Akt adopcji

Dwór Jego Królewskiej Mości

Re: Akt adopcji

Postprzez Jerzy IV » 17 sie 2025, 06:38

Konrad Radziwiłł napisał(a):
Konrad Radziwiłł napisał(a):Czy Fryderk Orański pragnie skorzystac z nobilitacji? Czy pozostaje przy mieszczaństwie?


Ponawiam pytanie. :D

A mogę skorzystać, skoro taka opcja się pojawia. :)
/-/ Jerzy IV
Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuaniae, Russiae, Prussiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniaeque, Smolenscie, Severiae, Czernichoviaeque necnon magnus dux Oraniae
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc




Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 18 sie 2022, 12:22
Lokalizacja: Dorpat
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Diligentiae (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał
Wykształcenie: doktor net

Re: Akt adopcji

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 27 sie 2025, 13:35

Gratuluję bratankom!

Samuel Radziwiłł napisał(a):Moje najszczersze gratulacje Mości Maurycy , z okazji powiększenia rodu Orańskich. Warto też może zaprosić (chyba) Waścinego brata, także Fryderyka, z Dreamlandu.

No i ciekawostak- Orańscy to sami duchowni.

Trafnie Książe napisał, że ja i Maurycy to bracia. Byliśmy przysposobieni w tym samym dniu. Zjazd na pewno się odbędzie, choć nie ustalaliśmy jeszcze terminu.
Co do duchownych to ja w v-świecie nigdy nie miałem i nie mam wiary. Po prostu poglądy propaguję raczej monarchiczno-reakcyjne, stąd i moja bytność w rodzie, której to decyzji nie żałuję.
Rozmawialiśmy o przysposobieniu Panów do rodziny, ale nie myślałem jakoś o tym, że Friedrich zostanie drugim Fryderykiem. Cóż, proporcja żyjących Fryderyków do Orańskich Nassau pozostaje na poziomie 50%.
(-) książę Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Obywatel Królestwa Dreamlandu



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2016, 21:16

Re: Akt adopcji

Postprzez Samuel Radziwiłł » 27 sie 2025, 19:34

Miło księcia powitać. Dawno nie było mnie w Dreamlandzie. Czy wiadomo coś o trzecim spośród Was, o Casimirze? Jest w mikro, czy zniknął w czeluściach reala?
Książe Urbino

Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Wojewoda miński

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3070
Dołączył(a): 27 lip 2015, 13:25
Medale: 20
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Ukrainy (1) Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Wielki
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Akt adopcji

Postprzez Jerzy IV » 27 sie 2025, 20:56

Witamy Stryja serdecznie w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. :)
/-/ Jerzy IV
Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuaniae, Russiae, Prussiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniaeque, Smolenscie, Severiae, Czernichoviaeque necnon magnus dux Oraniae
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc




Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 18 sie 2022, 12:22
Lokalizacja: Dorpat
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Diligentiae (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał
Wykształcenie: doktor net

Re: Akt adopcji

Postprzez Benedykt Orański » 28 sie 2025, 06:32

Bądź pozdrowiony Stryju! Czuj się w Rzeczpospolitej jak u siebie! :)
abp Benedykt Krakowski vel Potocki-Orański-Nassau
Herbu Pilawa
Książe Siewierski
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Kanclerz Wielki
Ambasador Rzeczpospolitej Obojga Narodów w Cesarstwie Niemieckim





Avatar użytkownika
Biskup
Biskup
 
Posty: 1320
Dołączył(a): 26 lis 2024, 20:51
Lokalizacja: Gniezno
Medale: 7
Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)

Re: Akt adopcji

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 28 sie 2025, 08:45

Serdecznie witam w RON
Aleksander Trzaska-Chojnacki
(Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg)

Ordynat Prusko-Pomorski
Kasztelan Pomorski, Hetman Polny Litewski
Kardynał diakon Kościoła Świętego Jana Chrzciciela
Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 4247
Dołączył(a): 12 gru 2010, 11:20
Medale: 21
Order Virtuti Militari Srebrny (1) Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1)
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Akt adopcji

Postprzez Konrad Radziwiłł » 28 sie 2025, 08:53

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):Gratuluję bratankom!

Samuel Radziwiłł napisał(a):Moje najszczersze gratulacje Mości Maurycy , z okazji powiększenia rodu Orańskich. Warto też może zaprosić (chyba) Waścinego brata, także Fryderyka, z Dreamlandu.

No i ciekawostak- Orańscy to sami duchowni.

Trafnie Książe napisał, że ja i Maurycy to bracia. Byliśmy przysposobieni w tym samym dniu. Zjazd na pewno się odbędzie, choć nie ustalaliśmy jeszcze terminu.
Co do duchownych to ja w v-świecie nigdy nie miałem i nie mam wiary. Po prostu poglądy propaguję raczej monarchiczno-reakcyjne, stąd i moja bytność w rodzie, której to decyzji nie żałuję.
Rozmawialiśmy o przysposobieniu Panów do rodziny, ale nie myślałem jakoś o tym, że Friedrich zostanie drugim Fryderykiem. Cóż, proporcja żyjących Fryderyków do Orańskich Nassau pozostaje na poziomie 50%.


Panowie muszę mieć ciekawie na kontrolach granicznych w niektórych mikronacjach z takimi samymi danymi. :D
Hrabia IL Gubbio
Regimentarz w Wojsku Kwarcianym
Podkomorzy Wileński




Avatar użytkownika
Podkomorzy
Podkomorzy
 
Posty: 3813
Dołączył(a): 15 maja 2021, 13:52
Lokalizacja: Wilno
Medale: 8
Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1) Order Zasługi RON VI (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1) Order Białego Krzyża (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Regimentarz
Wykształcenie: Bakałarz

Re: Akt adopcji

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 01 wrz 2025, 21:35

Konrad Radziwiłł napisał(a):Panowie muszę mieć ciekawie na kontrolach granicznych w niektórych mikronacjach z takimi samymi danymi. :D


Do tej pory ten problem nie występował, ale rychło może się to zmienić.

Samuel Radziwiłł napisał(a): Czy wiadomo coś o trzecim spośród Was, o Casimirze? Jest w mikro, czy zniknął w czeluściach reala?


Na forum KD ostatnio logował się 18.10.2018 roku. Nie mam na jego temat żadnych innych informacji.
(-) książę Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Obywatel Królestwa Dreamlandu



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2016, 21:16

Re: Akt adopcji

Postprzez Fryderyk Orański-Nassau » 03 paź 2025, 21:46

Konrad Radziwiłł napisał(a):
Konrad Radziwiłł napisał(a):Czy Fryderk Orański pragnie skorzystac z nobilitacji? Czy pozostaje przy mieszczaństwie?


Ponawiam pytanie. :D


Pytanie jak rozumiem do mojego bratanka.
(-) książę Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau
Obywatel Królestwa Dreamlandu



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 lis 2016, 21:16

Re: Akt adopcji

Postprzez Jerzy IV » 03 paź 2025, 21:55

Fryderyk Orański-Nassau napisał(a):
Konrad Radziwiłł napisał(a):
Konrad Radziwiłł napisał(a):Czy Fryderk Orański pragnie skorzystac z nobilitacji? Czy pozostaje przy mieszczaństwie?


Ponawiam pytanie. :D


Pytanie jak rozumiem do mojego bratanka.

Tak to było do mnie :lol:
Ale może stryj chciałby też w RON podziałać? Można być mieszczaninem, a po 2 tygodniach aktywności można wnioskować o nobilitację. To by było, jakby cała rodzina miała w RON szlachectwo :D
/-/ Jerzy IV
Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuaniae, Russiae, Prussiae, Masoviae, Samogitiae, Livoniaeque, Smolenscie, Severiae, Czernichoviaeque necnon magnus dux Oraniae
Patriarcha et Episcopus Rotriae etc. etc. etc




Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 2132
Dołączył(a): 18 sie 2022, 12:22
Lokalizacja: Dorpat
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Diligentiae (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Kontradmirał
Wykształcenie: doktor net

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Dwór Królewski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości