Synod warszawski

Re: Synod warszawski

Postprzez Krzysztof Windsor » 03 lut 2022, 21:41

Przybywam i ja !
(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Synod warszawski

Postprzez August von Hohenzollern » 03 lut 2022, 21:46

Witam
Boje się że znowu skończy się tylko gadaniną.
Stwórzcie odrębne państwo i zacznijcie działać na rzecz ludzi lub w RON stwórzcie nowy Patriarchat.
Inne wyjście to jest wrócić do rRotrii
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 46
Dołączył(a): 05 maja 2021, 19:22
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: Synod warszawski

Postprzez Beata Adrianna Zep » 03 lut 2022, 21:48

Również przybywam aby przyjrzeć się temu projektowi i poobserwować czcigodnych gości. :)
/-/ Beata Adrianna Zep
Królowa Polski i Wielka Księżna Litewska
Księżniczka Urbino
Hrabina Lunano

Obrazek



Avatar użytkownika
Miecznik
Miecznik
 
Posty: 250
Dołączył(a): 27 gru 2012, 04:30
Lokalizacja: Urbino
Medale: 5
Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Gadu-Gadu: 71001722
Wykształcenie: prof. historii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Dmowski » 03 lut 2022, 21:51

Wydaje mi się że zgodnie możemy chyba stwierdzić, że nie mamy nic przeciwko zawiązaniu komisji mającej zbadać okoliczności konklawe. Nie boimy się ponadto publikacji treści dysput elekcyjnych, ja osobiście nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii tamtejszych rozmów a postawienie tej sprawy prędzej ujawnienia postów może wrócić do wnioskodawców niczym bumerang i stuknąć ich w głowę boleśnie. Komisja fakt, to jest pomysł, ale chyba nie sądzimy, że doprowadzi do jakiegoś kompromisu. Upór i zaciętość drugiej strony przeważy o jej porażce, nad czym należy ubolewać, wszak ta eksplozja mogła się przyczynić do wygarnięcia sobie win i narodowej zgody.

Niemniej w kwestii synodu pragnę się podzielić z wami spostrzeżeniem, że ja bardziej cenię sobie rozmowy w czasie rzeczywistym, więc dobrze by było spotkać się na konferencji czy to GG czy to na komunikatorze discord o umówionej godzinie, gdzie moglibyśmy przedyskutować ostatnie wydarzenia i wyznaczyć sobie kierunki na przyszłość, tak aby najbliższe dni nie były zmarnowane a potencjał rewolucyjny nie został zatracony. Co Wy na to? Czy raczej wolicie tutaj?



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 20
Dołączył(a): 02 mar 2020, 12:05

Re: Synod warszawski

Postprzez Santiago Vilarte » 03 lut 2022, 22:11

Przybywam na synod, aby obserwować jego prace, z Hasselandu sarmackiego, gdzie udało się rozwinąć całkiem prężną wspólnotę. Tym bardziej jestem zainteresowany rozeznaniem się w sytuacji.
Santiago Vilarte von Hippogriff
Lord Szambelan Królestwa Hasselandu



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 74
Dołączył(a): 08 lip 2021, 21:55
Lokalizacja: Angemont
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Synod warszawski

Postprzez Enrique Sánchez Oviedo » 03 lut 2022, 22:15

Ja mogę pisać i na GG i na discordzie oraz na forum. :)
/-/ Abp Enrique kardynał Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji

Obrazek



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 133
Dołączył(a): 16 maja 2019, 16:08
Lokalizacja: Walencja
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: średnie

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 03 lut 2022, 22:24

Wolę tutaj. Będzie przejrzyście.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 03 lut 2022, 22:45

Stanisław Wieniawa napisał(a):Kpina. Wilhelm w ogóle nie wiedział nic o losach konklawe. Inicjatywę do sprzeciwu względem drederystów podjął Stanisław Dmowski. Ja go poparłem. W narracji Mikołajów to ja jestem przywódcą buntu. Śmiechu warte.


Swoją drogą, gdyby Was trzech kardynałów nie opuściło obrad, nie wyjechałbym. Skoro jednak nastąpiło, co nastąpiło, nie widziałem już siebie na tym konklawe. A może trzeba nam było wbrew trudnościom pozostać. Teraz jednak po oświadczeniach władz rotryjskich stało się jasne, co nastąpiło. I doprawdy nie rozumiem, dlaczego za dowód spisku ma służyć to, że opuściliśmy obrady konklawe, co nastąpiło po zastanawiających sytuacjach. Jak się bowiem okazuje, to było działanie konkretnej osoby, która się do tego przyznała, uważając że słusznie przewidziała zamach. Ale czy można to nazwać udaremnieniem zamachu, czy może raczej próbą wpłynięcia na konklawe?

Zastanawiająca jest mowa o spiskach, bo sugeruje to, jakobyśmy chcieli Rotrię zniszczyć, a nie wybrać patriarchę. Ciekawe jest stawianie na czele rzekomego spisku Imć Wilhelma Orańskiego, który wątpię, żeby miał z tym coś wspólnego, a w każdym razie nie wiem, by się z kimś z nas ostatnio w kwestiach konklawe, jak myśmy na nim byli, kontaktował. To brzmi jak pewnego rodzaju obsesja. Rozumiem, że można kogoś nie lubić, nie zgadzać czy zarzucać błędy. Ale żeby doszukiwać się tego kogoś tam, gdzie z małym prawdopodobieństwem mógłby się znajdować, dlatego że są tam inne osoby, z którymi się nie zgadzamy?


Wielmożni Państwo,
Mamy dość spisków, wzajemnych oskarżeń, podziałów i niezgody. Nie na takim mikroświecie i mikronacyjnych wspólnotach chrześcijańskich nam zależy.



Mam wątpliwości wobec słuszności v-ekskomuniki, jaka miałaby ciążyć na mojej v-osobie.
I zastanawia mnie to:

Czy to na pewno tak działa? Który dokument o tym mówi?


Ustanowienie komisji popieram. Dobrze by było, by się wyjaśniło. Także popieram otwarcie zapisów konklawe.

Synod warszawski zamierzam obserwować, choć w obecnej chwili jestem jakby w rozkroku, bo wciąż się uważam za v-wiernego rotryjskiego. Mogę się także włączyć w obrady, jeśli mi możliwości realne pozwolą.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 03 lut 2022, 22:53

Ja nie wierzę w tę komisję. Wyjdzie to, co zawsze. Że drederyści chcą tylko dobra dla Rotrii, że oni najlepiej się nadają do rządów, że trzeba ich pokornie słuchać i broń Boże żądać zaszczytów. To oni są Traditionis Custodes.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 03 lut 2022, 23:58

Mam nadzieję, że komisja ujawni wszystkie najistotniejsze fakty i stanie się jasne, jak to było naprawdę. I okaże się, czy Mikołaj I jest legalnie i ważnie wybranym patriarchą. Czy tron rotryjski jest legalnie obsadzony, czy wciąż mamy sede vacante.

PS. Ciekawa kwestia: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/show ... 2#pid31632
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość