Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Karol Radziwiłł » 30 gru 2015, 16:30

Mikołaj Hrychowicz napisał(a):Grubą przesadą jest też użycie określenia "terminator" względem osoby Jego Królewskiej Mości. Czy podczas elekcji JKM oczerniał któregoś z kandydatów do korony lub umniejszał jego walory ? A może prowadził jakieś inne działania celem eliminacji swych konkurentów ? Myślę że nikt królowi tego zarzucić nie może. Skąd zatem takie porównanie ?


Zbyt daleko idące wnioski, Mości Panie. Książę Kosma takich słów nie wypowiedział. Biorąc pod uwagę słowa, które rzeczywiście z jego ust padły ,,Ale Szlachta kreowała z niego "terminatora", że z zna się na wojsku i w przeciwieństwie do innych kandydatów, może zaoferować (mimo ubogiego, wręcz ogólnikowego programu) RON więcej. I skoro startuje z pułapu "terminatora" ja go tak oceniam i nie mam dla nie go żadnej taryfy ulgowej" można dojść do wniosku, iż używając słowa ,,terminator" książę miał na myśli kogoś, kto jest już, kolokwialnie mówiąc, otrzaskany z panującą w Rzeczypospolitej atmosferą, co oczywiście było prawdą i w dużej mierze przyczyniło się do wygranej obecnie nam panującego.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 30 gru 2015, 17:58

Tak, tak być może Wasza Książęca Mość ma rację, że mój wniosek zbyt daleko idzie. Jednak w ten sposób można dokonać interpretacji i wytłumaczenia wszystkiego co powiedział książę Cosma Pedro de Médici. Jednak jak książę pozostaje przy swoich opiniach, tak ja pozostanę przy swoich. To nie szlachta wykreowała von Tauera "terminatorem", a książę Kosma w swojej opinii. Wasza Książęca Mość ma w Rzeczpospolitej dłuższy staż od Jego Królewskiej Mości i klimat naszego kraju czuje równie dobrze a może i lepiej, mimo to nikt Waszej Wielmożności w ten sposób by nie określił i tego jestem pewny.

Rozumiem jednak księcia Cosmę. Zaangażował się w elekcje maksymalnie jak mógł. W zasadzie żaden z kandydatów nie podjął tyle trudu co książę, a mimo to przegrał z kandydatami według niego dużo gorzej się prezentującymi, otrzymując zaledwie jeden głos. Taka porażka boli i niesie rozgoryczenie co poniekąd usprawiedliwia wyrażane opinie. Powinien jednak wziąć pod uwagę, że jego niepowodzenie w elekcji jest w dużej mierze związane z brakiem ściślejszych związków z Rzeczpospolitą, co było podnoszone w dyskusji, a co zupełnie lekceważy. Tym czasem, szlachta tak Korony jak i Litwy postawiła na osobę którą zna, nie zaś na roztaczane obietnice pięknej przyszłości. Myślę że jest to pewna wskazówka na przyszłą elekcję dla kandydatów do korony z poza granic Rzeczpospolitej, co warto bliżej poznać kraj i ludzi zanim stanie się do elekcji. :)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Karol Radziwiłł » 30 gru 2015, 19:33

Idealna konkluzja, Mości Panie. :) Myślę też, że ta elekcja była dobrym sprawdzianem odpowiedzialnego wyboru króla. Wybór padł na kandydata znającego dobrze Rzeczpospolitą, współtworzącego od dawna Jej klimat, a nie na świeżego przybysza. Jednocześnie Rzeczpospolita nie stała się areną walk między stronnictwami, tak jak było to w realnej Ojczyźnie Szlacheckiej. Sprawdzian ten zaliczyliśmy pozytywnie. ;)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Sebastian von Tauer » 31 gru 2015, 00:44

Zaprawdę ciekawe są te wypowiedzi, zarówno Skarlandczyków, jak i wasze :D Co do początku mojego panowania: według mnie nie jest tak dobrze, jak być mogło. Sprawy koronacji komentować nie zamierzam, aczkolwiek mogę już powiedzieć że odbędzie się ona 3 stycznia o godzinie 21, prosilibyśmy zatem xięcia Karola o przygotowanie zaproszeń :D

Zastanawia mnie jedno... niefortunne imiona, może ktoś przybliży mi tą kwestię, bo nie bardzo rozumiem? ;)
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4937
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Henryk Mikołaj Hrychowicz » 31 gru 2015, 10:13

Wasza Królewska Mość, podejrzewam że tego nikt nie wie po za księciem de Médici. Można jedynie się domyślać, że właściwsze byłoby Cosma Pedro I ;)



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 3417
Dołączył(a): 15 sty 2015, 08:12
Lokalizacja: Halicz
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari I (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego III (1) Medal Wojska (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Sebastian von Tauer » 31 gru 2015, 12:38

Ha, pewnie słuszne są wasze przypuszczenia, mości panie podskarbi! :lol:
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4937
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Karol Radziwiłł » 31 gru 2015, 13:53

Sebastian January I napisał(a): mogę już powiedzieć że odbędzie się ona 3 stycznia o godzinie 21, prosilibyśmy zatem xięcia Karola o przygotowanie zaproszeń :D


Czy jest ktoś zdolny i posiadający czas do wykonania zaproszeń w formie grafiki? Ja niestety nie posiadam takich umiejętności, więc przygotowane przeze mnie zaproszenia będą miały formę zwykłego tekstu. Proszę o szybki odzew. Czekam do jutra.
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Sebastian von Tauer » 31 gru 2015, 14:08

Przepraszam, że tak późno o tym informuję, jednakże chciałem być pewny daty koronacji, żeby jej znów w ostatniej chwili nie odwoływać.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4937
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Dyskusja o Vaarlandzie i Antyrze.

Postprzez Marek Wiktorowicz » 03 sty 2016, 18:38

Mnie nieco dziwi, że książę Kosma tak zdecydowane oceny wypowiada po tak krótkim czasie panowania naszego króla, ale racja, ma prawo do własnej opinii. Słowa jego dodatkową motywacją winny być dla Jego Królewskiej Mości :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości