Kapituła Generalna 01/2026
Posty: 22
• Strona 2 z 3 • 1, 2, 3
Re: Kapituła Generalna 01/2026Wg mnie Tak, chyba że postanowią się oderwać od Matki Zakonu
Aleksander Trzaska-Chojnacki (Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) Ordynat Prusko-Pomorski Kasztelan Pomorski, Hetman Polny Litewski Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela ![]() Re: Kapituła Generalna 01/2026Nie sądzę. Gdzie będzie siedziba Zakonu? W Prusach czy Palestynie. Optował bym za Palestyną
Maurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, Biskup Krakowski baron Pesaro, wicekról Nowej Kurlandii, wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Kapituła Generalna 01/2026Ja optuje, żeby siedziba była w Malborku, natomiast można dać autonomie na Ziemię Świętą
Aleksander Trzaska-Chojnacki (Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) Ordynat Prusko-Pomorski Kasztelan Pomorski, Hetman Polny Litewski Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela ![]() Re: Kapituła Generalna 01/2026Powstał by Mistrz Krajowy Ziemi Świętej? Rozsądny kompromis.
Historycznie, Zakon Inflancki posiadał najdłużej urząd mistrza krajowego i był dość odrębny. Wyglądałoby to podobnie? Maurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, Biskup Krakowski baron Pesaro, wicekról Nowej Kurlandii, wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Kapituła Generalna 01/2026W pewnym sensie Tak
Mistrz krajowy podlegalby WMistrzowi, ale w Ziemi Swietej miałby autonomie. Oczyeiscie trzeba to dopracowac. Zadtanawiam sie czy Prus Książęcych nie zorganizowac w formie Zakonu Aleksander Trzaska-Chojnacki (Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) Ordynat Prusko-Pomorski Kasztelan Pomorski, Hetman Polny Litewski Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela ![]() Re: Kapituła Generalna 01/2026Problem,Wielki Mistrzu, jest taki że Prusy nie zostały nadane dziedzicznie, a osobiście Waszej Osobie. Zgodnie moją wykładnią, po Waszej, oby jak najbardziej dalekiej, śmierci księstwo przestanie istnieć.
Maurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, Biskup Krakowski baron Pesaro, wicekról Nowej Kurlandii, wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Kapituła Generalna 01/2026
Jeśli można zabrać głos, to chciałbym dodać, że książę Maurycy ma rację. Księstwo w Prusach jest jedynie dla WP Aleksandra i nawet gdyby miał on w przyszłości jakiegoś potomka adoptowanego, to wtedy nie dziedziczyłby on tytułu książęcego i takowy jest powiązany jedynie z osoba księcia. Po v-śmierci księstwo przestaje istnieć. Oczywiscie majątki w Księstwie Pruskim nadal by należały do spadkobiercy, lecz Prusy nie działałyby już na zasadzie "ordynacji" wiec kto inny również mógłby wykupić tam ziemie. Choć plany są takie by wykupić w Prusach Książęcych wszystkie możliwe majątki, więc najpewniej nie byłoby co tam kupować. Oczywiście spadkobierca mógłby zrobić z nich oddzielna ordynację, lub może po raz kolejny doprowadzić do reorganizacji i włączyć ją do tej ordynacji pomorskiej, która będzie zrobiona. Jeśli WM chodzi o to by po prostu sobie zorganizował księstwo administracyjnie powiedzmy na modłę zakonną tzn. podział administracyjny to okej, raczej ma do tego prawo, ale znowu też niech będzie świadom swych decyzji, też w dłuższej perspektywie czasu. Co do podziałów samego zakonu można by tak zrobić, ale najlepiej byłoby gdyby już istniał jeden, a nie że znowu się podzieli i w RON będzie Zakon Krzyżacki a w Bizancjum Templariusze. Z resztą obecnie członkami zakonu są 3 osoby. Co prawda członkowie są i tu i tu, ale i tak najlepiej by był jeden zakon. Takie moje zdanie. Przy okazji możliwe, że byłbym chętny wstąpić do zakonu, ale to jeszcze złożę wniosek.
Re: Kapituła Generalna 01/2026Bracia
Ziemie Ordynacji i Prus naleza do mnie. Jezeli bede zegnal sie z tym swiatwm moge namascic nowego Wielkiego Mistrza i przekazac mu majatek pod warunkiem, ze bedzie działal w Zakinie. Moze sie tez okazac ze bedzie trzeba zastosowac podwojna orfanizacje, swiecka i zakonna Aleksander Trzaska-Chojnacki (Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) Ordynat Prusko-Pomorski Kasztelan Pomorski, Hetman Polny Litewski Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela ![]() Re: Kapituła Generalna 01/2026I to zdaje się legalne.
Maurycy Wilhelm Jerzy kardynał Orański-Nassau Książę na Tarnowie i San Alberto, Biskup Krakowski baron Pesaro, wicekról Nowej Kurlandii, wojewoda sandomierski, ![]()
Re: Kapituła Generalna 01/2026Przechodząc do meritum, czy zgadzają się wszyscy aby powrócić do starej nazwy
Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie ? Aleksander Trzaska-Chojnacki (Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg) Ordynat Prusko-Pomorski Kasztelan Pomorski, Hetman Polny Litewski Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela ![]()
Posty: 22
• Strona 2 z 3 • 1, 2, 3
Kto przegląda forumUżytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość |
||