W odpowiedzi na to, król stojąc pod ścianą publicznie przeprasza, iż ośmielił się wyrazić swoje zdanie próbując obronić resztkę władzy jaka mu została.
Mnie natomiast "ojciec założyciel" który dwukrotnie umarł i zmartwychwstawał, odchodził i powracał jak mu przyszła na to ochota i który z trzech lat istnienia Rzeczpospolitej poświecił jej aż rok, zarzuca obronę absolutyzmu i budowanie kultu króla. Owszem jestem za silna władzą królewską, ale zawsze byłem za utrzymaniem instytucji sejmu jako głosu i opinii narodu. Wspierałem Jerzego II, Michała III i obecnie nam panującego Franciszka Ferdynanda I. Silna władza królewska to silne państwo, demokracja to bałagan, niekończące się dyskusje, nawet w najdrobniejszych sprawach, ciągłe kompromisy i ustępstwa, nieustająca zmiana prawa które zawsze komuś nie odpowiada. Dla mnie król ma być królem posiadającym realna władzę na decyzje zapadające w kraju, a nie marionetką do podpisywania dokumentów jak mu je podsuną lub pozwolą zamoczyć pióro w kałamarzy.
Formalnie dokonaliście panowie przewrotu, ograniczając uprawnienia króla, oczywiście za zgoda samego króla, a w zasadzie pozbawiając go jakiegokolwiek wpływu na politykę tak zagraniczną jak i wewnętrzną. Ja temu stanowczo mówię nie.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Dekret Królewski z Mocą Ustawy 1/2012 ws. Sądu Najwyższe

Postprzez August Medycejski » 08 sty 2012, 11:51

Z całym szacunkiem, ale wydaje się Waszmość ślepcem. Primo: nie neguję zasług Księcia na rzecz Rzeczpospolitej, wszak tytuł książęcy osiągnął Waszmmość zepwene ciężką pracą. Secundo: nie przeczę, byłem długo nieobecny w życiu politycznym RON, mea culpa, mea maxima culpa. Ale wcale to nie są fakty najważniejsze! Czy Waszmość i wszyscy obywatele nie żyliście w iluzji? Król, gdy z nim rozmawialismy był szczerze przekonany o potędze Rzeczpospolitej. Nadął sobie tytuł cesarski! O zgrozo. Co za hybryda- kraj wzorujący się na ideałach demokracji szlacheckiej przeniesiony do XXI wieku z cesarzem na czele! Co za chaos. Cóz miał sobie pomyśleć młody obywatel? Wariaci... - taka jest odpowiedź.

Obserwowałem ten kraj z ukrycia, nie mówiłem niczego, nie udzielałem się, aż nadszedł ten dzień. Cesarstwo Polskie i Królestwo Litewskie, przypomina to dzieje Natatnii- Królestwa, a gdy chyliła się ku upadkowi Patryk II koronował siebie świętym cesarzem. Jaki jest dziś los Natanii? Stała się asutro- węgierskim dominium. Każdy kto sądzi, że Rzeczpospolita to potęga jest w błędzie, jest ślepy. Każdy kto sądzi, że nadanie monarsze tytułu cesarskiego umocni ten kraj również jest w błędzie, jest ślepy! Ten kraj uratować może tylko jego klimat, przywrócenie starego porządku, porządu na forum i stronie. Poukładanie wszystkiego. A dlaczego sprzeciwiam się absolutyzmowi? Otóż, ludzie w dzisiejszych czasach pragną samostanowienia. Zamieszkują mikronacje po to, by poczuć się posłami, premierami, ministrami. Chcą być za coś odpowiedzialni. A jak być odpowiedzialnym za coś, co jest moją własnością? Król, a raczej wtedy cesarz tak traktował Rzeczpospolitą, wszystkie decyzje zapadały z góry. Demokracja to rzeczywiście jeden wielki burdel. Po to jest król, jako ten który jednoczy. Ale nie może on decydować o wszystkim! Naród musi czuć, że współrządzi.

Wprowadzono nową konstytucję, Wam Panowie wydaje się chyba, że zaraz po jej wprowadzeniu nadciągną chmary nowych obywateli. To głupota, najpierw musimy zrobić porzadek na swoim podwórku, umocnić pozycję, potem możemy martwić się o obywateli.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Dziennika Ustaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron