Wieści z Sarmacji

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Santiago Vilarte » 28 mar 2023, 22:21

Obrazek
Santiago Vilarte von Hippogriff
Lord Szambelan Królestwa HasselanduAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 27
Dołączył(a): 08 lip 2021, 21:55
Lokalizacja: Angemont
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Fatima Popow-Chojnacka » 03 kwi 2023, 12:01

29 marca Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian świętował swoje 8. v–urodziny. Z tej okazji wieczorem odbyło się urodzinowe spotkanie na Discordzie podczas, którego uczestnicy grali w zaplanowane gry oraz prowadzili ożywione rozmowy. Książe również nadał medale za aktywność wykazaną w ostatnim kwartale.

W ostatnim czasie Książę Arkadiusz Maksymilian dokonał zmian na urzędzie Kanclerza Księstwa Sarmacji. Odwołany został Benajmin baronet Romanow, zaś na jego miejsce monarcha powołał Jaśnie Oświeconego Santiago diuka Vilarte von Hippogriffa.

Nowy szef rządu Santiago Vilarte von Hippogriff przedstawił projekt nowelizacji ustawy o prefektach w sprawie cen znaczków.

Parlament przyjął ustawę o aktywizacji posłów, która m.in.: rozszerza możliwości wygaśnięcia poselskiego mandatu.

W Sejmie rozpoczęto nielegislacyjną debatę o zmianach konstytucyjnych ws. zmian w wyborze Kanclerza.

Nowym Prefektem Generalnym został Bazyli Izaak von Hohenburg.

Kanclerz ogłosił kolejny pomysł – ożywienie dawnej Bramy Sarmackiej w nowej odsłonie. Ogłoszono również możliwość zgłoszenia swoich propozycji dań do Karczmy. Rada Ministrów przedstawiła również propozycję pobierania opłat m.in.: za wylicytowane znaczków.

Zgromadzenie Krajowe Hasselandu rozpoczęło debatę nad ustanowieniem świąt państwowych w Królestwie.

W Sejmiku Koronnym Starosarmacji trwa debata nad projektem o podatkach i opłatach prowincjonalnych. A wcześniej opublikowano nowy Dekret Namiestnika o obywatelstwie Starosarmacji.

Sarmacka Akademia Nauk przyjęła uchwałę o symbolach uczelni. Serdecznie zapraszamy każdego mikronautę do rozpoczęcia studiów lub zasilenia kadry naukowej. Uczelnia chętnie rozpocznie współpracę z różnymi naukowcami!

W prasie możemy dowiedzieć się co słychać na wojskowym poligonie, o zmianach na giełdzie, czy o pewnej sytuacji w Ferze..
( — ) Fatima Popow-ChojnackaAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 19
Dołączył(a): 07 lis 2022, 20:33
Wykształcenie: Mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Fatima Popow-Chojnacka » 18 kwi 2023, 23:17

Książę Arkadiusz Maksymilian zarządził wybory do Sejmu kolejnej kadencji. Głosowanie odbędzie się w pierwszy weekend maja – 6 i 7 maja.

Jego Książęca Mość powołał także nowego Marszałka Trybunału Koronnego, którym został Jaśnie Wielmożny Markiz Severin le Droit.

Sejm przyjął nowelizację ustawy o prefektach ws. znaczków. Nowe przepisy m.in.: pozwalają innym osobom przeprowadzenie licytacji znaczków czy ustalono nowy próg ceny wywoławczej.

W ostatnich dniach Starosarmacja zyskała dwa nowe dekrety – o podatkach i opłatach prowincjonalnych oraz o dofinansowaniach prowincjonalnych. Jest to już ostatnia prosta, by zakończyć prawną część reformy prowincji.

Zgromadzenie Krajowe Królestwo Hasselandu przyjęło nowelizację konstytucji Królestwa. Od teraz, raz na cztery miesiące, mieszkańcy Królestwa będą debatować na temat stanu państwa.

Tradycyjnie zapraszamy do lektury sarmackiej prasy. Wśród ciekawych tytułów „Co by było, gdyby... cz. 1 Zderzenie komety z Pollinem” o tematyce kosmicznej autorstwa Luisa Adonju. Znajdzie się coś również dla kibiców sportu — artykuł Michała Michaelusa „Emocje do samego końca - Analiza Ekstraklasy przed ostatnią kolejką”, zaś z odrobiną historii zapoznamy się dzięki pracy nowego obywatela Pana Arega von Hippogriffa, który opisał dawne zwyczaje wielkanocne w Czarnolesie.
( — ) Fatima Popow-ChojnackaAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 19
Dołączył(a): 07 lis 2022, 20:33
Wykształcenie: Mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Fatima Popow-Chojnacka » 08 maja 2023, 11:13

W dniach 6-7 maja br. odbyły się wybory do Sejmu LXXVI kadencji. Spośród 7 kandydatów wybrano 5 osób, które zostaną posłami na rozpoczynającą się kadencję. Frekwencji wyniosła 23/49 (47%). Podczas tej kadencji w sejmowym gmachu zobaczymy: Santiago Vilarte von Hippogriffa, Fatimę Popow-Chojnacką, Filipa I Gryfa, Piotra de Zayma oraz Arega von Hippogriffa.
Trójka posłów to członkowie Partii Sarmackiej obecnego Kanclerza Santiago Vilarte von Hippogriffa. Szczegóły wyników pod tym linkiem. Ósmego maja posłowie złożą ślubowanie i rozpoczną oficjalnie swoją pracę.

9 maja będziemy obchodzić 2. rocznicę panowania JKM Arkadiusza Maksymiliana. Książe opublikował program obchodów oraz z tej okazji można mu zadawać pytania, na które potem odpowie w specjalnym artykule. Zachęcamy każdego mikronautę!

Rada Ministrów ogłosiła konkurs na najlepszy artykuł prasowy z zakresu finansów i/lub gospodarki. Można wygrać aż 40.000 lt! Zapraszamy do wzięcia udziału.

20 maja rusza 44. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych mikronautów do objęcia wolnych drużyn.

Senat Sarmackiej Akademii Nauk wybrał ponownie Antoniego Kacpra Burbon-Contiego na stanowisko Rektora. Zachęcamy wszystkich mikronautów do podjęcia studiów, zasilenia kadry naukowej lub podjęcia współpracy.

Zapraszamy do licytacji znaczków.

A w prasie możemy przeczytać artykuły o nowej rakiecie BAZTEKu dla fanów kosmosu, kradzieży łąki, czy o urodzinowej niespodziance dla Książęcej Małżonki.
( — ) Fatima Popow-ChojnackaAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 19
Dołączył(a): 07 lis 2022, 20:33
Wykształcenie: Mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Fatima Popow-Chojnacka » 15 maja 2023, 20:39

9 maja obchodziliśmy 2. rocznicę panowania Jego Książęcej Mości Arkadiusza Maksymiliana. W tym dniu mogliśmy m.in.: wziąć udział w specjalnym koncercie, zobaczyć okolicznościową wystawę w galerii, uczestniczyć w religijnym nabożeństwie, wpisać się do pamiątkowej księgi czy kupić okolicznościowy znaczek. Rocznica wstąpienia na tron aktualnego sarmackiego władcy to oficjalne święto państwowe.

Nowa kadencja parlamentu to również okazja do zmian w Radzie Ministrów, której dokonał Książę Arkadiusz Maksymilian. Nowym kanclerzem został Jego Książęca Wysokość Filip I Gryf, zaś w skład jego rządu wszedł ustępujący kanclerz JO Santiago Vilarte diuk von Hippogriff – tym razem obejmie on funkcje podkanclerzego i ministra finansów.

Jeśli chodzi o urzędowanie nowego rządu to dwie zapowiedzi: 17 maja (w środę) o godzinie 20:00 w Pałacu Książęcym nowa Rada Ministrów zostanie zaprzysiężona (jest to tradycyjne spotkanie, w którym rząd uroczyście rozpoczyna swoją pracę), zaś 21 maja (w niedzielę) o godzinie 19:00 kanclerz Filip I Gryf wygłosi w parlamencie sprawozdanie o stanie państwa.

Sejm wybrał swoje prezydium. Marszałkiem Sejmu została JKW Fatima Popow-Chojnacka, a Wicemarszałkiem Areg von Hippogriff.

Sejm zdążył już trochę popracować i przyjął nowelizację ustawy o prefektach ws. wydalenia, która wydłuża termin wydalenia cudzoziemca przez kanclerza, z trzech dni do siedmiu. Obecnie trwa debata nad projektem, który pozwala Radzie Ministrów na swobodne stworzenie swojego konta użytkownika. Na takim koncie byłyby majątek, który przeszedł na własność Rady Ministrów.

Również małe zmiany personalne w Trybunale Koronnym. Sarmacki organ sądownictwa powiększył się o jednego asesora — a został nim JKW Filip I Gryf.

Trochę z sarmackiej prasy: dla osób, które lubią tematykę kosmosu zapraszamy na wykład o czarnej dziurze oraz artykuł o teleskopie Stellaris Eye. Autorem tych pozycji jest Luis Adonju. Zaś dla fanów sportu — mała grafika od Piotra vel Bociana, jako zaproszenie do udziału w Sarmackiej Lidze Piłarskiej. Wróciły także "Ogłoszenia marszałkowskie", które podsumowują ostatnie dni w sejmie.

Trwają dwie dyskusje na temat zmiany nazwy państwa – Idea (Zjednoczonego) Królestwa Sarmacji oraz Wielkie Księstwo Sarmacji.

Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił harmonogram obchodów dwudziestej pierwszej rocznicy istnienia Księstwa Sarmacji. Obchody są rozłożone w czasie, lecz ich kulminacyjny moment przypadnie na weekend 26-28 maja. Natomiast główne obchody z udziałem władz na czele z Księciem Arkadiuszem Maksymilianem w niedzielny wieczór (28.05.) o godzinie 19:00. Zaproszenia imienne dla zagranicy – wkrótce!

Licytacje znaczków wciąż trwają. Tym razem Minister Finansów zaprasza na nowość – licytację "garażową" znaczków.
( — ) Fatima Popow-ChojnackaAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 19
Dołączył(a): 07 lis 2022, 20:33
Wykształcenie: Mgr net.

Re: Wieści z Sarmacji

Postprzez Fatima Popow-Chojnacka » 21 maja 2023, 11:40

Obrazek


Więcej informacji pod podanym linkiem:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1036&t=35296

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
( — ) Fatima Popow-ChojnackaAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 19
Dołączył(a): 07 lis 2022, 20:33
Wykształcenie: Mgr net.

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Księstwo Sarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość