Ekonom poszukiwany

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Ekonom poszukiwany

Postprzez Sebastian von Tauer » 14 sty 2023, 12:03

Do karczmy wpadli pachołkowie pana von Tauera, przynosząc pismo takowe:

Panowie bracia!
Sławetni mieszczanie!

Jako iż starość daje mi się we znaki, coraz trudniej mi jest samodzielnie majątkiem sporym zarządzać. Przeto poszukuję ekonoma, który mógłby nad majątkiem mym i skarbcem pieczę trzymać. Nie musi to być osoba dobrze urodzona, liczy się przede wszystkim sumienność. Do obowiązków ekonoma należeć będzie comiesięczne pobieranie zysków z majątków, a także rozwój majątków i wojsk poprzez dokupowanie nowych majątków.
Dla osoby chcącej zostać ekonomem oferuję możliwość zamieszkania w dowolnie wybranym spośród miast i wsi do mnie należących oraz 1/10 comiesięcznych zysków, po odliczeniu lafy dla wojsk prywatnych, czyli - na ten moment - kilkadziesiąt tysięcy DPL. Oczywiście wraz z rozwojem majątków i kwota stanowiąca 10% będzie się zwiększać.

/-/ Sebastian xiążę von Tauer


Po odczytaniu pisma od księcia pachołkowie jego zasiedli przy ławie, oczekując na zgłoszenia chętnych do podjęcia się trudu.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Ekonom poszukiwany

Postprzez Tymoteusz Dostojewski » 15 sty 2023, 20:36

Ja mogę zostać. Chętnie podziałam.
Tymoteusz Dostojewski herbu Radwan odmiana Dostojewski
Wojski mścisławski
Pan na Bobrujsku




Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 412
Dołączył(a): 21 wrz 2021, 19:47
Lokalizacja: Bobrujsk
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pocztowy

Re: Ekonom poszukiwany

Postprzez Sebastian von Tauer » 16 sty 2023, 13:36

Wysłałem list do pana.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Ekonom poszukiwany

Postprzez Adriano Vittorino » 16 sty 2023, 13:55

Tymoteusz Dostojewski napisał(a):Ja mogę zostać. Chętnie podziałam.


Heh, pewnie równie skuteczne co zarządzanie Bankiem Książęcym :D
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Ekonom poszukiwany

Postprzez Adriano Vittorino » 16 sty 2023, 13:58

Sebastian von Tauer napisał(a):Do karczmy wpadli pachołkowie pana von Tauera, przynosząc pismo takowe:

Panowie bracia!
Sławetni mieszczanie!

Jako iż starość daje mi się we znaki, coraz trudniej mi jest samodzielnie majątkiem sporym zarządzać. Przeto poszukuję ekonoma, który mógłby nad majątkiem mym i skarbcem pieczę trzymać. Nie musi to być osoba dobrze urodzona, liczy się przede wszystkim sumienność. Do obowiązków ekonoma należeć będzie comiesięczne pobieranie zysków z majątków, a także rozwój majątków i wojsk poprzez dokupowanie nowych majątków.
Dla osoby chcącej zostać ekonomem oferuję możliwość zamieszkania w dowolnie wybranym spośród miast i wsi do mnie należących oraz 1/10 comiesięcznych zysków, po odliczeniu lafy dla wojsk prywatnych, czyli - na ten moment - kilkadziesiąt tysięcy DPL. Oczywiście wraz z rozwojem majątków i kwota stanowiąca 10% będzie się zwiększać.

/-/ Sebastian xiążę von Tauer


Po odczytaniu pisma od księcia pachołkowie jego zasiedli przy ławie, oczekując na zgłoszenia chętnych do podjęcia się trudu.


Życzę JOX powodzenia. Swego czasu też szukałem ekonoma/zarządcy za dobre wynagrodzenie ale na szumnych deklaracjach pewnego waszmości się skończyło.
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 648
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Ekonom poszukiwany

Postprzez Konrad Radziwiłł » 16 sty 2023, 16:16

Mosc Xsiaze Urbino, mamy zarządcę banku, gdyż ja z tym dać rady nie dałem, jednakże znikoma jest zarzadcy aktywnośc.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 1294
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości