Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesznika

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 lut 2023, 17:20

Pan mów za siebie. Zapowiedziałem, że konta Potockiego będą po prostu usuwane, jak jego drugie kotno Friedricha i tego się trzymać będę.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 09 lut 2023, 17:52

Mnie chodzi nie tyle o samo usunięcie, co zrobienie tego w gwałtownym i natychmiastowym trybie.

Rozumiem że podejrzenie było uzasadnione, jednakże czy to wystarcza? Moim zdaniem, jest też pewne prawdopodobieństwo, że utraciliśmy mieszkańca, i to bez wyroku sądowego w tej konkretnej sprawie. Wiem, że jest to trudna kwestia, bo trudno ze stuprocentową pewnością to stwierdzić. Tym niemniej trzeba to robić z dużą ostrożnością. I pytanie jest też, w którą stronę chcemy przesunąć tę granicę. Lepiej, żeby wyrzucić podejrzanego nawet jeśli jest niewinny i stracilibyśmy mieszkańca czy lepiej ryzykować tym, że kloner działa w kraju?

Co do tej sprawy, ja widzę różnicę między kasowaniem kolejnego konta pana Potockiego a kasowaniem konta o to podejrzanego, po pospiesznym dochodzeniu i bez kontaktu z właścicielem konta.

Prawda, były ku temu przesłanki, tylko wydaje mi się, że to zaszło zbyt szybko.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 lut 2023, 18:17

Mam czasem wrażenie, że i sztab ekspertów wraz ze swymi opiniami byłby dla pana niewystarczającym dowodem, bo i tak znalazłby pan coś, do czego można by mieć wątpliwości...
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 09 lut 2023, 19:14

Być może, niestety taki trochę jestem. :-/

Aczkolwiek tutaj podkreślam już nie tyle kwestię słuszności, a metodę tego przeprowadzenia, czyli stosunkowo gwałtowną i dosyć arbitralną. I uważam że na przyszłość należy wykazać większą ostrożność w stwierdzaniu takich rzeczy, zwłaszcza jeśli uważa się, że nie potrzeba do tego wyroku sądowego.

I takie jest moje zdanie, nie ma chyba co dalej ciągnąć tej dyskusji. Na przyszłość zaś, znów podkreślam, moim zdaniem trzeba wykazywać większą ostrożność wobec podejrzeń o kloning.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 10 lut 2023, 12:38

Przeglądałem teraz panel administracyjny. I tak odnosząc się do dawnej sprawy pana Michała, kiedy to nastąpiło nielegalne przejęcie konta, jak sądziłem, Enrique Sancheza Oviedo, to jak wynika z tego co tam widzę, to dawniej to konto należało do postaci Klemensa Michała Czaczkowskiego. I zakładając że to prawda i że to ta sama osoba, to zmarł on w 2019 roku: https://forum.rotria.pl/showthread.php? ... 0#pid13670. Czyli jest prawdopodobieństwo, że ten dawny prawdziwy Enrique to nie był żaden Enrique, lecz Klemens Michał Czaczkowski. I on zresztą zmarł przed nielegalnym przejęciem jego konta w Rzeczypospolitej (rzecz jasna, nie jest to usprawiedliwienie). Ale to tak na marginesie, trochę w ramach ciekawostki, a trochę jednak w ramach wyjaśnienia.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości