Wybór rektora

Re: Wybór rektora

Postprzez Stanisław von Tauer » 10 lut 2016, 20:38

Może zamiast dekretów rektorskich, obwieszczenia?
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wybór rektora

Postprzez Hieronim Sieniawski » 10 lut 2016, 20:54

Dekret wedle tradycji prawniczej wprowadza pewien porządek prawny (np. w tym przypadku będzie dotyczył erekcji wydziału, katedry), a obwieszczenie po prostu informuje o stanie faktycznym lub przekazuje pewne informacje.
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Wybór rektora

Postprzez Stanisław von Tauer » 10 lut 2016, 21:10

Mości Panie rektorze.
Jak tylko UK będzie otwarty, zgłaszam swoją gotowość do wykonania pocztów: hetmanów, królów, i osób zasłużonych zarowno dla UJ jak i UK
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wybór rektora

Postprzez Sebastian von Tauer » 10 lut 2016, 21:19

Co do statutu nie mam zastrzeżeń, tylko może faktycznie dekret zastąpić czymś innym, by z dekretami królewskimi się nie myliły, ale to na prawdę kosmetyczna sprawa ;)

Poczet Hetmanów jest już w naczelnym dowództwie i nie widzę przyczyny, aby go dublować, no chyba, że zostanie opisane życie i dokonania każdego z hetmanów ;)
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Wybór rektora

Postprzez Stanisław von Tauer » 10 lut 2016, 21:25

Sebastian January I napisał(a):
Poczet Hetmanów jest już w naczelnym dowództwie i nie widzę przyczyny, aby go dublować, no chyba, że zostanie opisane życie i dokonania każdego z hetmanów ;)


Chodziło mi właśnie o ich dokonania
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wybór rektora

Postprzez Hieronim Sieniawski » 10 lut 2016, 21:26

Panie Aksak.

Myślę, że są dwa odpowiednie miejsce, gdzie można umieścić rzeczone poczty - Biblioteka lub Wydział Historyczny (jeśli ktoś będzie chciał takowy poprowadzić). Takie tablice mogą być ciekawym uzupełnieniem wykładów podstawowych.


Wasza Miłość.

Dekret to jak mówiłem najodpowiedniejsza nazwa, bo stanowi nowy porządek prawny. Nadto ordynariusze wedle przepisów prawa kanonicznego również mogą dekrety biskupie wydawać. Jego Świątobliwości również dekretami operuje, jeno one bullami się zwą. Nadto ciężko byłoby pomylić dekret rektora (chociażby patrząc na treść) z dekretem monarszym :D
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Wybór rektora

Postprzez Stanisław von Tauer » 10 lut 2016, 21:36

A mistrz to dawniejszy profesor? Poza tym przed tym jak zrobię poczty musi Wpan rektor całą stronę UK zrobić. A co do wydziału historii, chętnie go poprowadzę
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wybór rektora

Postprzez Hieronim Sieniawski » 10 lut 2016, 22:32

Panie Stanisławie.

Mistrzowie to zbiorczo nauczyciele akademiccy. Wedle nowego Statutu osoby na UK mogą znaleźć zatrudnienie osoby posiadające stopień magistra oraz doktora (zdobyte na UK, inne uczelnie to analogicznie do naszego magistra - doktor, a do doktora UK - profesor). Hierarchia, którą chcę wprowadzić na UK sięga średniowiecza, a utrzymała się do XVIII wieku. W dobie oświecenia i później XIX wieku uległo to zmianie, by osiągnąć kształt taki jak znamy z większości mikroświatowych uczelni.

Posiada Pan dostateczną wiedzę i kompetencje historyczne, by objąć ten Wydział? Jeśli uważa Pan, że tak to później ustalimy zakres materiału i program ;)

Nadto chciałbym, aby dziedziny takie jak historia, literatura, sztuka (oparte na linearności czasu) kończyły się na XVIII wieku (oświecenie), by nie wybiegać poza klimat Rzeczypospolitej.
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Re: Wybór rektora

Postprzez Stanisław von Tauer » 11 lut 2016, 10:29

Hieronim Sieniawski napisał(a):
Posiada Pan dostateczną wiedzę i kompetencje historyczne, by objąć ten Wydział? Jeśli uważa Pan, że tak to później ustalimy zakres materiału i program ;)



Cóż, rektor ma o wiele więcej pracy niż dziekan danego wydziału, a skoro mój ojciec uważa że pan podoła obowiązkom rektora, to ja powinienem podołać zadaniom dziekana, bo różnica między zasobami mojej wiedzy i pańskiej wiedzy nie jest wielka. Poza tym ja bardziej preferuje historię hospodarstw mołdawskiego i wołoskiego. Ale że nie było żadnych mikronacji wzorujących się na hospodarstwach przybyłem do RON.
/-/ Stanisław von Tauer
herbu von Tauer
Pułkownik wojsk koronnych
Wojewoda łęczycki


Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1661
Dołączył(a): 26 lis 2015, 16:17
Medale: 9
Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Wojska (1) Amarantowa Wstążka (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Gadu-Gadu: 66056090

Re: Wybór rektora

Postprzez Hieronim Sieniawski » 11 lut 2016, 17:26

Panie Stanisławie.

Moje pytanie było natury czysto formalnej, stąd niezbyt rozumiem Pańską odpowiedź, która odnosi się pośrednio do mnie i nadal nie wyjaśnia, tego czego chciałem się dowiedzieć. Może, więc sformułuję je inaczej: Czy chce Pan przygotować cykl wykładów z historii Polski, bo Wydział winien mieć solidną podstawę dydaktyczną. Mam nadzieję, że tak, gdyż wówczas chętnie rzeczoną jednostkę powołam ;)

Czy są inne osoby, które chcą prowadzić kolejne jednostki UK? Będę wdzięczny za wyrażenie współpracy przez Brać Szlachecką. Nadal zbieram opinie o projekcie Statutu.
/-/bp. Hieronim Sieniawski



Zmarły
 
Posty: 791
Dołączył(a): 26 sty 2016, 21:41
Medale: 2
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum "Kultura"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość