Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesznika

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Sebastian von Tauer » 30 sty 2023, 10:34

Konrad Radziwiłł napisał(a):Ja tak jeszcze myślałem a propos v-kosciola, może najlepiej byłoby "zalozyc" że jest i zostawić, nie poruszać żadnych wątków, aby do żadnej profanacji nie doszło.


Nie bądźmy świętsi od papieża. Zaraz zaczniemy doszukiwać się profanacji w tym, że Meksykanie synów swych nazywają Jesus... Doszukiwanie się profanacji w opisach w Internecie to tak, jakby mieć pretensję do filmu, na którym przedstawiona jest msza święta.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 30 sty 2023, 19:21

Sebastian von Tauer napisał(a):W ogóle, a'propos kościoła: może założymy własny? Myślałem od dawna nad tym i wydaje mi się, że główny błąd, który popełniamy, to założenie, że potrzebujemy realnych ludzi do odgrywania mikronacyjnych kapłanów. A przecież większość działalności okołokościelnej jest typowo fabularna, budujemy kościoły, w których zakładamy że służą wirtualni kapłani, pan, panie Michale opisuje różnorakie uroczystości nie będąc obecnie kapłanem itd. itp.
Może zatem założyć kościół w pełni wirtualny? Którego głową jest papież przebywający w Rzymie, poza RON, którego hierarchowie - biskupi, kardynałowie, i zwykli prezbiterzy po prostu żyją jako wirtualni mieszkańcy RON? I tak tego kościoła głównie potrzebujemy do spraw fabularnych.
Oczywiście możemy też założyć, że jak kiedyś do RON przybędzie ktoś, kto chce być kapłanem, może bez problemu nim zostać w ramach naszego kościoła jako kapłan nie-wirtualny, awansować w hierarchii kościelnej niczym szlachcic w ziemskiej itd? Co panowie na to?
Rzecz jasna trzeba by to dobrze obmyślić i odpowiednie statuty napisać, czym sam mogę się zająć.


Interesująca to kwestia.

1. Uważam, że można by to rozważyć.
2. Należy mieć na uwadze, że jesteśmy nie tylko mikronacją, ale i pewnego rodzaju rekonstrukcją historyczną. Istnienie Rzymu i Kościoła katolickiego jest z tym spójne.
3. Czy na pewno należy coś ogłaszać czy ustanawiać? Można by po prostu już uznać, że tak wygląda rzeczywistość i że tak już jest.
4. Kolejna kwestia jednak brzmi, jak by wyglądało ustanawianie biskupów, kapłanów itd. Prymasa też powinniśmy mieć. Tak więc jakieś struktury są potrzebne.
5. Warto tu też pomyśleć, kto będzie koronował nowowybranego króla? Biskup rotryjski? Inny biskup? Co z tym należałoby zrobić?




Książę Adriano Vittorino zabrał głos w Rotrii:

https://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=3201




Expose Sekretarza Stanu kard. Ametysta Faradobusa:

https://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=3200

I fragment dotyczący Urbino:

W rozpoczynającym się sporze z Rzecząpospolitą widzę (wychodząc nieco poza ramy narracji) motor do aktywności. Pojawiają się emocje, napięcia i element gry. Do celu w postaci odzyskania rodzimego Urbino powinniśmy dochodzić w taki sposób, aby jak najbardziej skorzystało na tym nasze państwo. W mojej perspektywie ciekawa droga jest w tym przypadku ważniejsza niż jak najszybsze dotarcie do punktu końcowego.



I tak sobie myślę, że może Rotryjczycy inaczej do tego sporu podchodzą. Oni chcą aktywności. Dążą do uzyskania swoich celów. Nie jest powiedziane, że osobiście są do nas źle nastawieni. Może jednak taką mają narrację i chcą, by był to element funkcjonowania Państwa Kościelnego w najbliższym czasie.
Czy takie działanie można obiektywnie potępić, trudno mi powiedzieć.
Patrząc zaś od naszej strony, wygląda to na wywoływanie konfliktu. Może jednak oni nie postrzegają tego w takich kategoriach jak nasza opinia publiczna, tylko patrzą na to przez pryzmat aktywności i narracji. A konflikt może przynosić aktywność i ciekawą narrację.
Jednakże z naszej perspektywy wyglądało to źle.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Sebastian von Tauer » 30 sty 2023, 19:49

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):I tak sobie myślę, że może Rotryjczycy inaczej do tego sporu podchodzą. Oni chcą aktywności. Dążą do uzyskania swoich celów. Nie jest powiedziane, że osobiście są do nas źle nastawieni.


Ja już sił nie mam na te dyskusję z panem, skomentuję to tak:

Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 31 sty 2023, 14:02

Wielmożni Panowie
Przypomnijcie sobie Panowie, jak walczyłem, o to, żeby Prymas był Inter Rex,
ale teraz popieram zdanie Ks. Sebastiana, powinniśmy zerwać stosunki dyplomatyczne z Rotrią.
Traktować ją jako zwykłe państwo i nie przejmować się.

Jeżeli władza w Rotrii będzie chciała ponownie nawiązać z RON stosunki, OK, ale na równych prawach

W sprawie Kościoła, na razie nie będę się wypowiadał, aby nic nikomu nie narzucać. Mam nadzieję, że nowy Kościół będzie współpracował z Zakonem.
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3474
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Sebastian von Tauer » 01 lut 2023, 13:02

Mości Panowie,

oto projekt kościoła: viewtopic.php?f=4&t=6908
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Krzysztof Windsor » 01 lut 2023, 14:47

Tymoteusz Dostojewski napisał(a):Popieram takie rozwiązanie.

Popiera? A czy to czasem nie jest sprzeczne z Rotrią w której jest Pan biskupem?

Swoją drogą jak już mówiliśmy z chęcią Kościół Powszechny Pollinu się zaopiekuje, w zasadzie można byłoby dołączyć zachowując pewne autonomie - tu już do abp Piwskiego - on jest osobą decyzyjną.

A w ogóle to Łotryjska Zgraja swoje plany wobec RON omawia już nieco szerzej... Trochę przykra jest taka próba zaktywizowania państwa.
(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 01 lut 2023, 15:31

Sebastian von Tauer napisał(a):
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):I tak sobie myślę, że może Rotryjczycy inaczej do tego sporu podchodzą. Oni chcą aktywności. Dążą do uzyskania swoich celów. Nie jest powiedziane, że osobiście są do nas źle nastawieni.


Ja już sił nie mam na te dyskusję z panem, skomentuję to tak:



Haha, jest w tym trochę racji...

Miałem akurat na myśli, że może to wszystko w celach narracyjnych.
Ale w sumie już nie wiem. Nie za dobrze to wygląda.


To, co się teraz w Rotrii dzieje, to jest już niepoważne... I jakie oskarżenia wobec nas wysuwają.

A miałem ich jeszcze niedawno za przyjaciół i to w sumie w tym najprzykrzejsze, że tak to obecnie wygląda. No cóż.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Adriano Vittorino » 01 lut 2023, 15:51

Myślę, że należy porozmawiać z innymi państwami i nałożyć sankcje na Rotrię.
Zerwać stosunki i olać, niech się kiszą we własnym sosie.
Kasować ich posty u nas bez zastanowienia. Zbanować wszystkich rotryjczyków.

Od dłuższego czasu myślę nad przeniesieniem Urbino bliżej RON, na wolne ziemie.
Potrzebuję jednak pomocy dyplomatycznej ze strony RON zgodnie z unią.

Ale z tymi sprawami poczekajmy do wyboru króla i zwołania sejmu.
Adriano Vittorino Zep
Książę Urbino
Stolnik kaliski
Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 657
Dołączył(a): 27 lip 2011, 08:23
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 37354723
Wykształcenie: dr net.

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Konrad Radziwiłł » 01 lut 2023, 15:55

Przeniesienie Urbino bliżej RON, na bezpieczniejsze ziemie ma sens. Można też wtedy np powiększyć powierznie lub prowadzić bezpośredni handel z RON, możliwości jest dużo więcej, a przede wszystkim bezpieczeństwo Urbino.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 1361
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Rozliczenie z przeszłością czyli spowiedź starego grzesz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 01 lut 2023, 16:32

Chyba że będzie wilk syty i owca cała, kiedy Urbino zostałoby sklonowane, tamten teren by przejęła Rotria jako swą część, a to Urbino przeniosłoby się bliżej nas?

Cóż, może to trochę ustępowanie przed żądaniami, ale może jest to rozwiązanie?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3413
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości