PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Miejsce przechowywanie nieobowiązujących już dokumentów państwowych.

PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Ambroży Zamorski » 25 cze 2011, 19:30

Rozporządzenie Podkanclerskie
ws. rejestracji firm prywatnych

§ 1.
Na mocy powierzonego nam prawa ustala się wzór rejestracji firm prywatnych (załącznik 1).

§ 2.
Każda firma prywatna może posiadać nie więcej niż 2 właścicieli.

§ 3.
W przypadku, gdy firma posiada więcej niż jednego właściciela, firma musi posiadać jednego zarządcę odpowiedzialnego za nią i posiadającego kontrolę nad ruchomością firmy (sprzedaży jej osobom trzecim).

§ 4.
Właściciele posiadają kontrolę nad nieruchomością tejże firmy (sprzedaż produktów itp.).

§ 5.
Oferta nie może zawierać produktów nielegalnych lub też godzących w imię podmiotów politycznych i osób trzecich.

§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie wraz z udzieleniem kontrasygnaty przez Kanclerza Wielkiego.

(-)Ambroży Zamorski Podkanclerz Rzeczpospolitej Obojga Narodów



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 cze 2011, 15:52

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Henryk Horoch » 25 cze 2011, 20:32

Wydawało mi się, że sprawy gospodarcze leżą w kompetencjach Marszałka Wielkiego Rzeczpospolitej, a tym czasem proszę, byłem w błędzie. ;)
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Ambroży Zamorski » 25 cze 2011, 20:33

Mam stanowisko wiceministra Waszej Ekscelencji ;-).
Nie widzę by Ekscelencja wypowiedział stanowisko mojej osobie w swym rozporządzeniu ;-).



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 cze 2011, 15:52

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Henryk Horoch » 25 cze 2011, 22:00

Ja z kolei nie przypominam sobie bym zlecał przygotowanie i publikowanie jakichkolwiek dokumentów lub wystawił Panu pełnomocnictwa do wydawania rozporządzeń wedle własnego uznania bez konsultacji i mojej wiedzy. Jak by Pan nie zauważył, to jestem obecny i puki co pełnię swój urząd.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Ambroży Zamorski » 25 cze 2011, 22:08

"2) Spełnianie roli wiceministra w poszczególnych resortach, jeśli minister danego resortu nie stwierdzi inaczej.
3) Czuwać nad kwestiami i w zakresie powierzonym przez Kanclerza."
Jednak jeżeli Ekscelencja życzy sobie to usunę owe Rozporządzenie ;-).



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 cze 2011, 15:52

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Pius IV » 26 cze 2011, 12:06

Panowie - proszę się nie kłócić, bo niezgoda w Rządzie do niczego dobrego nas nie nachyli ;) .

Mości Podkanclerzy - kolejnym razem proszę zapytać kierownika danego resortu, czy widzi przeciwwskazania co do wydania jakiegoś aktu normatywnego lub co do działalności Waszej Mości w poszczególnych resortach. Proszę informować kierowników o swoich posunięciach.


A co zaś się tyczy Ekscelencji Marszałka.
Ekscelencjo - czy widnieją przesłanki lub czy poczuje się Ekscelencja niekomfortowo, jeśli owe rozporządzenie wejdzie w życie ;) ?
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Ambroży Zamorski » 26 cze 2011, 13:39

Przyjęto do wiadomości Ekscelencjo :).



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 70
Dołączył(a): 17 cze 2011, 15:52

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Henryk Horoch » 26 cze 2011, 15:06

Nie Wasza Ekscelencji. Jestem przeszczęśliwy, że ktoś wchodzi w moje kompetencje i wyręcza mnie wydając rozporządzenia resortu którym kieruję i za który odpowiadam.
Jednak nie wyobrażam sobie sytuacji w której minister wydaje Rozporządzenia Kanclerskie bez wiedzy szefa rządu bo dostrzegł potrzebę uzupełnienia obowiązujących procedur lub prawa.

To tyle jeśli chodzi o procedury wdrażania dokumentów. Co do samego rozporządzenia, w mojej ocenie jest ono niedopracowane, ponieważ nie dotyczy rejestracji firm prywatnych, a rejestracji spółek (czyli firm mających dwu i więcej właścicieli), nie posiada załącznika wskazanego w paragrafie 1, zapisy paragrafu 5 nie posiadają oparcia prawnego (brak wykazu produktów nielegalnych lub choćby ich definicji) i dotyczy spraw gospodarczych więc nie powinno byś sygnowane przez podkanclerzego, a przez ministra lub wiceministra resortu któremu podlegają sprawy gospodarcze. Dlatego zapisy rozporządzenia winny być poprawione i uzupełnione.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: PPK/01/25/06/11 ws. rejestracji firm prywatnych

Postprzez Pius IV » 26 cze 2011, 17:57

Skoro tak twierdzi Marszałek Wielki, takowoż i ja sprzeciwu wbrew niemu nie wznoszę.

Zatem odmawiam kontrasygnaty, zaś pana Marszałka Wielkiego proszę o dopracowanie rzeczonego rozporządzenia i wdrożenie go w życie.

Zaś wszystkich szefów resortów napominam, by na końcu Rozporządzenia Ministerialnego widniał taki sam zapis, jaki w PPK/01/25/06/11 w paragrafie 6, mianowicie:

§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie wraz z udzieleniem kontrasygnaty przez Kanclerza Wielkiego.


Inaczej wielorako można dokument zinterpretować, ja zaś sam na ów błąd uwagi wcześniej nie zwróciłem ;) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Dziennika Ustaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość