Reformy w RON

Re: Reformy w RON

Postprzez Izabella Ossolińska » 27 cze 2012, 17:26

Franciszek Ferdynand I napisał(a):Pani Ossolińska, o ile dobrze pamiętam, ogłosiła Pani swój wyjazd z Rzeczpospolitej. Opuściła Pani kraj w najgorszym momencie. Nie widzę powodu, dla którego miałbym słuchać opinii Waszmość Pani. Grzeczność wymaga, ażeby ogłosiła Pani swój powrót, a następnie wzięła udział w obradach. Osoba będąca na emigracji wypowiada się w Sejmie - jak? Telepatycznie? Manga? A może przenikanie przez ściany i zdolność teleportacji? Poza tym, nakładam 200 DPL kary porządkowej za złamanie Etykiety dworskiej i znieważenie Prymasa Rzeczpospolitej przez odstępstwo od zwrotu "Wasza Eminencjo". Żałuję, że studentka Katedry Savoire-Vivre i jej absolwentka w randze magistra nie zna podstawowych zasad zapisanych w Etykiecie. Za kolejne złamanie prawa nakażę wydalenie z Sali Posiedzeń.


Wracając do celu.
Uważam, że projekt konstytucji Eminencji Prymasa jest bardzo dobry i daje dużą swobodę działania obywatelom, co powinno stać się motorem wzmożonej aktywności w kraju. Jestem za :) .


W przeciwieństwie do Waszej Królewskiej Mości ja jestem za oddzieleniem Kościoła od polityki. Nie wyznaję religii tutaj panującej, więc nie uznaję także jego zwierzchnika. Co do mojego "powrotu" - chwilowo przebywam w Warszawie, a co do najgorszego momentu w RON - również i Wasza Wysokość mogła coś zrobić, żeby uchronić kraj przed ruiną a nie za przeproszeniem zwalać na innych.

Tak nawiasem co do "telepatii" i "mangii", wolę klasyczne drogi informacji, czyli starą sprawdzoną pocztę. Można to potraktować jako depeszę z Kurlandów.
(-) dr inż. Izabella Ossolińska baronessa h. Korwin - Czartoryska

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 83
Dołączył(a): 15 lut 2012, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 1
Order Zasługi RON VI (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Reformy w RON

Postprzez Pius IV » 27 cze 2012, 17:34

Mości Panie Czartoryski,
cieszę się, że aktywnie bierze Pan udział w obradach. Pozwolę sobie jednakowoż odeprzeć kilka zarzutów :D... Otóż:

Ad. 1
W Rzeczpospolitej owe księstwa lub hrabstwa musiałby mieć sporą część obywateli, by było kogo sądzić. Jednakowoż jak wszyscy wiemy - mikroświat walczy z kryzysem aktywności, przez co nadanie takowego immunitetu mogłoby okazać się bezcelowe. Pomysł jednakże sam w sobie uważam za dobry. Można umieścić adnotację w Konstytucji, że kiedy w obrębie danej ziemi będzie kilku aktywnych obywateli, zarządca może wystąpić do monarchy z wnioskiem o przyznanie takowego immunitetu. Wtedy również należy zawrzeć przepis o instancyjności, czyli że dla Sądu Terytorialnego (nazwa umowna) organem odwoławczym jest Sąd Królewski (wtedy nazwa Sądu Najwyższego powinna ulec zmianie ze względu na status i poprawność merytoryczną), zaś od Sądu Królewskiego bezpośrednio król :) . Pomysł uważam nawet za bardzo dobry, Panie Czartoryski :D .

Ad. 2
Jakże to :D?
Wszak Konstytucja określiła wszystkie bodajże możliwości po śmierci króla. Jeśli jednakowoż doszłoby do takowej sytuacji, o której Pan mówi, można nanieść poprawkę i zapisać, że Interrex zwołuje Sejm Elekcyjny złożony z ?? (można wpisać ogół obywateli lub magnaterię) i on wybiera króla. Jednakże jedynie w wypadku, o którym Waść wspomniał. Dodatkowo można zapisać, że król ma prawo wyznaczenia swojego następcy (w przypadku braku potomków) z pośród obywateli.

Ad. 3
rdz. III, art. 12, pkt. 7 Mości Panie :D
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Reformy w RON

Postprzez Michał apo Zep » 27 cze 2012, 17:38

Ad. "Ad.3"
Faktycznie, nie zauważyłem .
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Reformy w RON

Postprzez Pius IV » 27 cze 2012, 17:47

Pani Ossolińska,
po raz kolejny usiłuje mnie Waćpanna obrazić.
Mam już tego dosyć. Ja mam odpowiadać za partactwo Waszmość Pani? To skrajna bezczelność. W trosce o dobro Rzeczpospolitej uchroniłem kraj, wnosząc o wotum nieufności dla Pani. Zgodnie z trybem przewidzianym Regulaminem Sejmu Walnego (Dz. U. Rz. USW/2/20/1/12; rdz. III, art. 6, pkt. 5) udzielam Pani drugiego, ostatniego upomnienia (nagany) i zawieszam Panią w prawach poselskich na okres 7 dni. Nakładam również karę porządkową za obrazę monarchy, przewidzianą Regulaminem Sejmu Walnego w wysokości 300 DPL. Sprawę egzekwowania kary powierzam w ręce Kanclerza Wielkiego Litewskiego. Wyznaczam również siedmiodniowy termin zapłaty.

<Monarcha skinąwszy na kapitana Straży Sejmowej poleca wyprowadzenie Poseł Ossolińskiej-Czartoryskiej z gmachu Sejmu Walnego>


Wysoką Izbę przepraszam za kłopot i zachęcam do dalszego udziału w obradach :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Reformy w RON

Postprzez Marek Wiktorowicz » 27 cze 2012, 18:04

Szlachetny Panie Arturze, dziękuję za pochwałę :) Dziękuję również za uwagi i już się do nich odnoszę.

1) Zgodzę się z Jego Królewską Mością, iż w naszych realiach to nie ma racji bytu. Nie wszyscy mają jasno zdefiniowane miejsce zamieszkania. Wielu ma majątki w całej Rzeczypospolitej. Mają podlegać sądowi Księcia Ruskiego, czy też Wielkiego Księcia Litewskiego? To byłby ciekawy i interesujący pomysł, ale chyba trudny do wdrożenia.

2) Ma Pan rację. Winno się dodać jeden ustęp, który zaraz dopiszę jako autopoprawkę. W razie wymarcia rodu królewskiego w całości i braku dziedziców w myśl zapisów konstytucji, wolna elekcja ma wyłonić nowego króla spośród szlachty i arystokracji.

3) Jego Królewska Mość ma rację, jest wspomniane, że król jest Najwyższym Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Ponadto podlega mu hetman - członek Straży Praw.

To chyba tyle :)

Wasza Królewska Mość, upraszam od odstąpienia od grzywny dla Szlachetnej Pani Izabeli. Nie chowam urazy.
Z drugiej strony, Szlachetna Pani, nie musi Pani uznawać Kościoła Rotryjskiego, by zachowywać się grzecznie. Nie jestem buddystą, ale dalajlamę tytułuję Jego Świątobliwością, jak i mój realny papież ;)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Reformy w RON

Postprzez Henryk Horoch » 28 cze 2012, 10:41

Wasza Królewska Mość,
Wasza Eminencjo księże Prymasie
Panowie Posłowie i Senatorowie

Nie ukrywam projekt konstytucji przedstawiony przez Jego Eminencję Prymasa spełnia moje oczekiwania. Wzmacnia pozycję króla w strukturach państwa i co bardzo istotne, łączy wszystkie najlepsze doświadczenia w funkcjonowaniu struktur władzy państwowej oraz administracji kraju. Przedstawione rozwiązania maja moje poparcie.
(-) gen. płk. Henryk książę Horoch



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2325
Dołączył(a): 02 gru 2010, 17:03
Medale: 11
Order Orła Białego (1) Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Wojska (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)

Re: Reformy w RON

Postprzez Michał apo Zep » 28 cze 2012, 10:59

Skoro jesteśmy zgodni co do treści tejże Konstytucji, sądzę, że każdy z Nas powinien ją jeszcze raz skrupulatnie przeanalizować pod kątem ewentualnych błędów, a następnie przejść do głosowania ;)
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Reformy w RON

Postprzez Marek Wiktorowicz » 28 cze 2012, 11:50

Zgadzam się z przedmówcą! Niedociągnięcia w takim akcie są groźne, zatem bardzo proszę o uważną analizę.
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Reformy w RON

Postprzez Pius IV » 28 cze 2012, 17:08

Proszę o zgłaszanie ostatnich poprawek :) .

Jeśli żadna poprawka nie zostanie zgłoszona do godziny 19:00, zarządzę automatycznie głosowanie :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Reformy w RON

Postprzez Pius IV » 28 cze 2012, 20:12

Otwieram głosowanie nad projektem Konstytucji kardynała Marco Sforzy :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Sejmu Walnego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość