Sejm Elekcyjny I VII MMXVIII

Wola pod Warszawą, gdzie szlachta dokonuje wyboru monarchy. Głosować może każdy szlachcic i wybierać spośród kandydatów rodzimych (Piastów) lub zagranicznych zaakceptowanych przez ustępującego króla.

Re: Sejm Elekcyjny I VII MMXVIII

Postprzez Stanisław von Tauer » 12 lip 2018, 13:09

Hieronim Sieniawski napisał(a):Bardzo dziękuję Mości Kandydatom za odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Nasunęło mi się jeszcze jedno, odnośnie urozmaicenia naszej gospodarki: Co Panowie sądzą o pomyśle poszerzenia naszej gospodarki o pewne elementy związane z infrastrukturą kościelną, jak chociażby klasztory mnisze (mogące specjalizować się w uprawie ziół lub produkcji miodu), kościoły parafialne, sanktuaria jako miejsca kultu związane z relikwiami świętych czy łaskami słynącymi obrazami? Mógłby to być ciekawy "dodatek" do majątków, jednocześnie przydając sławy szlachcicowi, który takowe miejsca ufunduje. Naturalnie całe przedsięwzięcie wymagałoby współpracy z hierarchią kościelną w Rzeczypospolitej, gdyż takowe fundacje winny mieć placet władzy duchownej.

Wasza Ekscelencjo!
Oczywiście przy okazji wprowadzania współpracy gospodarczej zapowiedzianej w moim programie można coś takiego dodać. Będzie to jednak oznaczało kolejną pracę. Najpierw zobaczym, jak skomplikowane będzie zrealizowanie mego projektu, zaś dodatki proponowane przez waszmościa będą miały charakter drugorzędny.

...
Po całej nocy spędzonej na udzielaniu odpowiedzi na pytania Panów Braci, Imć Stanisław von Tauer, zmęczony niepomiernie, udał się do swego namiotu, jednego spośród tysięcy pode Wolą rozstawionych i pozwolił sobie na krótki sen. Zaraz po tym, wrócił na miejsce, gdzie szlachta zgromadzona była. Szlachcice, widząc jego powrót, zaczęli nowe pytania mu zadawać, on jednak, przepraszając pytających, udał się na podwyższenie, na którym uprzednio program swój wygłosił, i, tak samo jak poprzednim razem, również teraz przemówił do nobilitowanych:

Waszmościowie!

Zaiste, jak wielu z Was zauważyło, dawno takiej Elekcji w kraju naszym nie mieliśmy. Czuję się zaszczycony, że to właśnie brat mój rywalizuje ze mną o tron Rzeczpospolitej, gdyż trudny to konkurent. Waszmościom natomiast dziękuję za dobre pytania i troskę o losy Najjaśniejszej.

Jednakże, jak powiedział Jaśnie Oświecony Henryk von Groc-Hrychowicz: Król jest uosobieniem Majestatu Rzeczpospolitej. Ponadto, do sprawowania najważniejszego i najbardziej odpowiedzialnego urzędu w naszym państwie potrzeba wielu talentów i cech. Są to konkretność, jasne określanie swoich celów, zdecydowanie, godne sprawowanie swojej szlachetnej służby Rzeczpospolitej, ale również umiejętność lawirowania pomiędzy różnymi rozwiązaniami by osiągnąć jakże często pożądany kompromis.

Niestety, patrząc na program swojego rywala, muszę stwierdzić, że niektórych tych cech mu brakuje. Jego cele nie są konkretne i sprecyzowane, ponadto jest ich o wiele za dużo. W ciągu sześciu miesięcy zamierza on dążyć do jak największej współpracy z Kugarią, Rotrią i MAW, ponadto jakie kolejne kierunki swojej polityki określa on Sarmację, Bialenię i UTN. Czy jednak na przez tak krótki okres czasu uda mu się przynajmniek odwiedzić wszystkie te kraje? Jeśli tal, to zabraknie mu wtedy czasu na inne cele, których również jest bardzo dużo, w dodatku też nie są one jasno określone - stworzenie wykładni dot. przepisów i urzędu, objęcie pieczy nad Trybunałem, regaty, nawet dwa konflikty narracyjne, stworzenie słownika staropolszczyzny, gonitwy, polowania, drobne usprawnienia systemu i realizowanie innych inicjatyw szlachty. To tak w skrócie. Dodajmy do tego Sejm Walny, koronację, obchody jubileuszu Rzplitej, które muszą się odbyć niezależnie od zdania władcy i tak dalej. Apeluję do Was, Panowie Bracia, byście przed wyborem człowieka lepiej nadającego się na najwyższą godność w państwie, rozważyli, które obietnice, zarówno te z mojego programu, jak i programu mego brata, zostaną spełnione, a które zostaną tylko pustymi słowami.
/-/ Stanisław von Tauer
Syn Sebastiana von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Minister Księstwa Urbino
Wojewoda Łęczycki
Stolnik ruski

Obrazek

Pułkownik
Pułkownik

Medale: 8
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Gwiazda Oficerska (1)
Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Daniel January von Tauer-Krak » 12 lip 2018, 15:50

Wilhelm Orański napisał(a):
Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Jedyny problem jaki widzę i jaki może się pojawić to Orańscy, którzy jak widzę niezbyt pałają do mnie sympatią, zresztą wzajemnie.

Przed chwilą pisał Pan, że „Dyplomacja to sztuka kompromisów i trzeba mieć w niej partnerów”, a teraz ogłasza, że nie pała sympatią do Jego Świątobliwości. Z tego co wiem, Patriarcha nigdy nie skierował szorstkich słów pod Pańskim adresem, skąd więc ta niechęć do mojego szlachetnego Dziadka?
Miałem na myśli pańską osobę i pańskie wpływy w Rotrii, które oddziałują z pewnością na cały ród. Wątpię, aby Pan po takich jadowitych komentarzach w moim kierunku, choćby i ocena mego programu, pozwolił na to, aby któryś z członków pańskiej familii prowadził ze mną rozmowy. Być może przeceniam Pana, ale sam Pan chciał realizmu, a realizm wymaga brania zawsze czarnego scenariusza.

Wilhelm Orański napisał(a):Jeżeli tak wygląda w Pańskim wykonaniu zdobywanie, a raczej w tym przypadku utrzymywanie partnerów, nie wróżę sukcesów Rzplitej na płaszczyźnie dyplomatycznej pod przywództwem Daniela von Tauera-Kraka.[/justify]
Tak w moim wykonaniu wygląda walka z złą propagandą kierowaną przez pana osobę w mój program. O swym doświadczeniu pisałem, przypominam kierowałem przez w sumie około pół roku dyplomacją największego państwa w naszym mikroświecie.[/justify]

Hieronim Sieniawski napisał(a):Bardzo dziękuję Mości Kandydatom za odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Nasunęło mi się jeszcze jedno, odnośnie urozmaicenia naszej gospodarki: Co Panowie sądzą o pomyśle poszerzenia naszej gospodarki o pewne elementy związane z infrastrukturą kościelną, jak chociażby klasztory mnisze (mogące specjalizować się w uprawie ziół lub produkcji miodu), kościoły parafialne, sanktuaria jako miejsca kultu związane z relikwiami świętych czy łaskami słynącymi obrazami? Mógłby to być ciekawy "dodatek" do majątków, jednocześnie przydając sławy szlachcicowi, który takowe miejsca ufunduje. Naturalnie całe przedsięwzięcie wymagałoby współpracy z hierarchią kościelną w Rzeczypospolitej, gdyż takowe fundacje winny mieć placet władzy duchownej.
Właśnie takie działania chcę wspierać. Myślę, że dałbym radę to zrobić w październiku/listopadzie. Oczywiście, jeśli szlachta nie będzie miała nic przeciwko.
/-/ Daniel January von Tauer-Krak,
Chorąży Płocki
Markiz Rafadarvike w Królestwie Baridasu

Obrazek

Rotmistrz
Rotmistrz

Medale: 2
Gwiazda Oficerska (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Wilhelm Orański » 12 lip 2018, 17:39

Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Być może przeceniam Pana, ale sam Pan chciał realizmu, a realizm wymaga brania zawsze czarnego scenariusza.

Z całym szacunkiem, lecz przecenia Pan, ale siebie sądząc, że ze względu na Pańską osobę mógłbym położyć na szali relacje Rotria–RON. Dla mnie najważniejsze jest dobro moich ojczyzn.

Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Tak w moim wykonaniu wygląda walka z złą propagandą kierowaną przez pana osobę w mój program. O swym doświadczeniu pisałem, przypominam kierowałem przez w sumie około pół roku dyplomacją największego państwa w naszym mikroświecie.

To nie zła propaganda, lecz realizm. Obiecuje Pan wszystko, co możliwe, a tak naprawdę sam chyba nie wierzy, że uda się to spełnić.
Czy fakt, że Kaligula był cesarzem rzymskim przesądza o jego genialności? Zapewne nie. Proszę więc wpierw przedstawić swoje sukcesy na piastowanym przez Pana stanowisku, później możemy dyskutować.
Jego Eminencja
Wilhelm Jan Orański

Obrazek

Mat
Mat

Medale: 3
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Gadu-Gadu: 53381222

Postprzez Daniel January von Tauer-Krak » 12 lip 2018, 21:16

Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Być może przeceniam Pana, ale sam Pan chciał realizmu, a realizm wymaga brania zawsze czarnego scenariusza.

Z całym szacunkiem, lecz przecenia Pan, ale siebie sądząc, że ze względu na Pańską osobę mógłbym położyć na szali relacje Rotria–RON. Dla mnie najważniejsze jest dobro moich ojczyzn.

Cieszy mnie to.
Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Tak w moim wykonaniu wygląda walka z złą propagandą kierowaną przez pana osobę w mój program. O swym doświadczeniu pisałem, przypominam kierowałem przez w sumie około pół roku dyplomacją największego państwa w naszym mikroświecie.

To nie zła propaganda, lecz realizm. Obiecuje Pan wszystko, co możliwe, a tak naprawdę sam chyba nie wierzy, że uda się to spełnić.
Czy fakt, że Kaligula był cesarzem rzymskim przesądza o jego genialności? Zapewne nie. Proszę więc wpierw przedstawić swoje sukcesy na piastowanym przez Pana stanowisku, później możemy dyskutować.

Zażegnałem kilka kryzysów, ale to normalne. Brałem w udział w rozmowach z Samundą dot. jej opieki. Kilka projektów związanych z już nie istniejącymi mikronacjami, takimi jak Wszechcarat Angstrem, Republika La Palmy, Trizondal, Kugaria. W zasadzie większość z nich upadła, a projekty są gdzieś w odmętach forów. Poszukam jak znajdę chwilę. Czyli jutro, pojutrze. Tak obiecuję sporo i chciałbym to zrobić, jeśli będę miał z kim. Dam radę, potrafię być aktywny, gdy mam powera i wasze zaufanie to właśnie taka siła, zresztą okazywałem ją, gdy pojawiłem się w Rotrii. Na początku swej drogi miałem go dość dużo, o czym pamięta mój ojciec. Z czasem jednak się wypaliłem, a ta elekcja miała dać mi powera.

Zresztą i tak większość jest za moim bratem sądząc po wypowiedziach, tak więc...
Chorąży Płocki

Obrazek

Rotmistrz
Rotmistrz

Postprzez Ksawery van Berden » 12 lip 2018, 23:08

Bardzo ciekawa inicjatywa. W pełni za nią się opowiadam :)

Zacni Waszmość Panowie,

jeśli do dnia jutrzejszego, do północy - nie zostanie zgłoszona żadna kandydatura, rozpoczniemy głosowanie. Jednocześnie powiadam, ażeby wszyscy niezdecydowani jeszcze co do udziału w elekcji - swój akces zgłosili najpóźniej do tożsamej pory dnia jutrzejszego. Co ważne, ci z Panów Braci, którzy zapowiedzieli opuszczenie sejmu - mają do tej pory okazję potwierdzić, że w jego obradach uczestniczyć będą. W innym wypadku, ponowne przystąpienie może nie być możliwym, abyśmy wszyscy wiedzieli, ilu z Waszmości stanowi o większości :)
/-/ prof. Ksawery arcybiskup van Berden
Prymas Rzeczypospolitej Obojga Narodów
książę warmiński, arcybiskup gnieźnieński, biskup wileński

Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji
Wielki Inkwizytor
Iuris Professor

Obrazek

Medale: 1
Krzyż Monarchii II (1)

Postprzez Jan Lubomirski-Dostojewski » 13 lip 2018, 15:52

Będę uczestniczył w dalejsz części sejmu.
Jan Lubomirski- Dostojewski
Herbu Wąż
Pułkownik w Szeregach Doborowej Jazdy Koronnej
Członek Pocztu Hetmańskiego
Kasztelan kijowski
Komisarz Miast Królewskich
Miecznik
Komtur toruński
Komtur grudziądzki
Obrazek

Pułkownik
Pułkownik

Gwiazda Ukrainy (1)
Gadu-Gadu: 53925068

Postprzez Daniel January von Tauer-Krak » 13 lip 2018, 20:38

Ja zaś chciałbym zgłosić rezygnacje. Tak więc jedyną kandydaturą jest kandydatura mojego brata.
Chorąży Płocki

Obrazek

Rotmistrz
Rotmistrz

Postprzez Stanisław von Tauer » 13 lip 2018, 21:29

Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Ja zaś chciałbym zgłosić rezygnacje. Tak więc jedyną kandydaturą jest kandydatura mojego brata.

Bracie!
Niezwykle smutno mi z tego powodu. Choć omawialiśmy to już na PW, prosiłbym Ciebie o ponowne zastanowienie się nad tą sprawą i rozważenie decyzji o swojej rezygnacji. Żywię nadzieję, że te wydarzenia nie odbiją się na naszych relacjach, ani twej aktywności w mikroświecie.
/-/ Stanisław von Tauer
Syn Sebastiana von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Minister Księstwa Urbino
Wojewoda Łęczycki
Stolnik ruski

Obrazek

Pułkownik
Pułkownik

Medale: 8
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Gwiazda Oficerska (1)
Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Sebastian von Tauer » 13 lip 2018, 22:19

Smuci mnie ta rezygnacja tak, że aż nie wiem co napisać. Jedyne, co mogę, to mieć nadzieję, że nie wpłynie to na relacje w naszej rodzinie i całej Rzeczypospolitej.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Hetman Wielki
Wojewoda Inowrocławski
Wojewoda Poznański
Podkomorzy Wielki

Obrazek

Hetman Wielki
Hetman Wielki

Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego III (1)
Krzyż Za Wiarę i Ojczyznę (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Postprzez Ksawery van Berden » 14 lip 2018, 01:03

Daniel January von Tauer-Krak napisał(a):Ja zaś chciałbym zgłosić rezygnacje. Tak więc jedyną kandydaturą jest kandydatura mojego brata.

Jaśnie Markizie, czy aby na pewno podtrzymujesz Waszmość tę decyzję? Zastanów się przeto, byś nader raptownie sprawy nie rozważył. Wszyscy bowiem chcielibyśmy, abyś pozostał w swoich intencjach wobec Rzeczypospolitej :)
/-/ prof. Ksawery arcybiskup van Berden
Prymas Rzeczypospolitej Obojga Narodów
książę warmiński, arcybiskup gnieźnieński, biskup wileński

Prefekt Kongregacji Świętej i Powszechnej Inkwizycji
Wielki Inkwizytor
Iuris Professor

Obrazek

Krzyż Monarchii II (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sejm Elekcyjny