Wnioski o nobilitację

Miejsce składania wniosków do Jego Wysokości

Wnioski o nobilitację

Postprzez August V » 23 paź 2018, 14:11

Wypełniając postanowienia KSW 4/2018 o podziałach w szlachcie, otwieramy niniejszy wątek, do składania wniosków o nobilitację przeznaczony.

O obywatelstwo Rzplitej, które jest równe szlachectwu, można ubiegać się po uprzednim spędzeniu przynajmniej 21 dni w stanie mieszczańskim. Żeby zostać mieszczaninem natomiast, wniosek w tymże wątku złożyć należy.

Po uzyskaniu nobilitacji, zgodnie z prawem, nowonobilitowany przynależy do Młodej Szlachty, zwanej szaraczkową. Po trzech miesiącach aktywności zaś, włączony on zostaje w poczet szlachty właściwej, posiadającej pełnię praw i przywilejów. O włączenie do grona szlachty właściwej nie trzeba składać wniosków, warto jednak przypomnieć o konieczności zmienienia swojego statusu królowi bądź innemu administratorowi.
(-) Jego Królewska Mość August V, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski etc. etc. etc.

ObrazekAvatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 8
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Kancelaria Królewska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości