|
Kancelaria Kanclerza jest miejscem składania wniosków do Jego Królewskiej Mości oraz zajmuje się ona polityką wewnętrzną. Mieści się w niej także kancelaria podkanclerzego, zajmująca się polityką zagraniczną.
przez Konrad Radziwiłł » 12 gru 2025, 16:02
Fryderyk Orański napisał(a):Wilhelm Zygmunt von Zugdam napisał(a):Czy mógłbym działać na sejmie elekcyjnym, jako przedstawiciel stanu mieszczańskiego, oraz mieć możliwość zamieszczanie tam postów?
Panie Wilhelmie, Sejm elekcyjny jest zarezerwowany wyłącznie dla szlachty, zarówno pod względem kandydowania, jak i głosowania. Mieszczanie, nawet burmistrzowie miast królewskich, nie są wymienieni jako uczestnicy elekcji. Skartabelle (nowo nobilitowani) także nie mogą głosować ani kandydować, mogą jedynie się stawić i przyglądać się. Poza tym w historii naszej RON jak ona długa i szeroka, nigdy mieszczanie nie stawali na polu elekcyjnym. Zawsze było tak że obserwowali, ale nigdy udziału nie brali. Niekiedy było tak, że trwały obrady RMK i wtedy mieszczanie komentowali, że muszą poczekać z czymś na wybór króla. Zatem to potwierdza tradycję i literę prawa. PS. Zawsze może szanowny zgłosić wniosek o nobilitację, przejść proces nobilitacji i odczekać okres skartabellatu i wtedy uzyskać pełne prawa polityczne. Taki urok naszej RON. 
Chyba, ze nasz szanowny Wilhlem zechce kandydowac jako glowa obcego panstwa. Ale to juz sprawa jak nedzie czas na kandydatury.
Hrabia IL Gubbio Regimentarz w Wojsku Kwarcianym Podkomorzy Wileński
-
-

- Podkomorzy

-
- Posty: 3817
- Dołączył(a): 15 maja 2021, 13:52
- Lokalizacja: Wilno
- Medale: 8
-
-
-
- Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
- Stopień: Regimentarz
- Wykształcenie: Bakałarz
przez Jerzy IV » 12 gru 2025, 23:03
Artykuł o władcach na micropedii został zaktualizowany: https://wiki.mikronacje.info/Władcy_Rzeczypospolitej PS. Jak zwykle link nie wczytuje się w całości bo jest polski znak. Najlepiej skopiować cały tekst linku i wkleić wtedy, bo tak to nie trafi się do artykułu zawierającego listę władców RON. 
/-/ Jerzy IV Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuaniae, Russiae, Prussiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniaeque, Smolenscie, Severiae, Czernichoviaeque necnon magnus dux Oraniae Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
-
-

- Jego Królewska Mość

-
- Posty: 2141
- Dołączył(a): 18 sie 2022, 12:22
- Lokalizacja: Dorpat
- Medale: 6
-
-
- Godności Kancelaryjne: .
- Stopień: Kontradmirał
- Wykształcenie: doktor net
przez Olizar Kierdej » 13 gru 2025, 00:48
Fryderyk Orański napisał(a):Artykuł o władcach na micropedii został zaktualizowany: https://wiki.mikronacje.info/Władcy_Rzeczypospolitej PS. Jak zwykle link nie wczytuje się w całości bo jest polski znak. Najlepiej skopiować cały tekst linku i wkleić wtedy, bo tak to nie trafi się do artykułu zawierającego listę władców RON. 
Cyk i link działa;)
Pan na Kisielinie Olizar Kierdej h.własnegoHerold Wielkikartograf, rysownik, członek Wspólnoty Braci Polskich autor Interaktywnej mapy RON
-
-

- Zmarły
-
- Posty: 540
- Dołączył(a): 10 wrz 2025, 08:26
- Lokalizacja: Kisielin, woj. wołyńskie
- Medale: 5
-
-
przez Jerzy IV » 13 gru 2025, 14:04
Konrad Radziwiłł napisał(a):Bardzo ładny spis władcow, czy ten w RON jest równie zaktualizowany.
Nie, ten na forum trzeba jeszcze zrobić, ale to muszę zrobić portrety władców.
/-/ Jerzy IV Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuaniae, Russiae, Prussiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniaeque, Smolenscie, Severiae, Czernichoviaeque necnon magnus dux Oraniae Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
-
-

- Jego Królewska Mość

-
- Posty: 2141
- Dołączył(a): 18 sie 2022, 12:22
- Lokalizacja: Dorpat
- Medale: 6
-
-
- Godności Kancelaryjne: .
- Stopień: Kontradmirał
- Wykształcenie: doktor net
przez Daniel von Tauer-Krak » 29 gru 2025, 20:14
Byłaby szansa na subdomenę folwark, ftp i bazę danych?
Daniel January von Tauer-Krak
[
-
-

- Podstoli

-
- Posty: 647
- Dołączył(a): 21 kwi 2015, 15:06
- Medale: 2
-
- Stopień: Namiestnik
- Skype: Daniel Niemo
przez Jerzy IV » 29 gru 2025, 21:43
Daniel von Tauer-Krak napisał(a):Byłaby szansa na subdomenę folwark, ftp i bazę danych?
Z Subdomeną to chyba raczej do Księcia Marka, chyba że wystarczyłoby utworzyć folder w FTP i wtedy by po wrzuceniu strony html i plików php działała normalnie. Ale to wtedy i tak potrzebne są dane do zalogowania sie na ftp. Chyba Książę Adrian posiada.
/-/ Jerzy IV Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuaniae, Russiae, Prussiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniaeque, Smolenscie, Severiae, Czernichoviaeque necnon magnus dux Oraniae Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc
-
-

- Jego Królewska Mość

-
- Posty: 2141
- Dołączył(a): 18 sie 2022, 12:22
- Lokalizacja: Dorpat
- Medale: 6
-
-
- Godności Kancelaryjne: .
- Stopień: Kontradmirał
- Wykształcenie: doktor net
kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska
Powrót do Kancelaria Kanclerza Wielkiego
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
|
|