Znalezione w internecieZnalezione w internecieMaurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, baron Pesaro Hetman Wielki, wicekról Nowej Kurlandii, arcybiskup Jerozolimy. wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Znalezione w inernecieTo bardzo ciekawe źródło naszej starszej literatury (nawet jeśli to tylko fragmenty). Szkoda, że nikt nie pokusiłby się o wydaje takiej antologii, bo, prawdę mówiąc, nie lubię czytać książek na ekranie.
![]() (—) August Medycejski książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki, książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim
Re: Znalezione w inernecieCo Mości Panowie powiecie otych mapach: zacne źródło wiedzy czy raczej nie?
Maurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, baron Pesaro Hetman Wielki, wicekról Nowej Kurlandii, arcybiskup Jerozolimy. wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Znalezione w inernecieBardzo dobrze zrobione mapy
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie Wojewoda Inowrocławski Sędzia Grodzki ![]()
Re: Znalezione w internecie![]() Nie mogłem się nie podzielić tym znaleziskiem. Maurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, baron Pesaro Hetman Wielki, wicekról Nowej Kurlandii, arcybiskup Jerozolimy. wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Znalezione w interneciePrędzej pasowałoby XVII wiek wyrzucić, moim skromnym zdaniem
Maciej Zasławski
Re: Znalezione w interneciePanie Macieju, rzecz w tym, że dowcip polega na tym, że jeśli nie będziemy znali historii, to będziemy zmuszeni ją powtarzać, a XVII - wiecznych wojen i niszczenia Rzeczypospolitej kolejny raz przeżywać byśmy raczej nie chcieli.
EDIT. Poza tym, zapraszam Waszmościa do włączenia się w życie naszej Rzeczypospolitej. Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz Wojewoda brzeskolitewski regimentarz wojsk litewskich asystent na Wydziale Nauk Mikronacyjnych UK
Re: Znalezione w inernecie
Jeśli chodzi o dobre mapy, to jak najbardziej polecam http://polski.mapywig.org/news.php. Można tam znaleźć także mapy starsze (chyba?) , choć przede wszystkim są tam mapy XX - wieczne, a także XIX -wieczne. Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz Wojewoda brzeskolitewski regimentarz wojsk litewskich asystent na Wydziale Nauk Mikronacyjnych UK
Re: Znalezione w interneciehttp://castles3d.pl/
Multimedialne rekonstrukcje niektórych polskich (a częściej krzyżackich) zamków + Crac des Chevaliers + jakowaś forteca krzatów. Z tego co rozumiem dostępna była jakaś aplikacja do zwiedzania poszczególnych zamków w trybie wolnej kamery, ale linki powygasały albo potrzeba jakichś przestarzałych pluginów. Zostały jednak screeny. Szkoda że projekt porzucony (ostatni wpis: 2015), ale ogląda się to miło. (-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba, miecznik wołyński, gubernator Santa Maria, pan na Łucku.
Re: Znalezione w interneciehttp://regionyhistoryczne.exgeo.pl/
Opracowanie regionów historycznych I Rzeczypospolitej, są nawet szczegółowe mapy niektórych województw. (-) kadm. Hubert Mikołajowic Szablarczyk - Hrychowicz herbu Godziemba, miecznik wołyński, gubernator Santa Maria, pan na Łucku.
kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska Kto przegląda forumUżytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości |
||