Wieści z Sarmacji

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Krzysztof Windsor » 10 sie 2022, 08:56

Turniej Rycerski w Everrun!
Ogłoszono oraz wytłumaczono zasady rozgrywki! Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia wątku. Do zobaczenia na polach Everrun już 15 sierpnia o godzinie 20:00! (Sarmacki Discord #sarmacki-multiplayer).
(-) abp. Krzysztof Windsor
Ambasador Księstwa Sarmacji


ObrazekAvatar użytkownika
Duchowny
Duchowny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Krzysztof Windsor » 09 wrz 2022, 18:13

Obrazek


KOMUNIKAT PRASOWY
Służby Dyplomatycznej Jego Książęcej Mości

24 sierpnia Kanclerz Antoni Burbon-Conti wygłosił w Sejmie swoje sprawozdanie o stanie państwa. Po zakończonej mowie odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla niego, które przeszło wynikiem 4:1:0.

27 sierpnia odbyły się książęce zaślubiny. Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian poślubił Prześwietną Hrabinę Fatimę Marcjan-Chojnacką, która od tego dnia jest znana jako Jej Książęca Wysokość Księżna Małżonka Fatima Popow-Chojnacka.

3 września po długich debatach sejmowych oraz prób interwencji mniejszości Edelweiss, Książę podpisał nową Ustawę Sejmu o Finansach Publicznych, która została przyjęta przez wszystkich posłów. Obecnie trwają prace nad implementacją jej rozwiązań do systemu.

8 września Jego Książęca Mość złożył życzenia żołnierzom Książęcych Sił Zbrojnych z okazji ich święta, życząc im:
(...) aby w strukturach sarmackiej armii nigdy nie brakło pola dla Waszej inicjatywy oraz aktywności (...)
Również z okazji żołnierskiego święta podpisał Ustawę Sejmu o Książęcych Siłach Zbrojnych, która zastąpiła prawie 18-letni Dekret Księcia Sarmacji o Książęcych Siłach Zbrojnych. Za przyjęciem projektu głosowało 4 posłów, jeden się wstrzymał. Był nim autor odchudzonej i ostatecznie przyjętej wersji projektu - Wielmożny Severin Wicehrabia Le Droit, który w uzasadnieniu swojego głosu przeciw stwierdził, że zaproponowana książęca poprawka narzuca obowiązek organom kontroli publicznej, sprawdzanie przepisów prawa innych państw odnośnie stosunku ich obywateli do służby wojskowej.

Trwają konsultacje Rady Ministrów z obywatelami w sprawach zmian tantiem oraz nowych rozporządzeń wykonawczych, które wymienia nowa ustawa finansowa.

Przygotowania do v-Mundialu powoli dobiegają końca. Niedługo poznamy zwycięzców trzech konkursów, a także ujrzymy terminarz rozgrywek przed fazą pucharową.

W Vienbien JO Diuk Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek otworzył Saloon, który ma być miejscem między szczęściem, losem i umiejętnościami czyli hazardu.

W Everrun, Friedensberg oraz Angemoncie na centralnych budynkach opuszczono flagi do połowy masztów w bezprecedensowym akcie żałoby po śmierci pochodzącej z reala Królowej Elżbiety II.

Trwa akcja Dworu Książęcego pt. Tydzień z lennem 2.0. Wicehrabia Windsor-Windsachen oprowadził nas po swoim lennie, Friedensberg, przedstawiając lokalne obiekty warte uwagi. Następnymi lennikami po nim, którzy wezmą udział w akcji są Markiza Raven, Wicehrabina Windsachen i Diuk Vilarte von Hippogriff.

Wicehrabina Windsachen uruchomiła lenny projekt pt. "Opowieści z Everrun", który pokazuje prawdziwe, a zarazem skryte życie mieszkańców Everrun...

W Hasselandzie toczy się debata o tytulaturze i kolejach.

W Starosarmacji na urząd Marszałka Sejmiku wybrano Markiza Surmę, który od razu rozpoczął pracę, kończąc formalności związane z debatą o zmianach w przepisach ws. lokacji.
(-) abp. Krzysztof Windsor
Ambasador Księstwa Sarmacji


ObrazekAvatar użytkownika
Duchowny
Duchowny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Krzysztof Windsor » 27 wrz 2022, 19:04

Obrazek

W Księstwie Sarmacji ostatnio przypadł 500. dzień panowania Jego Mości Arkadiusza Maksymiliana. Z tej okazji odbyły się uroczystości na Discordzie, gdzie tradycyjnie przemawiano czy prowadzono luźne rozmowy. Dla uczestników spotkania została przygotowana specjalna gra w formie mini teleturnieju. Oprócz tego monarcha wręczył wsie lenne. Arkadiusz Maksymilian tego dnia otrzymał wiele prezentów oraz życzeń – m.in.: własny szybowiec, emisję specjalnego znaczka od rządu, a także uchwałę Sejmu, w której parlamentarzyści podziękowali mu za dotychczasową służbę.

Z inicjatywy Diuka Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka ponownie możemy spędzić jesienne dni na grzybobraniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych grzybiarzy z całego mikroświata!

Odbyło się nieoficjalnie referendum konsultacyjne, które miało na celu pomóc w napisaniu m.in. nowego Kodeksu Sprawiedliwości czy nowej ustawy o prefektach. Pod tym linkiem można zapoznać się z wynikami.

W Sejmie trwa debata nad dwoma projektami. Pierwszy to Projekt Ustawy o obywatelstwie, natomiast drugi to Projekt Kodeksu Sprawiedliwości. Autorem projektów jest Poseł Severin le Droit.

Nastąpiła zmiana Marszałka Dworu Książęcego. Książę odwołał dotychczasową Marszałek Wicehrabinę Anastasię Windsachen. Zastąpiła ją Jej Książęca Wysokość Fatima Popow-Chojnacka, książęca małżonka, która w przeszłości obejmowała już urząd Marszałka Dworu.

Z inicjatywy Damiano Windsachena oraz Luisa Adonju powstał Mikronacyjny Instytut Astronomiczny, który ma na celu zrzeszanie osób z całego mikroświata interesujących się v-kosmosem. Odbywa się właśnie pierwsza konferencja w mieście Bazylea. Zapraszamy!

17 września rozpoczął się XXIII v-mundial, którego gospodarzem jest Księstwo Sarmacji. Zapraszamy do specjalnego działu, gdzie m.in. można śledzić wyniki drużyny, podyskutować czy obstawić mecze.

Królestwo Hasselandu przyjęło nową ustawę o finansach publicznych.

Książęcej Siły Zbrojne ponownie reaktywowały Służbę Dyżurną. Również pojawiły się artykuły napisane przez żołnierzy w Żołnierzu Sarmackim, czy w Wieściach z poligonu. Celem KSZ jest ponowne uaktywnienie wojska.
(-) abp. Krzysztof Windsor
Ambasador Księstwa Sarmacji


ObrazekAvatar użytkownika
Duchowny
Duchowny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Księstwo Sarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron